anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Poszę o info - kamera i blu-ray

robsto
Początkujący

Poszę o info - kamera i blu-ray

Jak już pisałem posiadam cx505,
żeby odtworzyć zgrany materiał zakupiłem tydzień temu
blu-ray sony s370.
Niestety przy odtwarzaniu surowego materiału z kamery
- czy z płyty dvd, czy z hdd przez usb, dosłownie po 5 minutach
zaczyna się przycinać obraz i co chwila nakładają się klatki na siebie przez ułamek sekundy.
Jednym słowem nie da się oglądać.
Pytanie mam - czy komuś też się tak zdarzyło?
Pytam bo mam jeszcze 3 dni żeby zwrócić blu-raya do sklepu,
a chcę ustalić czy wszystkie tak mają czy tak mi się trafiło.
W dziale blu-ray podpowiedziano mi że aktualizacja pomoże,
niestety nie pomogła.
Proszę pilnie o jakieś podpowiedzi.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

zrobiłeś błąd

Oddaj bluray i kup sobie mediaplayer np Xtreamer

Plik wrzucasz na dysk i ...wszystko
wszystko smiga i się nie przycina

Nosniki optyczne to przezytek !

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):


Oddaj bluray i kup sobie mediaplayer np Xtreamer

Plik wrzucasz na dysk i ...wszystko
wszystko smiga i się nie przycina



Ale po co jakiś odtwarzacz? Telewizor z DLNA + serwer transkodujący na kompie. To też równie skrajne zdanie... W każdym razie Blu-Ray trzyma się na razie dobrze po prostu niektórzy lubią wypożyczyć/kupić płytkę...

A tak swoją drogą to offtopic i dubel.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

jaki offtopic ?doradzam w temacie

zrzucenie materiału z karty na dysk - to wszystko co trzeba zrobic przy media playerze których teraz zatrzesienie i kosztują grosze (xtreamer kosztuje wiecej ale mysle ze jest wart tych 500zł) Czyli de-facto - film ogląda sie od razu !
Bez transkodowania, nagrywania, oczekiwania i Bóg wie czego jeszcze
Przy wypalaniu płyty to dopiero początek zabawy

Przerabiałem to. Pomimo że mam w tej chwili kilka odtwarzaczy bluray - wszystko przewalam na twarde dyski. Wygoda i komfort są bez porównania !!
Co bojażliwsi mogą postawić na RAID i cieszyc się pełnym bezpieczenstwem danych.
Koszty archiwizacji są zbliżone przy czym HDD dynamicznie tanieje i zajmuje o wiele mniej miejsca niz sterta płyt

Odtwarzacz BD moze sie czasami przydać ale jezeli ma słuzyc do ogladania filmików z kamery (głównie) radzę to co powyzej

BTW Czas najwyzszy aby szanowna firma SONY otrzasnęła się z letargu. Wypuszczenie dobrego odtwarzacza multimedialnego to dzisiaj istna żyła złota. Przesypianie tego czasu lub tez udawanie że zbyt na takie urzadzenie nie jest wart zainteresowania to potężny błąd na którym finansowe kokosy zarabiają firmy koreańskie, izraelskie czy amerykanskie. Dobry odtwarzacz, zbudowany na dobrej sekcji audio i który czyta wszystkie mozliwe formaty - to dzisiaj sprzedaje się najlepiej. Wystarczy wejsć na fora poswięcone HD..

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):

jaki offtopic ?doradzam w temacie



To w mniejszej części było do Ciebie (mogę przez Ty?) głównie tyczy się pierwszego postu (3 te same na forum w różnych miejscach).

mobor napisał(a):

zrzucenie materiału z karty na dysk - to wszystko co trzeba zrobic przy media playerze których teraz zatrzesienie i kosztują grosze (xtreamer kosztuje wiecej ale mysle ze jest wart tych 500zł) Czyli de-facto - film ogląda sie od razu !
Bez transkodowania, nagrywania, oczekiwania i Bóg wie czego jeszcze
Przy wypalaniu płyty to dopiero początek zabawy

Przerabiałem to. Pomimo że mam w tej chwili kilka odtwarzaczy bluray - wszystko przewalam na twarde dyski. Wygoda i komfort są bez porównania !!
Co bojażliwsi mogą postawić na RAID i cieszyc się pełnym bezpieczenstwem danych.
Koszty archiwizacji są zbliżone przy czym HDD dynamicznie tanieje i zajmuje o wiele mniej miejsca niz sterta płyt

Odtwarzacz BD moze sie czasami przydać ale jezeli ma słuzyc do ogladania filmików z kamery (głównie) radzę to co powyzej



OK :smileythumbsup: Ale coś mi się zdaje że dla części jest to za skomplikowane. BD podłączasz i masz... Na pena każdy potrafi skopiować... W każdym razie niektórzy i tak wybiorą odtwarzacz.

mobor napisał(a):

BTW Czas najwyzszy aby szanowna firma SONY otrzasnęła się z letargu. Wypuszczenie dobrego odtwarzacza multimedialnego to dzisiaj istna żyła złota.



