anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Proszę o radę !!! Bardzo pilne HDR - XR520

adam.malysz
Początkujący

Proszę o radę !!! Bardzo pilne HDR - XR520

Witam serdecznie... od 2 tygodni szukam jakiejś kamerki. Przewaliłem tony artykułów i porad aż w końcu trafiłem na wasze forum :c4 Powiem że jestem pod wrażeniem. Wsparcie pierwsza klasa, bardzo mi się podoba :c2 Koniec tych ciepłych słów... Panowie nie trafiłem tu przypadkiem zastanawiam się nad HDR - XR520... sprzęcik podobno kozak. Rozmawiałem z gościem który ją posiada... ale chciałbym znać wasze zdanie w tej kwestii. Warto wydać taką kaskę? Dobra powiem szczerze że troszkę się napaliłem. Poradźcie liczę na wasze zdanie
Pozdro :nerd:

12 ODPOW. 12
oldguest
Początkujący

Moim zdaniem kamera rewelacja. Co tu dużo mówić jak w pół mroku potrafi kręcić bez szumów i do tego stabilizacja że można biec i nagrywa w miarę stabilnie... :c4 GPS podobno gadżet ale jak się zwiedzi parę miejsc to potem przy montażu wiadomo gdzie się nagrywało. Można też wywołać odtwarzanie wybierając znacznik na mapie (kamera odtworzy nagranie z tego punktu). Na rynku chyba nie ma lepszej domowej kamery.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Potwierdzam CS Bielsko. Od niedawna mam tą kamerę. Kozak. To jest moja pierwsza kamera, więc odkrywanie jej walorów trochę zajmuje. Ale świetnie trzyma sie w ręku, intuicyjne sterowanie, niezły zoom, ładnei zbiera ostrość. DOdatkowo o czy m nie wspomniał CS Bielsko to funkcja Night, gdzie masz wbudowane diody podczerwieni i nagrywasz jak w noktowizorze. W totalnej ciemności możesz nagrać materiał. Oczywiście, nie działa to na dużą odległość, ale ładnie ogarnia się. Przy świetle z zewnątrz odległość jest większa.
Osobiście jestem zadowolony z niej.

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

DOdatkowo o czy m nie wspomniał CS Bielsko to funkcja Night, gdzie masz wbudowane diody podczerwieni i nagrywasz jak w noktowizorze. W totalnej ciemności możesz nagrać materiał.



E tam to już było znane wcześniej. A korzystanie z tego jest dyskusyjne ponieważ nie każdy lubi oglądać zielony obraz. Ja wspomniałem o czułości kamery w trybie standardowym która jest diametralnie lepsza od poprzednich kamer.

boston-----
Początkujący

Miałem okazję oglądać filmy zrobione kamerą XR520 i w pełni potwierdzam opinie dotyczące czułości tej kamery, jakosci nagrań czy nawet stabilizacji obrazu. Mimo, że bardzo chwale sobie swoją cx106 to jednak jest ona o klasę niżej od 520.

hellsing79
Początkujący

Zimny napisał(a):

DOdatkowo o czy m nie wspomniał CS Bielsko to funkcja Night, gdzie masz wbudowane diody podczerwieni i nagrywasz jak w noktowizorze. W totalnej ciemności możesz nagrać materiał.



E tam to już było znane wcześniej. A korzystanie z tego jest dyskusyjne ponieważ nie każdy lubi oglądać zielony obraz. Ja wspomniałem o czułości kamery w trybie standardowym która jest diametralnie lepsza od poprzednich kamer.


Czasami się przydaje, jak się nakręci z głową to nawet jako tako wygląda, ale fakt to jest parę min na x godzin nagranych... Z tym GPS może i gadżet, ale jak po 2 tyg wziąłem się do obróbki wakacyjnego materiału to miałem duże problemy z uporządkowanie co i gdzie było nagrywane...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

GPS to fajna opcja. Dwa weekendy pod rząd zrobiłem sobie małe wypady w dziwne miejsca. Nagrywałem i robiłem zdjęcia z wykorzystaniem GPS. Teraz pamiętam co gdzie było robione, ale za jakiś czas jak będę odtwarzał nagranie przyjemnie będzie zobaczyć gdzie to właśnie było nagrywane. Chociaż przydało by się jakieś interaktywne oprogramowanie w lepszy sposób pokazujące dane z GPS. Chyba, że coś takiego jest a ja o tym nie wiem..

adam.malysz
Początkujący

Dzięki za wsparcie, zaponiałem wcześniej odpisac ale jestem już posiadaczem tego cacka :D Po prostu rewelka... Jeżeli chodzi o gadzety typu gps lu nocne nagrywanie... jak dla mnie jest to naprawdę ciekawe. Jak na razie korzystam z obu funkcji dosyć często staram się testować na różne sposoby. Są to naprawdę fajne opcje dla kogoś kto lubi się bawić tego typu sprzętem. :smileyugeek:

larue82
Początkujący

Fajne dodatki to chyba lepsze określenie, bo bez nich kamerka też by była rewelacyjna, tryb nocny mam u siebie, ale jakoś sporadycznie udaje mi się go w praktyce zastosować (co nie zmienia faktu, że nie jestem dzięki niemu bezradny przy szczątkowym oświetleniu), a nad brakiem GPSa w swojej kamerce boleje strasznie zwłaszcza po bardzo intensywnych wczasach niby jestem na świeżo, a nie raz muszę pytać się kobiety gdzie mogło być kręcone dane ujęcie, dobrze, że ma lepszą pamięć ode mnie.

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

larue82 napisał(a):

...a nad brakiem GPSa w swojej kamerce boleje strasznie zwłaszcza po bardzo intensywnych wczasach niby jestem na świeżo, a nie raz muszę pytać się kobiety gdzie mogło być kręcone dane ujęcie, dobrze, że ma lepszą pamięć ode mnie.



Witam.

Ja niestety w swojej kamerce (HDR-SR12E) również nie mam GPS'a ale zastanawiam się nad zakupem takiego dodatku http://www.sony.pl/product/dcc-gps/gps-cs3ka
Za pomocą tego modułu można uzyskać ten sam efekt i to nie tylko dla filmów ale również zdjęć.

Pozdrawiam
Sulik