anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podróbki kamer SONY - bezradność SONY POLAND

SZREK-----
Początkujący

Podróbki kamer SONY - bezradność SONY POLAND

Szanowni forumowicze to co napisze to niestety dalsze potwierdzenie co myślę o firmie SONY.
Pragnąc wybrać kamerę wiele razy przeglądałem internet i bywałem w wielu miejscach aby dopytać o szczegóły. Wraz z kolegami natrafiliśmy na dziwne produkty marki SONY - po przewertowaniu internetu i swoich znajomości okazało się, że te kamery są podróbkami i to śmierdzącymi. Powiadomiłem o tym Sony POLAND. Były to akurat aukcje Allegro. Oczywiście Sony złożyło prośbę do serwisu i zablokowano te aukcje. Powiadomiłem tez o tym, że wiem gdzie można te kamery kupić (po 100PLN za sztukę) i jak to jest praktykowane i tu odzewu praktycznie nie było. Ponownie przesyłałem strony z podawanymi stronami i tylko ograniczano się do blokowania. Dopiero po jakimś czasie poproszono mnie o podanie gdzie taki proceder jest praktykowany.
Myślę że powinniście wiedzieć, iż Sony nie dba o dobro swojego imienia - przemyślcie to :shock: Nie przekazuję całej korespondencji i wszystkich linków bo uważam, że nie ma sensu !!! ale te najważniejsze.
Poniżej przekazuję korespondencję do SONY POLAND - nazwiska ukrywam oraz swoje.
MOJE POWIADOMIENIE: PONIEDZIAŁEK !!
Proszę o potwierdzenie, czy taka kamera istnieje!!!!!!
http://www.allegro.pl/item539633444_kam ... lecam.html" target="_blank
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie,
Uprzejmie dziękuję za e-mail i zwrócenie uwagi.
Poniższy produkt jest niezgodny z oznaczeniem kamer konsumenckich Sony i nie figuruje w naszej ofercie dostępnej na http://www.sony.pl" target="_blank.
O powyższym fakcie poinformowałam portal.
Raz jeszcze dziękuję za przesłany sygnał.

Łączę wyrazy szacunku,
A H
Public Relations Supervisor
MOJE PONOWNE POWIADOMIENIE:
Tak, jak wspomniałem w poprzednim meilu – wiem gdzie sprzedaje się je z ręki do ręki i nawet w ilościach hurtowych – szkoda takiej firmy jak SONY bo takie produkty obniżają Wam markę !!!!! Portal to małe „piwo” – ale jak tylko pragniecie kontrolować portal Allegro to proszę – to nie moja firma.
Ludzie którzy sprzedają na allegro to ofiary – takiego zakupu a teraz chcą się pozbyć trefnego towaru !
ORAZ INNY MEIL OD SONY POLAND:
Mam taich przykładów wiele ! Wiem gdzie są sprzedawane jako ciepłe bułeczki !
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie,
Dziękuję za odpowiedź.
Mniemam, że portal podejmie niezwłocznie właściwe decyzje.
Z poważaniem,
A H
Public Relations Supervisor
KABLUJĄC DO BIURA OBSŁUGI KLIENTA DOSTAŁEM TAKĄ ODPOWIEDŹ:
Witam!
Dziękujemy za kontakt z firmą Sony Poland.
Jest to niewątpliwie podróbka kamery naszej firmy. Firma Sony nigdy nie posiadała w ofercie takiego produktu.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o ponowny kontakt.
Z poważaniem

Dział Obsługi Klienta Sony Poland

NASTĘPNY DONOS !!!!!!!!!:
A to też Wasza kamera ?
http://www.dataman.ro/?p=52" target="_blank
http://www.mojeciuchy.pl/dane/25713/NOW ... jacji.html" target="_blank
Pozdrawiam
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie,
Dziękuję za odpowiedź.
Zgodnie z otrzymanym sygnałem – portal, o którym Pan wspominał podjął stosowne działania.
Model DVX-11 to zmieniacz płyt DVD.
Będę zobowiązana za uszczegółowienie, „jakich kamer nie sprawdziłam”?
W nawiązaniu do Pana poprzedniej korespondencji dot. posiadania informacji o miejscach fizycznej dystrybucji omawianych produktów – uprzejmie proszę o ich wskazanie.

Odnośnie ostatniego pytania – gorąco polecam wizytę na naszej stronie.
Poprzez wyszukiwarkę można sprawdzić, czy dany model jest/był w ofercie.
Oznaczenie konsumenckich kamer SD – DCR; kamer HD – HDR
Do dyspozycji pozostaje Dział Obsługi Klienta: sonyinfo.pl@eu.sony.com" target="_blank lub tel:. 0 801 500 500 lub (22) 33 88 700.
Łączę pozdrowienia,

A H
Public Relations Supervisor

I JESZCZE JEDNA ODPOWIEDŹ SONY:
Szanowny Panie,
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i przesłane linki.
Wspominał Pan, iż posiada informacje na temat miejsc, w których urządzenia są oferowane.
Będę zobowiązana za wskazanie tych miejsc.
Łączę pozdrowienia,
A H
Public Relations Supervisor
I MOJA OSTATNIA ODPOWIEDŹ !!!!!!!!!!!!!!:
Szanowna Pani.
Proszę się rozejrzeć a po wnikliwym przejrzeniu Internetu sami powinniście dojść do tego – gdzie są i jak rozprowadzają kamery (podróbki).
Policja (mało wydajna) powinna sobie z tym procederem poradzić.
Po namowie kolegów nie mam zamiaru pracować za kogoś i na kogoś – to nie mój interes. To smutne, ale tak jest. To podrabiają Wasze produkty a nie moje. Mam nadzieję, że zapoczątkowałem Wam temat i powinniście sobie z tym poradzić przy odpowiednim zaangażowaniu.
Nie jestem prywatnym detektywem a świata nie da się poprawić.
Pozdrawiam


Tak więc uważajcie co kupujecie !!!!!!!!!!!!
Lepiej odwiedzać sklepy i zapłacić kilka PLN więcej !!! Przynajmniej bezpieczniej !!!
Ja osobiście straciłem zaufanie do firmy SONY.
Ja nie mogłem zgłosić na policję tego procederu ponieważ nie jestem przedstawicielem firmy SONY i nie zostałem oszukany.
Powiem tyle, że kamery tam gdzie maja mieć obiektyw to jest dziura przelotowa a nagrywanie odbywa się przez poniżej zamontowany wizjer z kamerą z telefonu komórkowego. Kto kupi to ma się z czego cieszyć - w końcu nagrywa.
A ja mam nadzieję, że SONY coś zrobi w tym kierunku aby zapobiec takim incydentom ale przewiduję, że nie szybko - wolno działają. Moim skromnym zdaniem, powinno to się odbyć natychmiast - to powinny być informację priorytetowe! ale tak nie było !!! Oszuści nie czekają ! a ja odniosłem wrażenie, że to tak praktycznie nie problem SONY.
Sam się dobijałem do SONY - kablując - aczkolwiek z obrzydzeniem ;)
Kamery Sony - to chyba nie kupię bo nie wiem czy nie kupuję podróbki.
Zobaczcie sobie na Allegro nr aukcji 542987596 - zwrócić uwagę na instrukcje i na opakowanie - legal ! ;)
Tego jest na Allegro i w Internecie - mnogo !!!!!!!!
Powstają strony reklamujące produkt SONY - z pełnymi danymi technicznymi.
Strzeżcie się podróbek SONY - bo SONY Wam nie pomoże ! Prawo wolnego rynku !
Wszystkie wypowiedzi są nie po to aby oczernić SONY lecz po to abyście byli uważniejsi i nie kupowali podróbek.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Gas-----
Początkujący

Ja kiedyś byłem w Chinatown w centrum dolnego Manhattanu.
Kompletnie straciłem zaufanie do firm: Rolex, Rado, Longines i Omega.
Myślę że powinniście wiedzieć, iż firmy te nie dbają o dobro swojego imienia - przemyślcie to !

A tak na poważnie - to bardzo ładnie że ostrzegasz potencjalnych klientów o niebezpieczeństwie jakie może czaić się podczas kupowania w niepewnych miejscach.
Im więcej takich informacji tym lepiej !!!
Ale czemu masz pretensje do SONY i tracisz przez to do niej szacunek to już kompletnie nie rozumiem.
Od dawna wiadomo o podróbach kart SONY, zegarków, kosmetyków, ubrań, w ogóle o podróbach niemalże WSZYSTKIEGO.
Ciekawe ile lewych Omeg jest w tej chwili na Allegro...
Dało się coś z tym zrobić ? No niebardzo...

Co mnie jednak najbardziej uderzyło to niemożliwość powiadomienia policji o tego typu przestępstwie. To tak jakbym widział złodzieja który wynosi ze sklepu towar taczkami ale nie mógłbym tego zgłosić bo nie jestem przedstawicielem tego sklepu i również nie jestem poszkodowany. Toż to śmieszne.
Jeśli miałbym się doszukiwać czyjejś winy to właśnie policji. A może prawa... nie znam się...

