anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obróbka filmów PMB

tommylee
Początkujący

Obróbka filmów PMB

witam
Rozumiem, że w PMB mogę tylko pociąć film, bez większych możliwości montażu.
Zainstalowałem sobie Ulead Video Studio 11.0, aby móc montować i obrabiać w nim filmy, muszę przekonwertować filmy z mojej kamery (format 1080) na mpeg-2 za pomocą PMB.
Niestety otrzymany film wg mnie nie ma tak dobrej jakości jak ten odtwarzany w PMB.
Pytanie, jak konwertować filmy za pomocą PMB tak aby były pierwotnej jakości 1080 i mogły być otwierane np w programach typu Ulead Video Studio.

PS
chyba, że ktoś może polecić jakiś inny program do montażu filmów

pozdrawiam

12 ODPOW. 12
boston-----
Początkujący

Pinnacle Studio otworzy pliki w formacie kamery. Świetny, niedrogi program i do tego po Polsku. Nie tak dawno ukazała się wersja 14 ale i wersja 12 radzi sobie z każdym formatem (hdv czy avc).

Ps. jeśli chcesz konwertować swoje pliki AVC do MPEG-2 to zawsze musi to oznaczać jakieś straty bo jedną kompresję zastępujesz inną. Lepiej więc ZAWSZE pracować na plikach wyjściowych kamery i dopiero na końcu ewentualnie konwertować je do wybranego formatu. Jeśłi Ulead 11 nie daje takiej mopżliosci to musisz wybrać inny program. Lista jest długa: Pinnacle Studio, Vegas Movie a nawet Movie Maker w Windows 7

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

Podpinam się pod temat.
Mam kilka ciekawych ujęć ale to są krótkie filmiki. Chciałam z nich zrobić jakąś całość, wyrzucić zbędne dźwięki i podłożyć inne, ale... chyba się nie da :c18

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Wszystko się da :) Montaż załatwisz łatwo i szybko w Sony Vegas lub Windows Live Movie Maker; chciałbym tu szczególnie zareklamować swój wideo-poradnik do tego drugiego programu:
viewtopic.php?f=293&t=9692

Z dźwiękiem może być nieco więcej pracy, ale opisz co chciałabyś zrobić, a na pewno postaramy się pomóc. Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

Wszystko fajnie, tylko Windows Live Movie Maker nie chce się zainstalować na moim kompie. Byś może dlatego, że mam WindowsXP :c18 a Sony Vegas pewnie będę mogła kupić dopiero za jakiś czas.
Chciałam połączyć krótkie fragmenty w jedną całość, wyczyścić trochę dźwięków i podłożyć nowe. No ale zielenina ze mnie :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

sawanna napisał(a):

Chciałam połączyć krótkie fragmenty w jedną całość, wyczyścić trochę dźwięków i podłożyć nowe.

Chociażby YT oferuje takie możliwości (on-line). Potem wystarczy film (link) przesłać komu trzeba, albo ściągnąć z powrotem na komputer.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

sawanna napisał(a):

Wszystko fajnie, tylko Windows Live Movie Maker nie chce się zainstalować na moim kompie. Byś może dlatego, że mam WindowsXP :c18 a Sony Vegas pewnie będę mogła kupić dopiero za jakiś czas.
Chciałam połączyć krótkie fragmenty w jedną całość, wyczyścić trochę dźwięków i podłożyć nowe. No ale zielenina ze mnie :nauseated_face:



Nic straconego :D Microsoft udostępnia Windows Movie Maker 2.1 dla Windowsa XP. Instalujesz go wraz z dodatkiem Service Pack 2 i chyba również z nowszym Service Pack 3. Po instalacji SP2 masz dostępne proste i dobre narzędzie do obróbki wideo. Zatem polecam aktualizację systemu :D Jeśli już masz zaktualizowany system, wejdź w "Start" -> "Programy" i tam poszukaj Windows Movie Maker.

Pozdrawiam,
Zimny.

profile.country.pl_PL.title
sawanna
Poszukiwacz

Spróbowałam i mam taką odpowiedź:
"Plik D:\FILMY\Nida - ptaszki\20110712154031.m2ts nie jest obsługiwanego typu i nie można go zaimportować do programu Windows Movie Maker."

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czyli chcesz obrabiać filmy AVCHD (.mts, .m2ts). Tu są dwie możliwości dlaczego pojawia Ci się taka informacja. Teoretycznie WMM nie czyta plików AVCHD. Znam jednak przypadki, gdzie taka edycja była możliwa. Możesz spróbować usunąć zainstalowane na komputerze kodeki, wszystkie jakie masz. Następnie uruchomić ponownie komputer. Zamiast nich zainstalować K-lite Codec Pack (wersja insjalacji w instalatorze "Lots's of staff"). Paczka ta zawiera potrzebne kodeki FFDShow, które mogą pomóc rozwiązać tą sytuację.
Jeśli nie pomoże, najprościej jest przekonwertować format filmów z .m2ts na WMV. Ten format jest w pełni kompatybilny z Windows Movie Maker. Do konwersji może posłużyć któryś z darmowych programów, np.:
- Quick Media Converter
- Any Video Converter
- Freemake Video Converter

Przekonwertowane pliki będą z powodzeniem działały na WMM.

PS
Możesz również ściągnąć wersję próbną programu Sony Vegas. Wersja próbna działa za darmo przez 30 dni.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Również Picture Motion Browser pozwala na konwersję do MPEG i WMV. Jednak to dosyć okrężna droga, zatem ja także polecam wypróbować Vegasa:
http://www.sonycreativesoftware.com/dow ... iestudiohd