anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zgranym materiałem HD

t-2121@wp.pl
Początkujący

Problem z zgranym materiałem HD

zgrałem cały materiał z kamery HDR 505,przez PMB na komputer ( Vista) widzę go na podglądzie,ale jak chcę odtworzyć na komputerze,to odtwarzanie nie jest płynne,jest bardzo rwane,próbowałem to samo zrobić w pinnacle 12,dzieje się to samo, nie ma płynnego odtwarzania !W czym leży problem ?

20 ODPOW. 20
profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

Jedna sprawa, że kompa masz niewątpliwie słabego. Niestety. Sorry.
Ale inna rzecz, że materiały sugeruję nagrywać z najwyższą możliwą jakością, potem pooglądać je sobie prosto z kamery na TV, a następnie zrzucić je na kompa i zmontować. Nie bacząc na zacięcia. Wszak to tylko odtwarzanie. Zapisać go jednak możesz do jakiegoś mniej obciążającego formatu, np. w 720p. Między 1080 a 720 różnica w jakości jest mała (biorąc pod uwagę amatorską kamerę ze słabym szkłem czasem może nawet wyjść na dobre), a obciążenie komputera znacząco mniejsze. HDV 720p Twój komp (i wiele innych) powinien odtwarzać płynnie. Jest wiele innych, ciekawych kodeków, które często zajmują znacznie mniej miejsca, znakomitą jakość i płynne odtwarzanie. Np. w Sony Vegas jest kodek Sony AVC (mp4), który ma preset "Internet HD 720p", który szczerze polecam.

t-2121@wp.pl
Początkujący

bardzo dziękuję za ciekawe podpowiedzi,wracam do domu w sobotę i zaraz coś spróbuję
pokombinować,o efektach powiadomię

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Podbije temat bo mam podobny problem. Przyodtwarzaniu z kompa mam poszarpane brzegi osob na filmie. Mimo podobnej konfiguracji kompa do kolegi:
Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz
Pamięć (RAM) 3,00 GB
Grafika ATI Mobility Radeon HD 3470

z gory zalozylem, ze komputer jest za wolny. Ale czytam, ze to moze byc problem kodekow. I tutaj dochodze do sedna sprawy. Przy tworzeniu plyty DVD z materialu HD konwersja zatrzymywala mi sie zawsze na 22 %. Ktos poradzil, zebym odinstalowal kodeki. K-lite, ktory mialem powedrowal do kosza i konwersja dziala porpawnie. To jednak spowodowalo inny problem- nie moge ogladac filmow. Czy teraz mam co chwila instalowac i deinstalowac te kodeki w zaleznosci co chce robic czy jest jakis inny sposob, kodeki, ktore sie z PMB nie gryza? Prosze o pomoc. BYc moze problem kodekow jest wspolny i dla przycinania sie materialu HD podczas ogladania w PMB jak i przy konwersji.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Odtwarzanie i konwersja to zdecydowanie problem kodeków. Zauważ, że programy(biblioteki) znane pod nazwą "kodeki" dzielą się na 2 grupy: enkodery (gdy zapisujesz, renderujesz wideo na komputerze) i dekodery (gdy odtwarzasz). Bardzo możliwe, że w Twojej konfiguracji programowej jest za dużo kodeków, co sprawia, że się 'gryzą' i przez to masz problemy z plikami video w różnych programach. Najlepiej więc byłoby na początek odinstalować wszystkie kodeki i postawić na jakąś paczkę kodeków.

Dodatkową kwestią jest wydajność komputera. Jednak zamiast ulepszać sprzęt, spróbuj na początku skorzystać ze wspomagania karty graficznej. Tutaj masz długi artykuł (niestety po angielsku) jak ustawić kodeki do odtwarzania filmów HD z użyciem procesora na karcie graficznej (z Twoim modelem powinno się udać):
http://www.guru3d.com/article/accelerat ... pu-guide/1
Ten artykuł będzie chyba nawet lepszy:
http://imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva/

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Dzieki. WElasnie robilem format C wiec stoje przed problemem wgrania nowych kodekow. Jakie polecacie?

android-----
Początkujący

Zanim zaczniesz instalować jakiekolwiek kodeki zaktualizuje Vistę po jej zainstalowaniu. Następnie uruchom i zainstaluj PMB. Potem sprawdź odtwarzanie filmów w tym programie oraz podstawowym programie wideo Windows Media Player. Jeśli wszystko będzie chodziło sprawnie nie instaluj żadnych kodeków. Jeśli będą problemy napisz tutaj na czym polegają.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Tak zrobie. Vista jest aptudejt ;-)
A bestplayer nie smiga. Filmy nie chodza, znaczy sie brakuje kodekow. Porownam do WMP, ktorego nie lubie i dam znac

Edit. To pomoze ktos? Jak wy macie to zrobione. Jak mam kodeki to PMB nie mzoe mi nagrac filmow, jak kodeki odinstaluje to PMB smiga ale nie moge ogladac filmow. Pomozcie prosze

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

@celt: Jak tam sytuacja?
Pomyślałem, że może będzie miała znaczenie kolejność, w jakiej zainstalowałeś PMB oraz kodeki... Spróbuj usunąć obie te rzeczy i zainstalować najpierw kodeki, a następnie PMB. Albo odwrotnie 😛 (Na logikę, opisana przeze mnie kolejność powinna być dobra.)
Daj znać, czy będzie działać. Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Juz nie pamietam jak zrobilem ale bylo tak. PMB i FFDshow czy jak one tam sie nazywaja nie wchodzily sobie w droge. To znaczy i program dzialal bez zarzutu i filmy smigaly. Niestety te kodeki niew szystkie filmy dekodowaly wiec dorzucilem te nieszczesne K-Lite codecs no i mam znowu problem ze jak zgrywam material na plyte DVD to cie zatrzymuje na 22% i koniec.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Przejdźmy z dalszą dyskusją do założonego przez Ciebie tematu:
viewtopic.php?f=293&t=8994