anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z FireWire

profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

Problem z FireWire

Witam wszystkich
Mój problem jest następujący: mam małą, dodatkową kamerę HC3, która w 80% służy mi jako magnetowid. Czasem używam jej, jako pomocniczej kamery na planie. Ale...

O ile wciąż nie mam żadnych problemów ze zrzucaniem materiałów, to udało mi się kiedyś wgrać materiał HDV na nią (celem archiwizacji), a na jesień spróbowałem znów i... echo.
Vegas podaje strumień, pokazuje, że "leci", a na kamerze widzę niebieski ekran.

Na święta - korzystając z przerwy - przeinstalowałem system i wszystkie programy. Spróbowałem ponownie i... dokładnie to samo. Na kamerze mam niebieski ekran. Wgrywa się 100% bez problemu.

Korzystam z Windows 7 (wcześniej 32, teraz 64), Vegas 9 Pro, ale próbowałem także na Premiere CS4 (ten sam efekt). Wcześniej na Win 7 32 i Vegas 9 Pro działało. Nie zmieniałem nic w kompie sprzętowo. Z dnia na dzień przestało działać. Niestety nie mam potrzeby robić tej czynności często (na kasetach chciałbym mieć tylko te "istotne" prace, a nie wszystko) więc trudno mi powiedzieć, kiedy przestało działać.

Gdzie szukać przyczyny?

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Format materiału jest kompatybilny z kamerą? Nagrane inne formaty pojawiają się? Dźwięk jest? Rozumiem, że wgrywasz na kamerę i na niej odtwarzasz, tak?

profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

Tak, format materiału jest zgodny z kamerą. Kamera pracuje w HDV (1080i50) i materiał przygotowuję w tym samym formacie. Z resztą Vegas Pro rozpoznaje kamerę, rozpoznaje jej format i robi render "dla niej" - w formacie HDV 1080i50, którego zmienić, ani zmodyfikować (a zatem zepsuć) się nie da.

Nie ma dźwięku, nie ma nic. Jest niebieski ekran i nagrywa się "pustka", nawet podczas odtwarzania nie idzie licznik.

Ale co "zabawne", kiedyś działało dobrze ze 100% tymi samymi ustawieniami.

Ta sama kamera, ten sam program, ale przełączone do DV działają 100% dobrze.