anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie filmów AVCHD na PC lub TV - przejaskrawione kolory

yankus
Poszukiwacz

Odtwarzanie filmów AVCHD na PC lub TV - przejaskrawione kolory

Witam,

filmy AVCHD nagrane na SONY NEX-F3 i odtwarzane na wyświetlaczu aparatu wyglądają normalnie. Natomiast odtwarzane w komputerze lub telewizorze HD są bardzo przejaskrawione, zbyt jasne, kolory przesycone itd.

Co jest tego powodem? Czy potrzebne są jakieś specjalne kodeki, by móc odtworzyć to, co nagrałem?

Dziękuję za podpowiedź

Krzysiek

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

W jaki sposób odtwarzasz swoje filmy? Czy za pomocą PMH? (Play Memories Home)

Nie zauważyłem u siebie przekłamań w jaskrawości odtwarzanych filmów, więc być może jest to kwestia ustawień Twojego monitora/telewizora? Czy w aparacie nie miałeś ustawionej opcji "vivid"? Na wyświetlaczy będzie wtedy wyglądać w miarę dobrze, na dużym ekranie będzie widać wzmocnione nasycenie i jaskrawość.

------------------------------
fotoamator
yankus
Poszukiwacz

Witam,

na notebooku używam PMH lub Media Player lub Win Movie Maker - bez różnicy, kolory są zawsze przesycone.

Jak odtwarzam filmy z kompaktu Canon A180 - wsystko jest OK

W telewizorze (kiedy podłęcze kartę pamięci z Sony Nex F3) mam to samo, kolory przesycone...

 

Co do VIVID? sprawdziłem wszystkie ustawienie aparatu i nie widzę takiej opcji, gdzie to jest?

Powtarzam, gdy odtwarzam na aparacie filmy, kolory są takie, jak w rzeczywistośi - be przekłamań

 

Proszę o pomoc

Krzysiek

 

jjasiek_b
Nowicjusz

Pozostaje chyba edycja w Sony Vegasi i zejście z nasycenia...

Pozdrawiam!

Janek

CZE_was.47
Nowicjusz

Przegranie filmu z kamery sony DSC-HX60 na komputer PC nie powiodło się, z uwagi na brak produktu Sony w formie pliku AVCHD na komputerze.Filmy na wyświetlaczu aparatu są doskonałe, ale nie mogę ich przenieść na PC. Zdjęcia są prznoszone na PC.

Pozdrawiam Czesław.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Najlepiej rozpoczynaj nowy wątek, a nie podczepiaj się pod stary sprzed kilku lat, bo tamten był o czym innym.

 

Ale do rzeczy. Nie napisałeś jak dokonujesz przeniesienia filmu AVCHD na PC. I co to znaczy, że w komputerze nie masz pliku AVCHD? A jaki masz?