anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pilot do sony a58

ROZWIĄZANE
zbyszek170
Poszukiwacz

Pilot do sony a58

Witam

Zakupiłem pilot na podczerwień RM-DSLR2, który jak w opisie aukcji jest kompatybilny z Sony A58. Niestety nie znalazłem opcji włączenia funkcji podczerwieni w aparacie jak sugerował sprzedawca. Dziś twierdzi, że część aparatów z serji A58 jest bez tej funkcji. Jak to jest z tą podczerwienią?

14 ODPOW. 14
jacopp
Nowicjusz

Witam
Też od pewnego czasu interesuje mnie temat zdalnego pilota do mojego A58.

Castel-899 wspomniał tu o możliwości wykorzystania uniwersalnego wyzwalacza  MK-RC9. Jednak szukając ofert sprzedaży znajduje tylko modele do Canona lub Nikona. Czy te oferowane będą pasować również do Sony ?

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Czytałeś uważnie? Nie ma "modeli do", są tylko z różnymi wężykami. Ja kupiłem w Jabbafoto.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, pilot zdalnego sterowania dla A58 powinien obsługiwać złącze USB Multi/Micro.

Dlatego musisz poszukiwać plitów z taką końcówką. Możesz też wybrać coś z oferty Sony, np. RM-SPR1, RM-VPR1, VCT-VPR1 (najdroższ opcja - statyw z pilotem), albo RMT-VP1K (360 stopni, podczerwień).

jacopp
Nowicjusz

Co tak odrazu pretensjonalnie :slight_smile: ? Wyluzuj trochę...
Czytałem uważnie. Przykładowo Jabbafoto sprzedaje 3 rodzaje MK-RC9 (zapewne różnią się tylko kabelkiem)
Problem jednak w tym że z tego co porównałem każdy z oferowanych (wymienione są modele aparatów współpracujących) ma inne gniazdo usb niż A58.

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Zadzwoń do człowieka, nie zje Cię. Na 99.9 % będzie miał.

A jak nie, to kupujesz za 5 zł  półmetrowy kabelek 2 x micro USB, chlastasz na połówki, zarabiasz dwoma wtykami micro jack (3 pin) i masz 2 kabelki (w tym jeden zapasowy). Zewnętrzny pin jacka idzie na blachę USB. Jeśli z dwoma pozostałymi nie trafisz za pierwszym razem, to masz tylko jedną poprawkę - zamieniasz je miejscami i już.

Nietrafione przylutowanie 2 pinów "gorących" objawi się tym, że zamiast nastaw (AF itp.) od razu pstryknie zdjęcie. Poza tym nic się nie stanie.

Gdy w lutym podpowiadałem o MK-RC9, jeszcze nie było RMT-VP1K wskazanego przez mat_czok'a.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)