I teraz fragment prywatnej interpretacji (nie stanowiska Sony czy firmy w której pracuje). Firma Sony jest bardzo wrażliwa na wszystko co wspiera piractwo (wiem wiem przecież można na legalu oglądać). Można to zaobserwować w TV, Blu-Ray ostatni wprowadzili DivX-a a MKV w BD jest i tak dla mnie zaskoczeniem :shock:
W każdym razie do czego zmierzam... Podejrzewam dla Sony takie urządzenie to jest ostatnie czego chcą... Dlaczego? Bo Sony to nie tylko TV/Kino/Kamery/Aparaty i parę innych gałęzi ale jeszcze muzyka, filmy, studnia nagraniowe, seriale....

robsto
Początkujący

To w mniejszej części było do Ciebie (mogę przez Ty?) głównie tyczy się pierwszego postu (3 te same na forum w różnych miejscach).



Czaję - że to do mnie.
Sprawę swego nieszczęsnego blu-raya poruszyłem w dziale blu-ray,
gdzie szybko doszedłem do wniosku - że nie każdy posiadacz blu-raya musi bawić się plikami AVCHD.
Zamieściłem też tu, gdyż jak już pisałem mam niewiele czasu na odesłanie sprzętu (prawie 500PLN piechotą nie chodzi), a i tak nie znalazła się ani jedna osoba która posiada S370 i "bawi się" plikami z kamery HD.
Zresztą i tak czy tu czy tam - DZIĘKUJĘ Tobie CS Bielsko i innym - za podpowiedzi i pomoc.
Wniosek nasuwa się taki, że najprawdopodobniej to ten egzemplarz ma jakieś problemy - i wraca do sklepu.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

doskonale wiem że sony nie w smak konstrukcje typu MediaPlayer ale kijem rzeki nawet SONY nie zawróci
Przykład Apple natomiats pokazał ze można spróbować popłynąć z nurtem wprowadzajac pewne własne rozwiązania (AppStore)
Wprowadzajac mkv w swoich odtwarzaczach zrobili krok milowy. Tym bardziej niezrozumiałe jest dlaczego wzbraniaja sie przed rasowym MediaPlayerem?
Sam podchodizłem do tego bardzo ostrożnie. W grudniu zdecydowałem sie kupić pierwszy MediaPlayer...Dzisiaj mam już trzy a BluRay'e stoją nieuzywane

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Odnośnie sytuacji z Bu Ray. Również dla mnie wygląda to na uszkodzenie odtwarzacza. Tylko nie napisałeś w jaki sposób zgrywałeś materiał na płytę (na jaką płytę). Tu też może być jakaś problematyczna sytuacja. Sam miałem S350, później S360 i teraz PS3. Na żadnym odtwarzaczu nie pojawiał się taki efekt (raczej defekt).

Odnośnie wygody odtwarzania z Blu Ray itd. Sam sporo nagrywam i różne rzeczy. Większość materiału mam na komputerze. Głównie ze względu na to, że u siebie nie mam nagrywarki Blu Ray i ceny płyt nie są specjalnie niskie. Resztę mam na komputerze. Owszem puszczanie z media playerów, czy z kompa jest bardzo wygodne. Jednak jak zrobię jakiś dobry film, lubię i chcę go wypalić na płytę. Wrzucam go wtedy do odtwarzacza i elegancko działa. Do tego łatwo jest go udostępnić rodzinie, czy dla przyjaciół. Ktoś powie, że materiał można też zgrać jako dane na DVD, zgrać na pendrive itd. Można, zależy jak kto chce. Ja swój odtwarzacz DVD wykorzystuję dosyć często.
Jeśli chodzi o temat odtwarzania materiału, proponuję kontynuować w jednym wątku, np. tu:
viewtopic.php?f=52&p=126144#p126144
Zrobił się straszny bałagan z tą kwestią.