anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zgranym materiałem HD

t-2121@wp.pl
Początkujący

Problem z zgranym materiałem HD

zgrałem cały materiał z kamery HDR 505,przez PMB na komputer ( Vista) widzę go na podglądzie,ale jak chcę odtworzyć na komputerze,to odtwarzanie nie jest płynne,jest bardzo rwane,próbowałem to samo zrobić w pinnacle 12,dzieje się to samo, nie ma płynnego odtwarzania !W czym leży problem ?

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

w Twoim komputerze jest poprostu słaby :(

t-2121@wp.pl
Początkujący

Alcazar napisał(a):

w Twoim komputerze jest poprostu słaby :(



parametry kompa: Intel Core 2 Duo T5550 1,83 GHz RAM 2 GB
co tu jest słabe ?

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

a jaki system operacyjny?

t-2121@wp.pl
Początkujący

przepraszam,że nie dopisałem VISTA

boston-----
Początkujący

A czy na PMB się rwie? Proszę przetestuj jeszcze na innych programach tym WMP11. Na wiście na 2mb ramu to bardzo mało a pliki w formacie mpeg4 są bardzo skompresowane więc proces wyświetlania tego jest bardzo pamięcio żerny. Spróbuj powyłączać niepotrzebne programy na czas testów (czyli np. program antywirusowy, przeglądarki internetowe i inne prgoramiki zajmujace pamieć)

Oczywiście może być tak że winna nie jest pamięć a np. kodeki (co też wysoko prawdopodobne). Polecam zainstalowania jakiś najnowszych z uwzględnieniem obsługi avc i mpeg4.

t-2121@wp.pl
Początkujący

próbowałem wszystko ( wyłączyłem program antywirusowy,pozamykałem wszystko i dalej to samo ,na PMB też .Zainstalowałem najnowszy pakiet kodeków K-lite,ale nic nie dało
spróbowałem na drugim kompie ,tym razem stacjonarnym o podobnych parametrach
dzieje się to samo, jak puszczam materiał z kamery bezpośrednio na Bravie, to odtwarzanie
jest Ok ! ale z kompa dalej tnie , co to u diabła może być ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Obstawiam na słaby sprzęt i dodatkowo na kodeki. Ja mam Duo P8400, 4GB Ramu, i czasami też się przytnie.Szczególnie przy obróbce. Fakt, ostatnio konwertowałem materiały i przycięcia były nieakceptowalne. Postanowiłem dokładnie wyczyścić komputer, ze wszelkich kodeków, playerów i programów powiązanych z video. Po DOKŁADNYM usunięciu tych programów, wszystkich pozostawionych logów, wyczyszczeniu rejestru dwoma programami (CCleaner i Advanced System Optimizer) zainstalowałem każdy kodek potrzebny do pracy osobno. Wszystkie ściągnąłem z "zaufanych" stron. Efekt zauważalnie lepszy, jednak zdarzają się przycięcia. W Viście masz możliwość aby system mierzył użycie procesora, taki toolbar z prawej strony. Przy odtwarzaniu mpeg4 zużycie mam na poziomie ok 50-60%. Zauważyłem również, że istnieje bardzo duża różnica w płynności odtwarzania, w zależności od używanego playera. Na jednym materiał potrafi się przyciąć, na leci bez zarzutu.

t-2121@wp.pl
Początkujący

chyba mnie ta kamera sony hd przerosła,liczyłem na prostą edycję,a tu tyle problemów,
tym bardziej ,że w problematyce kompa nie jestem "aż tak biegły"
czy nie ma prostszych sposobów ? programowych ! ? liczyłem na pinnacle,ale się zawiodłem
po jakiego grzmota Sony tworzy PMB ,jak dzieją się takie rzeczy !
czyli do odtwarzania materiału HD zostaje tylko bravia i to bezpośrednio z kamery ?
jestem załamany,nie da się ukryć,że na własne życzenie !
aha jeszcze jedno,jak kamerą nagram w trybie SD to też będzie to samo ?
wiem,że jakość będzie wiele gorsza ,ale mówi się trudno !

boston-----
Początkujący

Zrób tak. Nagraj materiał w SD. Jeśli nadal będzie się zacinał znaczy, ze masz problem z kodekami. Wtedy zamiast K-Lite zainstaluj inny pakiet. Jeśli SD nie będzie się zacinało znaczy, że problemem jest komputer.

Zainstaluj jeszcze program all player (darmowy) i sprawdź czy nie będzie chodziło lepiej.

Ja podejrzewam kodeki. Zobaczymy, czy mam rację.

I jeszcze jedno co rozumiesz przez rwanie? materiał zwalnia i przeskakuje czy raczej jest poszarpany. co widzisz gdy zrobisz Stopklatkę w filmie: czysty obrazek jak zdjecie, czy raczej poszarpany?