anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problemy z odtwarzaniem na telewizorze LC

profile.country.pl_PL.title
jerzyziel
Początkujący

problemy z odtwarzaniem na telewizorze LC

Mam kamerę HDR-CX 105, nagrałem filmiki w standardzie HD i SD. W związku z tym że posiadam odtwarzacz DVD i telewizor 32" LC zgrałem filmiki w standardzie SD. Przy odtwarzaniu na komputerze i telewizorze z kineskopem lampowym obraz jest OK. Na telewizorach LC i plazmowych obraz jest poszarpany, zwłaszcza przy zmianach planu ,kontury osób, obiektów drżą. Co może być przyczyną.

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Napisz jeszcze jaki masz telewizor i czy problem jest po podłączeniu kamery i puszczania materiału prosto z niej, czy z nośnika na jakim zgrałeś materiał?
Generalnie telewizory LCD i mniej telewizory plazmowe są bardzo czułe na jakość sygnału. Jeśli zgrałeś materiał w SD, to jakość nie będzie świetna, obraz może być mniej więcej jak film na DVD lub program telewizyjny w SD. Kolejna sprawa to jest w jakim formacie nagrałeś materiał? Bardzo możliwe, że DVD nie poprawnie odtwarza ten format. Sprawdź jak to wygląda po podłączeniu bezpośrednim kamery do LCD.

profile.country.pl_PL.title
jerzyziel
Początkujący

Telewizor - Panasonic 32"LCD, po podłączeniu kamery bezpośrednio do TV jest OK.Materiał nagrywałem w formacie HD i inny w SD. Na nośnik zgrywałem w SD. U kolegi na plazmie jest też źle.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Praktycznie masz 2 opcje. Pierwsza, że odtwarzacz DVD ma problem z odtwarzaniem materiału w formacie w jakim nagrałeś. Na moim poprzednim DVD również miałem problem z odtwarzaniem niektórych materiałów, co wynikało z formatu w jakim była nagrana płyta. Druga opcja, to telewizor nie radzi sobie w tym sygnałem. Sygnał może być za słaby i tak pokazuje go LCD. Jeśli sygnał nagrany na płytę jest ok, to może to być kwestia rodzaju podłączenia DVD do telewizora. Jeśli masz podłączone prze złącze EURO, to obraz może być gorszej jakości, ale nie tak jak opisujesz.
Druga opcja moim zdaniem jest mniej prawdopodobna, jeśli wszystko wygląda ładnie przy puszczeniu materiału z kamery. Czyli wina powinna być po formacie w jakim nagrałeś materiał na płytę, albo DVD nie radzi sobie. Jakiego programu używasz do nagrywania i z jakiej opcji korzystasz? Możesz wrzucić płytę do napędu i odczytać z właściwości filmu format (wkładasz płytę, otwierasz ją do przeglądania danych, klikasz prawym klawiszem myszy na film, właściwości, szczegóły)?

boston-----
Początkujący

Po pierwsze gorszą jakość obrazu otrzymasz podłączając dvd do telewizora hd poprzez eurozłoącze czy czińcze (niestety w wielu przypadkach jest to jedyna możliwość). To może być przyczyna. Wysoce prawdopodobne jest również, że zakłócenia powstają na skutek skalowania materiału sd do hd w telewizorze, który sobie z tym nie radzi.

Na początek podaj proszę jakiego programu używasz do tworzenia płyt czy korzystasz z PMB, czy nagrałeś płytę DVD-Video (z menu) czy luźno wrzuciłeś swoje pliki po ich wcześniejszym przerobieniu na sd (np. avi). To powinno pomóc wyjaśnić zagadkę.

profile.country.pl_PL.title
jerzyziel
Początkujący

Do nagrywania używam programu PMB i postępuje wg. instrukcji (korzystam z menu)
DVD z TV jest podłączone eurozłączem.
dane płyty: system plików - ISO 9660,Joliet,UDF
format wideo PAL 4:3 (Mpeg2, 720x576)
pojemność - 2,98 GB

nagdob
Początkujący

Najprawdopodobniej odtwarzacz DVD, którego używasz, nie radzi sobie z tak nagraną płytą. Napisz jeszcze jaki to odtwarzacz i z którego roku. Być może płyta nagrana jest ze zbyt dużym bitratem i odtwarzacz tego nie łyka. Spróbuj na innym DVD (nowszym), a najlepiej włóż tą płytę do jakiegoś BR lub PS3 i sprawdź.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Masz możliwość sprawdzenia nagrania na innym nowszym DVD? Nawet iść do jakiegoś sklepu, czy coś. Ze starszymi odtwarzaczami tak jest. Filmy są ciągle kodowane w nowszych technologiach, jakość jest coraz bardziej upychana w różnych formatach. DVD może nie mieć odpowiednich kodeków i przez to przycina. Możesz zobaczyć, czy jest opcja aktualizacji odtwarzacza. Powinny takie informacje być na stronie producenta sprzętu. Ale sprawdzenie płyty na nowym DVD podłączonym przez HDMI wiele by wyjaśniło.

nagdob
Początkujący

Zimny.
Czytaj posty powyżej. Przecież napisałem dokładnie to samo!