anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do A77 Głównie do filmowania ślubów

ROZWIĄZANE
Blind026
Poszukiwacz

Obiektyw do A77 Głównie do filmowania ślubów

Witam jak w temacie poszukuję dobrego obiektywu do filmowania wesel znalazłem taki oto obiektyw http://www.euro.com.pl/obiektywy/sony-sal-1650-dt-16-50-mm-f-2-8-ssm.bhtml?from=dr&gclid=CNTBorfan7g... jak uważacie spełni swoją rolę ?A może Wy macie jakieś propozycję?

15 ODPOW. 15
SlawekRsphoto
Poszukiwacz

Zwykle AF czasem manuala jak robie przebitki
mika_xx
Nowicjusz

a szumy na wysokim ISO nie przeszkadzają? Kupiłam a77 mark II i hmm na iso 3200 widać już dość  brzydki szum. Czy w ogóle rezygnujecie z tych iso3200? Na jakim iso max filmować aby uniknąć brzydkich szumów?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Jaki obiektyw używasz do filmowania? No i najważniejsze - w jakich warunkach to się odbywa?

Masz może film przykładowy do wstawienia?

 

Pozdrowienia

mika_xx
Nowicjusz

musiałabym nakręcić. Jak będe mieć czas to przygotuję. Mam 3 obiektywy.  sony 16-50 f2.8 SAM (jest super, silnik AF chodzi tak, że go nie slychac- świetny obiektyw), mam sony 35 mm f1.8 i sony 50 mm f 1.4.

 

Strasznie zaczęło mnie wkurzać, że na zdjęciach widać szum już na ISO 1600 a na 3200 robi się on nieznośny.

 

Dlatego zastanawiam się jak filmować w ciemnych miejsach tym aparatem na Automacie, jak tam się automatycznie ustawia wtedy F na 3.5 . Może są na to jakieś tricki ? I jakie ISO maksymalnie można użyć?

 

Nie filmuję wesel :slight_smile: ale pytam z ciekawości.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Fotografia wymaga światła. Podobnie jest z filmowaniem.

 

Zupełnie nie wiem jakie sceny filmujesz, ale jeśli pojawia się szum na ISO1600 to chyba jest za ciemno.

 

Jakie masz ustawienia jakości filmowania? 50p? 

Możesz zmienić na 25p. Zyskasz nieco światła.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To ciekawe jeszcze jakich czasów używasz. Napisałaś o tym, że pojawiają się nieznośne szumy już na ISO 1600. Musisz fotografować w ciemnych miejscach lub używać bardzo krótkich czasów. Szumy pojawiają się szczególnie wtedy gdy scena jest niedoświetlona (zdjęcie jest niedoświetlone). Przy poprawnym naświetleniu szum jest do zniesienia przynajmniej dla mnie (fotografuję bardzo często na tych czułościach starszym troszkę sprzętem i akceptuję szum, wiem, że są różne progi akceptacji więc dlatego dopytuję się o warunki w jakich korzystasz z takich czułości).