anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z brakiem dźwięku w programach do edycji

Jayaman-----
Początkujący

Problem z brakiem dźwięku w programach do edycji

Witam serdecznie drogich Forumowiczów!

Mam kamerkę DCR-SR55. Od jakiegoś czasu użeram się z problemem braku dźwięku w zgrywanych z kamery filmikach na wszystkich programach do edycji, włączając w to nawet windowsowski, systemowy Movie Maker.
Żeby było żałośniej, nawet legalna wersja (sic!) Sony Vegas Movie Studio nie jest kompatybilna z kamerą Sony. Dziadostwo kompletne! Szukałem w internecie informacji, doszukałem się jednak jedynie wskazówek o różnych kodowaniach dźwięku type-1, type-2, itp., ale nie mam możliwości zmiany takowych parametrów, ani w kamerze, ani w programie. Efekt jest taki, że mogę edytować jedynie milczący jak pień obraz.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam:
Tomek

3 ODPOW. 3
adam.malysz
Początkujący

Moim zdaniem to wina kodowania dźwięku.... "W strumieiu DV dźwięk jest zapisany razem z obrazem (w danych każdej klatki są bajty kodujące obraz i bajty kodujące dźwięk). Podczas przechwytywania materiału (zapisu do pliku avi) standardowo nie jest z nim robione nic, jest on tylko otaczany pewnymi opisami, kórych wymaga standard AVI. Dokładnie chodzi o to, że każdy plik AVI składa się z sekcji. Jak wskazuje nazwa AVI (audio-video-interleaved) powinny być w nim sekcje wideo przeplecione sekcjami audio. I tu mamy problem, bo w strumieniu z kamery wszystko jest razem. Jest to AVI type1. Jest on niekompatybilny z Video for Windows. Aby mieć format kompatybilny, tworzy się obok sekcji wideo, dodatkową sekcję audio, gdzie kopiuje się dane o dźwięku z sekcji wideo. Jest to AVI Type 2. Plik jest kompatybilny z Wideo for Windows, ale ma dźwięk zapisany w dwóch miejscach - razem z obrazem i dodatkowo to samo, ale w osobnej sekcji."
Myślę, że najlepszym wyborem aby uniknąć problemów jest wybranie Type2 DV-avi file. Tego właśnie wymaga Sony Vegas.

Jayaman-----
Początkujący

"Myślę, że najlepszym wyborem aby uniknąć problemów jest wybranie Type2 DV-avi file. Tego właśnie wymaga Sony Vegas".

Tylko, że gdzie niby "wybrać type-2"? Ani nie ma takich opcji w kamerze, ani w programie.
Od dwóch dni używam Pinnacle Studio. Nie ma żadnego problemu. Szkoda tylko, że program uboższy w funkcje.
To kuriozalne, że nowa kamera Sony nie jest kompatybilna z oprogramowaniem firmy Sony...

adam.malysz
Początkujący

Dobre pytanie... w teorii wszystko powinno działać.
Powiem tak staram się dorwać ten model aby go dla Ciebie sprawdzić.... Niestety będę miał go dopiero w piątek. Ale do tego czasu mam jakiś zamysł. Z kamerą dostałeś oprogramowanie. Ja importuje na kompa materiał za pomocą PMB (mam inny model kamerki). Ale dopiero gdy mam materiał na kompie zaczynam nad nim pracować i powiem szczerze ze wszystko jest ok. Nie jestem pewien ale chyba przy pierwszym użyciu program pojawiła się ikonka z możliwością wyboru formatu. Jeżeli korzystasz z oprogramowania które dostałeś razem ze sprzętem i problem nadal istnieje to sprawdź czy ta wersja jest kompatybilna z Twoim systemem operacyjnym ( doczytałem się gdzieś na forach że to również może być przyczyną Twojego problemu). Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany to zrób reinstalacje oprogramowania. Mam nadzieję że któryś z wariantów jest kluczem do sukcesu. Pragnę przypomnieć że to są tylko moje sugestie... nie miałem dłuższego kontaktu z tym modelem, więc mogę się mylić... :bulb: