anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Photoshop elements, jaki?

oldguest
Początkujący

Photoshop elements, jaki?

Mam zamiar kupić "elementsa", nie wiem tylko jaki, 7 czy 8. Na naszym forum czytałem, że różnice są małe, ale jakie i którą wersje polecacie? Mam też pytanie, czy aby obrabiać w RAW-wie trzeba instalować wtyczki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie powiem Ci, który lepszy. Natomiast wiem, że do obróbki plików RAW (ARW w naszych aparatach) nie potrzeba żadnej dodatkowej wtyczki, ponieważ taka jest już instalowana razem z Photoshopem. Nazywa się Adobe Camera Raw. Przydatna może być aktualizacja tej wtyczki, w celu obsługi plików z nowszych aparatów.

profile.country.en_GB.title
mbmark
Nowicjusz

Niema sensu kupowac starszego oprogramowania. Kup wersje 8 jest calkiem przyzwoita :)
Żadne dodatkowe wtyczki nie sa potrzebne. Jezli masz jakis najnowszy aparat może się okazać przydatne zauktalizowanie bezplatnej wtyczki Adobe pozwalajace na odczytywanie RAW ale to naprawde 30 sekund :)

Ja przyjalem kupowac co druga wersje PSE i na razie w zwiazku z tym zatrzymalem sie na 7 zas na jesieni 2010 i tak bedzie wersja 9 zobaczymy co wtedy. Z drugiej strony jesli Lightroom 3 okaze sie tak dobry jak na razie to wskazuje to jego wersja Beta to pewno skonczy sie na uaktualnieniu Lightrooma z wersji 2.6 do 3 ...