anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pilot do sony a58

ROZWIĄZANE
zbyszek170
Poszukiwacz

Pilot do sony a58

Witam

Zakupiłem pilot na podczerwień RM-DSLR2, który jak w opisie aukcji jest kompatybilny z Sony A58. Niestety nie znalazłem opcji włączenia funkcji podczerwieni w aparacie jak sugerował sprzedawca. Dziś twierdzi, że część aparatów z serji A58 jest bez tej funkcji. Jak to jest z tą podczerwienią?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Przykro mi, ale żaden aparat SLT-A58 nie współpracuje z pilotem na podczerwień. 

Sprzedawca najzwyczajniej wprowadził Cię w błąd.  :rolling_eyes:

 

Do Twojego aparatu możesz używać pilota przewodowego RM-VPR1 - więcej informacji znajdziesz w linku - http://www.sony.pl/product/cac-other-accessories/rm-vpr1

 

Pozdrowienia,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Przykro mi, ale żaden aparat SLT-A58 nie współpracuje z pilotem na podczerwień. 

Sprzedawca najzwyczajniej wprowadził Cię w błąd.  :rolling_eyes:

 

Do Twojego aparatu możesz używać pilota przewodowego RM-VPR1 - więcej informacji znajdziesz w linku - http://www.sony.pl/product/cac-other-accessories/rm-vpr1

 

Pozdrowienia,

profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

To dziwne. 

http://store.sony.com/p/Sony-Alpha,-Sony-NEX,-Alpha-NEX,-Remote-Control,-Camera-Remote/en/p/RMTDSLR2...

Tu napisali, że współpracuje z: NEX 5N, a57, NEXT 7, NEX 6, NEX 5R, a65, a77 i a99. Współpracuje z tymi, a z a58 nie? Dziwne. Włączałeś tryb wyzwalania przez pilota w aparacie? Pilota w stronę aparatu kieruj od przodu (od strony obiektywu).

 

Jeśli na prawdę nie działa z tym aparatem to jaki jest pilot do a58? Niemożliwe, że nie ma żadnego, a ten od tego drugiego Sony się prawie niczym nie różni.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Enzo, spójrz proszę na mój post, a otrzymasz odpowiedź na pytanie jaki pilot możesz podłączyć do SLT-A58.

 

Przypominam, że SLT-A58 jest następcą aparatu SLT-A37, a nie jak niektórym się wydaje SLT-A57.

profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Ok. Tylko głupie mi się wydaje, że a58 ma pilota przewodowego, a nawet starsze aparaty odpala się z pilota bezprzewodowego. Z tego co wiem to wszystkie poprzednie modele od A100 do A900 można było odpalać z poprzedniego, starszego pilota to myślałem, że wszystkie nowe też się da. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Mylisz się Enzo, do znacznej części Alph potrzebny był wężyk.
profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

bo a 58 to duzo nizszy model. niewazne czy nowszy czy starszy tylko z ktorej polki. niestety tylko na kablu.

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Rozumiem, że jako człowiek firmy :smileywink:wskazujesz politycznie poprawne rozwiązanie, ale w ofercie jest RM-SPR1 prawie 3 razy tańszy. Co prawda to tylko cyngiel, ale często wystarczy. Na jego stronie jako "akcesoria" :slight_smile: pokazana jest m.in. α7, więc również powinien pasować do α58. W danych technicznych spotkamy super precyzję: "współpracuje z wieloma modelami Sony".

Gdyby ktoś chciał zastosować przedłużacz micro USB do RM-VPR1, to może się zdziwić. Wtyk przedłużacza będzie się trzymał gniazda w aparacie, ale wtyk pilota w gnieździe przedłużacza to juz niekoniecznie. Niby micro USB ale takie "made by Sony". Na zdjęciu od lewej 1 standard 2 Sony.standard i Sony.jpg

 

Edit.: ??? Odpowiadałem Lajamowi a wylądowało na końcu.

Edit nr 2   Jest sposób na radiowe odpalanie α58, ale tu go nie podam, bo mnie admin zbanuje :nauseated_face:

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Hmmm, po czym wnosisz, że Lajam jest człowiekiem firmy i co to według ciebie znaczy?

A teraz do rzeczy.

 

RM-SPR1, jak dobrze zauważyłeś, jest tańszy, jednak został on zaprezentowany w zeszłym roku. Natomiast RM-VPR1, o którym wspominał Lajam, pochodzi z roku 2013. Lajam nie mógł polecić tańszgeo pilota, ponieważ jeszcze nie był produkowany.

Jeśli chodzi o wtyczki USB, to niestety każdy producent wykonuje je po swojemu i mogą występować pewne rozbieżności.


Edit nr 2   Jest sposób na radiowe odpalanie α58, ale tu go nie podam, bo mnie admin zbanuje :nauseated_face:


Nie masz się czego obawiać, na pewno nikt cię nie zbanuje.

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

FotoKunek odsmażył stary temat, a ja nie zerknąłęm na daty - mea culpa.

Ad. Edit nr 2 - Pomóc Ci? - Niee. - No to Ci pomogę.

Jest na rynku wyzwalacz radiowy uniwersalny MK-RC9 (są i inne, ale ten sprawdziłem). Występuje w wielu wersjach różniących się tylko załączonym fabrycznie, krótkim wężykiem.skręconym. Wężyk ma wtyk micro jack do wyzwalacza i wtyk do lampy/aparatu zależny od wersji (dla Sony - micro USB).

Przycisk na pilocie działa jak główny aparatu:

- do pierwszego oporu - uruchomienie autonastaw,

- do końca - wyzwalanie. 

 

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)