anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PMB - Picture Motion Browser

nagdob
Początkujący

PMB - Picture Motion Browser

Wszyscy chyba wiedzą, że jest to program do obróbki plików z kamery HD i nagrywania struktur AVCHD na płyty (zarówno DVD jak i BR).
Program ma jednak poważną wadę, którą opiszę posługując się moim, zmodyfikowanym, postem z innego forum:

Problem jest następujący: jak ściągnę z kamery Sony (HDR-SR12E, ale to chyba bez znaczenia) jakiś klip (np. jedno ujęcie) do kompa to powstają 3 pliki: .m2ts, .modd, .moff. Dalej, jak w programie PMB zrobię strukturę AVCHD, to przy odtwarzaniu (np. w PS-3)widoczna jest data i godzina, którą oczywiście można wyłączyć funkcją SUBTITLE na pilocie.
Jednak problem jest wówczas, gdy ściągnięty klip poddam dalszej obróbce w PMB np. gdy go skrócę. Powstają wówczas nowe pliki: ...(1).m2ts, ...(1).modd, ...(1).moff. Jeżeli teraz wykonam strukturę AVCHD (z tym skróconym klipem), to przy odtwarzaniu nie ma już ani daty, ani godziny.
Jest to dla mnie bardzo poważny problem, gdyż nie mogę wówczas, przy oglądaniu filmu, podejrzeć w jakim czasie i godzinie był kręcony. Reasumując data i czas w plikach "nie obrabianych" wyświetlane są prawidłowo, natomiast w plikach "obrabianych" np. skracanych nie ma już tej daty ani godziny.
Czy jest jakiś sposób aby w plikach "obrabianych" w PMB, przy odtwarzaniu widoczna była data i godzina?
Nadmieniam, że mam najnowszą wersję PMB (chyba 4.2.10).
Powyższy problem opisywałem już wcześniej wysyłając go e-mailem bezpośrednio do Sony, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.
Może ktoś ma na to lekarstwo?

3 ODPOW. 3
boston-----
Początkujący

Sprawdzę to w weekend na PS3. Pliki mają rzeczywiście te same informacje w exif-ie. A jakie nazwy nadajesz pliką, być może problem jest w nazwach np z odstępami (oryginalne to ciąg cyfr). To tylko domysł, ale tak jak mówię wrzucę takie pliki na ps3 i zobaczę czy u mnie jest ten sam problem.

nagdob
Początkujący

Zaręczam Ci, że jest tak samo również na PS-3. I nie zależy to od nazw plików. Po prostu plik obrabiany zostaje "pozbawiony" danych tekstowych o dacie i czasie nagrania. Tak działa program i nic z tym nie zrobisz.
Ale uważam, że jak czyta te posty np. CS Bielsko, to powinnno coś zrobić w tym temacie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przejrzałem wszystkie opcje i nie znalazłem. Jedynie można w Tools->Settings->Media File Display zmienić folder view, żeby pokazywał datę. Też znacznie pomaga.