anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Program do TimeLapse

profile.country.pl_PL.title
renmaister
Poszukiwacz

Program do TimeLapse

Witam

 

Posiadam Sony Alpha 300 dokupiłem do niego pilota i robię nim zdjęcia TimeLapse lecz brakuje mi tylko prostego programu do łączenia moich prac czy możecie mi coś polecić ? 

 

Spodobał mi się GoPro Studio lecz on nie czyta zdjęć z mojej Alphy 300 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Ja używam Virtualdub. W tym programie jest tylko jeden "myk" - zdjęcia, które mają zostać połączone w film muszą posiadać numerację "po kolei". Gdy jest przerwa w numerowaniu zdjęć dla programu oznacza to koniec filmu.

 

profile.country.pl_PL.title
renmaister
Poszukiwacz

Czyli np numeracja od DSC01303 do DSC02322 nie przejdzie ? Musi być od 1 ?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Przejdzie. Chodzi o to, żeby każde kolejne zdjęcie miało numer o jeden większy od poprzedniego.

Jeżeli pierwsze jest DSC01303 to kolejne musi być DSC01304, kolejne DSC01305 itd.

Jeżeli zaczynasz od DSC01303 i masz 1019 zdjęć to ostatnie powinno nazywać się DSC02322.

Inna sprawa, że szykując timelapsy zdarzyło mi się, że musiałem wyrzucić jakieś pojedyncze zdjęcia ze środka i wtedy nie było już kolejności numeracji zdjęć. Z pomocą przychodził mi wtedy program XnView (prosta przeglądarka zdjęć i plików graficznych) i jej funkcja "zmiana nazw wielu plików". Zaznaczam w tej przeglądarce wszystkie zdjęcia, które mają być użyte w timelapse, klikam na "zmiana nazw wielu plików", wpisuję / ustawiam schemat nazwy i ustawiam krok na 1 (każde kolejne zdjęcie będzie miało numer o jeden większy niż poprzednie). Po zmianie nazw mam gotowe pliki do użycia w virtualdub.

profile.country.pl_PL.title
renmaister
Poszukiwacz

A inny prostrzy program możecie polecić ? Lub coś do zmieny roździelczości lub formatu zdjęć bez dużej utraty jakości  aby mi obsługiwałje GoPro Studio