anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Odzyskanie plikow MOFF i MODD.

Problem tego typu padl mi windows7 po ponownym ustanowieniu programu udalo sie odzyskac z archiwum cala moja biblioteke filmow lecz bez plikow moff i modd,gdy wlaczylem program PMB zrobil mi analize filmow ale wydal tylko pliki moff i tu jest problem poniewaz wszystkie daty i godziny sa nieprawdziwe,czy jest jakas mozliwosc odzyskac pliki modd lub daty i czas wykonania filmow.Prosze o pomoc.

Ps.Nie wiem czy to potrzebna informacja:filmy wykonuje kamera HDR XR350VE.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W kwestii plików MODD - być może te informacje nieco pomogą.

 

Plik. Modd zawiera datę i czas zapisu danych. Towarzyszy plikowi m2ts. (jak już napisał Gregorm3)

MODD to plik, który jest związany z niektórymi funkcjami PlayMemories Home (PMH).

 

Plik ten zostanie wygenerowany przez PMH po dodaniu oceny/gwiazdki, etykiety lub komentarzu na zdjęciu. 
 

Pliki te mogą być niezbędne do prawidłowego funkcjonowania PMH, ale usunięcie tych plików, nie wpłynie na  sam plik obrazu czy wideo. Aktualnie nie ma sposobu, żeby wyłączyć tworzenie tych plików w programie PMH.

Z tego co wiem, nie w PMH nie ma możliwości również odzyskania utraconych lub skasowanych ręcznie plików z tym rozszerzeniem.

chloropikryna1961
Poszukiwacz

A czy dane typu data i godzina nie były zapisywane we wczesniejszych wersjach programu? Były i było dobrze i chyba za to odpowiedzialne były pliki exif. Ale ktos cos polepszył.

chloropikryna1961
Poszukiwacz

Nie mam zamiaru im tzn. SONY odpuscic tematu. Mam prawo sie dowiedziec co dlaczego kotoś instaluje jakies wynalazki na moim komputerze. Wiem że będzie ciężko bo juz kiedys usiłowałem zasiegnąc od SONY POLSKA rady w innych sprawach ale to zupełnie inna historia i też bez szczęsliwego zakonczenia. Tak to jest jak zatraudnia sie pieknych i młodych płci obojga nie koniecznie juz kompetentnych. Taki jest świat.

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Kilka słów uzupełnienia do wypowiedzi Lajama. 

Istotnie w najnowszej wersji PMH 3.0 pojawiły się dodatkowe pliki modd. Ich obecność ma na celu poprawę zaawansowanych funkcji do edycji plików. Pod koniec listopada ma pojawić się aktualizacja dla oprogramowania PMH, dzięki której owe pliki modd nie będą już widoczne. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam serdecznie, 

Karolina_L.

profile.country.pl_PL.title
jagpol
Użytkownik

Witam

Dobrze, że dałaś nam uzytkownikom tego programu jakąś nadzieję. Kolokwialnie ujamując mnie też krew zalewała po zainstalwaniu nowej wersji. Bałagan w kompie na całego. Zmuszony byłem do odistalowania i powrotu do starej wersji. Na marginesie. Sony to producent stosujący w swych  produktach innowacyjne rozwiązania, które dobrze się sprawdazją w użytkowaniu. Ale z  niektórymi  aplikacjami, np do edytorów to im nie wychodzi.

pozdro

chloropikryna1961
Poszukiwacz

Do Karoliny L.

To jak w tym świetle wyglada cały ten belkot, udawanie ze sie szuka rozwiązania w moim przypadku?. Zmarnowalem na bezsensowna korespondencje z SONY POLSKA mase czasu i energii. 

Czy bez sensu to juz kwestia oceny,ale w moim przekonaiu nie do końca zmarnowany gdyż dowiedzialem sie o totalnym braku kompetencji ludzi ktorzy powinni mi tej odpowiedzi udzielic. To juz nie pierwsza wpadka SONY POLSKA jakiej doswiadczyłem. Ale widocznie SONY zawsze liczy na to że komuś sie znudzi. Nie nie znudzilo mi się, głupota i brak kompetencji są zawsze przyczyna strat. Jesli SONY POLSKA stac na straty to porosze bardzo ale dlaczego ja mam tracić? Należy teraz wyciągnac wnioski.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Ukazała się aktualizacja do PMB. Na razie nie zdecydowałem się na ponowną instalację narzędzia i stąd pytanie. Czy ktoś zauważył poprawę?

[α77]
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

O jakiej aktualizacji mówisz ? - jest tylko ta, która powoduje totalną kichę (tworząc niechciane pliki).

Nie ma innej mozliwości jak nie aktualizować programu. Zresztą jest on naprawdę mało przydatny, wiem.....darmowy.

Jest taki program......"Decyzja nalezy do Ciebie".

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Mam na myśli tą, która ukazała się 04.11.2013.

[α77]
profile.country.GB.title
Maciejwol
Poszukiwacz

Wstrzymaj się z bólami i poczekaj na poprawioną wersję ulepszonej wersji:smileylaugh:

Właśnie wczoraj zainstalowałem ten wynalazek i mam niezły śmietnik w kompie.

Następnym razem popytam ludzi zanim zaufam Sony.