anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nagrywanie filmów na płytę DVD

robertos------
Początkujący

nagrywanie filmów na płytę DVD

Witam
Prosze o pomoc .mam kamere Sony handycam i w instrukcji napisali ,że aby
przerzucić nagrany film na płytę DVD nalezy wgrać z dyskietki program Picture Motion Browser ,niestety nie otrzymałem takiej CD przy kupnie kamery a musze zgrać film z wakacji
koledze .Czy można użyć jakiegoś innego programu do przerzutu ? Używałem programu Media Windows Player ale nie działa transmisja filmu ,co robić ?

14 ODPOW. 14
Daniell-----
Początkujący

Witam ponownie. Jestem juzpo zakupie kamery. Nagrałem parę filmów, na tv wygladają ładnie. Chciałem je teraz nagrac na płyte dvd i tu rodzi sie problem. Mam zainstalowane pmb z aparatu cybershot, a tam nie ma tych opcji i kamere wykrywa jako pamiec. Jak mge zgrac filmy na plyte dvd (chciałem tez cos wyciac). Prosze o pomoc.

boston-----
Początkujący

A czy nie możesz zainstalować programu PMB dołączonego do kamery? Program powinien zaktualizować obecny program PMB bądź zainstalować go jako osobną aplikację. Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Niestety nie wiem czy PMB dodawany do aparatów cyfrowych różni się czymś od tych dodawanych do kamer. Czy nie ma w nim opcji pobrania materiału z kamery, czy chodzi o to że ta opcja jest ale program nie widzi kamery?
Pozostaje jeszcze próba odinstalowania obecnego PMB i nagrania nowego z płyty z kamerą.

oldguest
Początkujący

boston napisał(a):

Niestety nie wiem czy PMB dodawany do aparatów cyfrowych różni się czymś od tych dodawanych do kamer.



Tak różnią się. Powiem więcej PMB od kamery DVD nie pasuje do kamery HDD... Można oczywiście zainstalować ten od DVD a potem nadistalować tego od HDD lub aparatu (jeśli się korzysta np. z 2 kamer lub kamery i aparatu) i wtedy zostaną dodane odpowiednie "wtyczki".

Jeśli ktoś zagubił płytkę można się zgłosić do Sony Centre lub autoryzowane serwisu płyta zostanie zamówiona. Próbowałem kiedyś tą instalką z sieci zainstalowąć PMB bez płyty... mi się nie udało.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Z tego co ja się orientuję to CS Bielsko ma racje. PMB jest dosyć skomplikowanym programem, jeśli chodzi o strukturę. Ma różne wtyczki i zależnie od produktu różni się. Jest to dosyć dobre rozwiązanie, ponieważ mając aparat cybershot i PMB do aparatu, nie zaśmiecasz kompa wtyczkami do obróbki filmów HD i na odwrót. Jedynie powstaje problem przy uszkodzeniu płyty. Ja mam zrobioną kopie zapasową. Na wszelki wypadek
Daniell, proponuję doinstalować program z płyty kamery. Powinno działać.

boston-----
Początkujący

Dzisiaj przekonałem się, że PMB rzeczywiście jest "zróżnicowany" nawet w obrębie kamer. Przegrywałem na komputer kolegi materiał z kamery HDV (hc9) i AVCHD HDD (xr520) a miałem jedynie płytę do hc9. PMB nie dał mi możliwości zgrania materiału z 520, natomiast pozwolił zgrywać materiał z kaset i Memory Stick'ów. Na szczęście można zgrać materiał wprost z dysku twardego kamery na komputer :)