Narka, uważajcie na podróby !!!
Marek

SZREK-----
Początkujący

Kolego Gas - masz rację, jednak nie do końca.
Porównałeś sprzedaż kamer (podróbek) do włamania - to jest inna kwalifikacja prawna ! Powiadomienie o czynie niedozwolonym (ale kwalifikowanym) jest w/g ustawy twoim obowiązkiem.
Po drugie to nie chodzi tu o podróbki lecz o użycie znaku towarowego i zresztą zastrzeżonego i opatentowanego. Kamer bez marki jest sporo i sprzedaż jest dozwolona.
Zgłoszenie może być tylko na wniosek firmy która ten znak posiada. Jeśli nie jest to zgłoszone- nie ma przestępstwa (czynu zabronionego).
Oczywiście, jeśli kupię dany produkt i jest podrobiony to wtedy już jestem poszkodowany i może być wszczęte postępowanie, dochodzenie (ścigane z urzędu) - bo już jestem osobą poszkodowaną.
Powiem tak - powiadomiłem o podróbkach firmę JVC i reakcja była natychmiastowa - dostałem nr tel. do natychmiastowego powiadamiania (czynny 24/24h), i to nzawę WZOROWYM DZIAŁANIEM.
Tak na marginesie posiadam zegarek firmy PATYK i OMEGA, DOXA oraz DELBANA i dwa lata wstecz robiłem przegląd tych zegarków - nie dostrzegłem negatywnych wrażeń a wręcz przeciwnie - kawa, herbata - ciastka i to w fotelu ze skóry !!!!!!!!!!!!!!! nawet lody zaproponowali - zapłata za usługę przeglądu - 0 EURO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Nadmienię, że DELBANA to już zegarek - zabytek. Inne wymienione wyżej to zegarki współczesne. Abyś, był spełniony do końca - masz przy tych zegarkach na każdych stronach internetowych i gdzie się da napisy, iż te zegarki są legalne tylko zakupione w salonach autoryzowanych.
Tak więc, wiesz to już twój wybór gdzie kupujesz - powiem więcej kupując takie zegarki masz zawsze wydany certyfikat - ja takie dostałem !
Oczywiście zegarki to wydatek 3 000 PLN i więcej - są ściśle rejestrowane nawet przy odsprzedaży na rynku wtórnym !
Oczywiście nie oczekujmy od firm produkujące kamery aby takie rzeczy robili ponieważ to logistycznie niemożliwe. Chodzi mi tu głównie o szybkość działania przedstawicielstwa SONY POLAND !!!!!!!! Inne firmy - postawiły się na wysokości i reakcja była natychmiastowa - telefon a nawet przyjechali do mnie !!!!!!!!!! a Sony tylko i wyłącznie kontakt meilowy.
Dziś miałem (niedziela) okazję jak handel kwitnie - z ręki do ręki i to w ilościach hurtowych - produkty podrobione marki SONY - ani jednej załogi policji ani żadnej kontroli. Komuś się nie chce tego procederu zlikwidować - szkoda mi tylko tych co kupują taką kamerę - a komunie i inne uroczystości są niedługo i szkoda mi takich ludzi którzy nakręcą i będą mieli jakość z aparatu telefonicznego.
A może SONY ma w tym interes? - po sprzedaży zawsze mogą oświadczyć, iż to nie ich produkt. ;) salony są za drogie a ludzie szukają tańszych produktów - nawet ryzykując przesłanie kamery deklarując, że kosztuje 35$. To nie ważne że trzeba będzie zapłacić cło - ważne, że może się uda !!!!! Jest ryzyko jest zabawa ;)
Oczywiście co do produktów firmy SONY nie mam zastrzeżeń - sam mam ich sporo a nawet świetny TV LCD KDL26U4000 (z kiepskim pilotem ;) ) a zaufanie do firmy to co innego - tu chodzi o troskę o klienta a nie o produkty. Jest to wielki koncern który ma to w d......., ich produkty będą podrabiane bo wykreowana marka - zawsze się sprzedaje i na tym fałszerze bazują !!!!!!!!!! Chciałem to zmienić i pomóc ale czy można świat zmienić - nawet nasz rząd ? ;) (to ostatnie po następnych wyborach ;) ) a Sony - nie !!!!

Maniek------
Początkujący

Czy ktoś spotkał się z podróbkami kamer zaliczanych do profesjonalnych Sony (np. Pd 170p, HVR-A1, HVR-V1, itp....), a dołóżmy popularńą, ale nie z linii pro VX2100 ?