anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z MS Pro Duo w CX11

profile.country.pl_PL.title
PO7140
Początkujący

Problem z MS Pro Duo w CX11

Dla MS większych od 4GB, tzn. 8 i 16GB spełniających wymogi instrukcji pojawia się cyklicznie, tzn. przy zmianach stanów i trybów (niezależnie od wybieranego trybu), komunikat "Nagrywanie lub odtwarzanie na tej karcie Memory Stick może nie być możliwe". Komunikat wyświetla się przez ok. 7 sekund i prawie w całości przesłania ekran. Przy wlączonych dźwiękach ostrzeżeń towarzyszy mu niesympatyczne "plumkanie". Sytuacja bardzo uciążliwa i w zasadzie unicestwia m.in.korzyści z cechy QUICK ON (szybkie załączenie kamery)! Pomocy - jak to obejść lub zlikwidować??

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a dlaczego stworzyłeś dwa takie same tematy ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
PO7140
Początkujący

Jeden raz nacisnąłem "Wyślij" i sam się dziwię, skąd się wziął drugi - widać, że to ten sam??!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Spokojnie. Czasami tak się zdarzy ;)
zgłosiłem do Moderatora tego działu by usunął jeden z nich

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Możliwe że karta jest nie oryginalna.

profile.country.pl_PL.title
PO7140
Początkujący

Karty są oryginalne (SONY) i niektóre szybsze od wymaganych instrukcją dołączoną do kamery.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

PO7140 napisał(a):

Karty są oryginalne (SONY) i niektóre szybsze od wymaganych instrukcją dołączoną do kamery.


Tyle, że podróbki wyglądają bardzo podobnie, kupowałeś na allegro?

profile.country.pl_PL.title
PO7140
Początkujący

Nie na Allegro. Konkretnie w Monachium, w sklepie Sony. Zresztą posiadam karty z róznych źródeł i wszystkie zachowują sie w ten sam sposób, tzn. sygnalizują możliwość niepoprawnej współpracy, a następnie nagrywają całkowicie poprawnie (filmy i zdjęcia), sądząc po zgranym i ocenionym przez programy Sony materiale (wizualnie również). Problem dotyczy (jedynie) sygnalizacji (jak widać niepotrzebnej), przede wszystkim wielokrotnej i bardzo przeszkadzającej, a nawet uniemożliwiającej wykorzystanie niektórych cech kamery!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Być może formatowanie karty pomoże.

Przynajmniej w lustrzankach niektóre karty po formacie dopiero zaczynają "gadać" z aparatem w pełni poprawnie :)

profile.country.pl_PL.title
PO7140
Początkujący

Wszystkie (moje) karty przechodziły formatowanie różnych typów, ostatnie zawsze w kamerze!
Wszystko wskazuje na wielkośc karty lub koniecznośc zastosowania kart konkretnego typu??
To wniosek pośredni, wynikajacy z tego, że nie wszystkie typy kart sprawdziłem - po prostu są drogie i niekoniecznie dostępne w polskich sklepach Sony.