anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy do Alfa7

profile.country.PL.title
Kassy_67.
Poszukiwacz

Obiektywy do Alfa7

Dzień dobry wszystkim,

posiadam aparat Sony alfa7 z obiektywem 28-70mm.  Chciałabym móc podpiąc do tego aparatu nastepujace obiektywy:

1.Nikkor 50 mm f /1,8G

2.Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO DG macro

Pierwszy z obiektywów juz mam drugi zamierzam kupić. Moje pytanie brzmi, za pomocą jakich adapterów mogę zamocowac te obiektywy na moim aparacie? Bede wdzieczna za pomoc i wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, na nikonach się nie znam, a że nie napisałaś, czy to obiektyw manualny, czy z af, to napisze o dwóch opcjach. Dla manualnego obiektywu są adaptery na allegro z przejście z bagnetu nikona na E, w przypadku AF czytałem jakiś czas temu, że Chińczycy coś wymyślili ale nie mam pojęcia, czy jest dostępny w sprzedaży i czy AF w jakiś sensowny sposób chodzi, nie mówiąc już o cenie, która pewnie będzie w okolicach 700-800 zł.

Co do sigmy nie napisałaś na jaki bagnet jest ten obiektyw, jak na A to la-ea3 lub 4 i będzie działać, jak pod Canona lub Nikona, to taka sama historia jak przy 50mm Chińczycy coś wymyślili.

 

Generalnie pierwsza seria A7-ek jak i A7II nie radzą sobie zbyt dobrze z AF poprzez przejściówki (chyba, że jest to la-ea4, która ma własny układ AF, aczkolwiek do osiągów z a77, czy a99 i tak będzie daleko), dopiero A7rII daje sobie rade całkiem nieźle.

profile.country.PL.title
Kassy_67.
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. W połowie problem rozwiązany, a jeśli chodzi o obiektyw Nikona to jeszcze podrążę temat.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Istnieją adaptery do obiektywów Nikona przenoszące AF, ale jak pisał Paweł są dość drogie. Ceny zaczynają sie w okolicach 399 dolarów. Nie widzę sensu inwestowania takiej kwoty by uruchomić obiektyw za 800 zł (50/1.8G).

 

Zdecydowanie lepiej kupić obiektyw SONY FE 50/1.8 za niecałe 1200 zł. Odpadają wszystkie problemy z przejściówkami itp.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
Kassy_67.
Poszukiwacz

Ok, dzięki, tak będe musiała zrobić

Pozdrawiam