anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z fotografowaniem bizuterii

whooke
Początkujący

problem z fotografowaniem bizuterii

Witam czy ktos moglby mi pomoc jak wykonac fotografie bizuterii,posiadam statyw ,A300 oraz namiot bez cieniowy i nie moge ustawic ostrosci

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj :c10

A jakie masz do tego oświetlenie?
Namiot bezcieniowy wymaga minimum 2 mocnych źródeł światła żeby to miało sens.

Napisz też jaki masz sprzęt i z jakiej odległości fotografujesz.

whooke
Początkujący

oswietlenie mialem razem z namiotem ,nie powiem dokladnie jakie sa to zarowki ale dosc silne ,co do sprzetu to A300 ze standardowym obiektywem,odleglosc 10-15 cm
jak probuje zrobic zdjecie to nie moge zlapac ostrosci ,ustawiam ISO 1600 ,f11
z dalszej odleglosci moge wykonac zdjecie ostrze ale tlo znowu wychodzi zolte a bizuteria nie wyrazna na kantach

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

iso 1600 :shock:
weź do takich zdjęć nie przekraczaj iso200. Zwłaszcza, że robisz na statywie ;)
co do odległości - warto zapoznać się z pojęciem "minimalna odległość ostrzenia", która jest inna dla każdego obiektywu . Dla obiektywu 18-70 wynosi ona 38cm
natomiast jeśli chodzi o "żółte tło" - warto byś dowiedział się czym jest balans bieli.TUTAJ możesz przeczytać kilka informacji na temat balansu bieli

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Jak kris wspomniał - tym obiektywem nie da się zrobić zdjęcia z tak bliska.
powinieneś wiedzieć, że tak naprawdę nie interesuje cię odległość od obiektu, tylko powiększenie. Są obiektywy którymi uzyskasz słabe powiększenie (mały kolczyk na zdjęciu) z 10cm, a są obiektywy którymi uzyskasz bardzo duże powiększenie (duży kolczyk na zdjęciu) z odległości pół metra.

Jeśli chcesz na poważnie fotografować biżuterię to musisz zakupić stałoogniskowy obiektyw makro - np. 50mm (im więcej mm tym lepiej - z większej odległości będziesz mógł robić zdjęcia - ale i drożej) - Sony ma SAL 50mm f/2.8 Macro, Sigma ma 50mm f/2.8 DG Macro EX, a Tamron ma np. SP AF 60mm f/2.0 Di II Macro. Wielkimi krokami nadchodzi też Sony 30mm f/2.8 Macro SAM, czyli tani obiektyw do makro, ale chyba go jeszcze nie ma w sklepach.

:slight_smile:
whooke
Początkujący

dziekuje za odpowiedz,tak podejrzewalem iz jest to wina obiektywu.W ogóle obiektyw który posiadam(był w zestawie) nie robi zdjęć dobrej jakości ,nawet do fotografowania przy swietle dziennym bardzo czesto wychodzą mi zdjęcia zamazane
W takim razie jaki polecacie obiektyw juz nie koniecznie do makro( bo to kolega wyzej już mi wyjasnił) ktory bedzie lepszy od standardowego
Sony A300

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

tu masz przykłady jak poprawnie wykonać fotki biżuterii http://www.tabletopstudio.com/documents/HowTo_page.htm

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

whooke - używam tego samego obiektywu i w dzień wszystkie zdjęcia mam ostre :thumbsup: Obiektyw jest dobry, tylko wymaga wprawy oraz poznania jego mocnych i słabych stron :).

Jeśli masz problem z poruszonymi zdjęciami to zawsze możesz spróbować Sony 50mm f/1.8 SAM - ok. 600zł, ale do fotografowania biżuterii (szczególnie tej małej, typu pierścionków) raczej się nie nadaje :c12 (ale coś wielkości szklanki i większe można swobodnie fotografować :) ).
Do makro ja mogę polecić Tamrona 90 f/2.8 - ale musiałbyś nam powiedzieć jakim dysponujesz budżetem i do czego przede wszystkim chciałbyś używać tego obiektywu :)

:slight_smile:
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

obiektyw kitowy to bardzo dobry obiektyw
tak jak wspomniał kolega Sky_walker trzeba się go nauczyć wykorzystywać
zdjęcie wykonane kitem + pierścień pośredni do makro 20mm
owoce berberysu wielkości 5-6 mm

whooke
Początkujący

sky-walker chyba sobie odpuszcze to fotografowanie bizuteri wydatek ok 1000 zl na nowy obiektyw mija sie z celem
co do obiektywu standardowego to prawie zawsze mam zdjecie poruszone lub ciemne.Nie moge sobie poradzic z ustawieniami ,zazwyczaj robie zdjecia w trybie A dostosowujac przyslone
Myslalem ze to wina obiektywu ale chyba kiepski ze mnie fotograf

szfendak nigdy nie udalo mi sie wykonac takiego zdjecia z takimi kolorami