anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Picture Motion Browser Problem

henk_2007
Początkujący

Picture Motion Browser Problem

Witam!
Przerzuciłam wszystkie filmy i foto z kamery. Wszystko gra, ale PMB nie może przeanalizować filmów i co chyba za tym idzie nie czyta ich. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić i gdzie leży problem?

18 ODPOW. 18
Elwira
Początkujący

Proszę spróbować odinstalować program i zainstalować go ponownie.

Razak-----
Początkujący

Miałem ten sam problem, przeinstalowanie programu tak jak napisała Elwira powinno pomóc. Daj znać czy wszystko poszło ok, jak nie to będziemy dalej się głowić ;)

boston-----
Początkujący

Jeśli przegrałeś materiał z kamery poprzez PMB to to, że nie jest ona analizowany nie powinno miec nic wspólnego z jego odtworzeniem, obróbką, czy nagraniem na płytę. PMB anlaizuje materiał pod kątem różnych ustawień jak twarze, ludzie itp i lepiej go kataloguje - to że nie analizuje może wynikac z wielu spraw jak choby parametrów komputera, złej instalacji (o czym wspomniała Elwira), złych ustawień (to najczesciej) itp.
Czy widzisz filmy i zdjecia w folderach, czy widzisz foldery, kalendarz itp, czy widzisz ikonki materiałów?

profile.country.pl_PL.title
gem3-----
Początkujący

Miałem podobny problem. Pliki w komputerze odczytywać tylko mogłem w programie PMB w innych format m2ts nie był odczytywany np: w programie Ulead video studio11, którego używam do montażu. Po zainstalowaniu aktualizacji (najnowszego patcha) ze strony producenta (Corela) :thumbsup: :thumbsup: problem został rozwiązany.

profile.country.pl_PL.title
ewik-----
Początkujący

U mnie pojawił się nieco podobny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Kupiłam kamerę Sony HD Handycam HDR- TG3E. Zdjęcia zgrywam na komputer bez problemu. Pojawia się on w momencie, gdy chcę zgrać nagrane filmiki. Nie ma takiej możliwości, bo gdy chcę zainstalować płytę, która była na wyposażeniu kamery - Picture Motion Browser Ver.3.0.00 - pojawia się problem: an error (-5009:0x8000ffff) has occurred while running the setup. Nie pomaga zamknięcie wszystkich aktywnych programów, ani powtórna instalacja.
Proszę o pomoc!

Razak-----
Początkujący

A na jakim systemie? I druga sprawa spróbuj jeszcze na innym komputerze jak sprawa wygląda, bo to może być problem z systemem, a nie kamerką czy oprogramowaniem, 10 min roboty, a będzie już coś wiadomo.

boston-----
Początkujący

ewik a korzystałaś np z programu spybot, ewentualnie podaj jaki masz system (vista?), czy problem występuje w jakimś innym programie?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dosyć znany błąd i sporo rzeczy na niego wpływa. U mnie pojawiał się przy instalowaniu programów - stąd go pamiętam. Usuń PMB. Na początek spróbuj zainstalować nowe sterowniki od karty muzycznej i później graficznej. Ściągniesz je ze strony producenta danych urządzeń. Jeśli nie chce Ci się szukać, to przynajmniej spróbuj zainstalować ponownie te sterowniki które masz. Pamiętaj o restarcie systemu po usunięciu każdego z nich i przed instalacją nowych. Po instalacji możesz zainstalować ponownie PMB i zobaczyć czy chodzi.
Mi to pomogło. Jednak niektórzy radzą zmienić nazwę folderu:
\Program Files\Common Files\InstallShield\

na:
\Program Files\Common Files\InstallShield_OLD

(dopisać _OLD)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zapomniałem dodać. Musisz usunąć wszystko co się da z katalogu TEMP. Robisz to zaraz po uruchomieniu systemu. W zależności od OS, są inne ścieżki do tego folderu. Nie napisałaś jaki masz, więc Ci nie powiem gdzie tego szukać....