anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pytanie/pomoc

Kar-----
Początkujący

pytanie/pomoc

witam i pytam, gdyz mimo wszystko jestem początkującym fotografem a chciałbym się wiele nauczyć stąd moje pytanie: chodzi o tą biel powyżej linii drzew... wiem że jest to zdjęcie prześwietlone a chciałbym żeby bylo widać normalnie chmury w tym miejscu gdzie jest prześwietlone. Jak unikać takich sytuacji?

38 ODPOW. 38
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Ja kiedyś po sformatowaniu korzystałem z programu SanDisk`a - Rescue Pro.
Był on dołączany do kart Extreme III - popytaj znajomych, może ktoś ma u siebie zainstalowany.

Odzyskałem 98% zdjęć ze sformatowanej karty - tylko trzeba pamiętać, żeby nie robić nowych fotek po sformatowaniu bo nadpiszą one te stare i już ich nie odzyskasz.

Kar-----
Początkujący

Lajam- program skuteczny :)
odzyskałem z 90% zdjęć !
dzięki za program.

Quartz- czyli mowisz żeby nie robic nowych fotek, to rozumiem że karta jest do "wyrzucenia" ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kar napisał(a):

Quartz- czyli mowisz żeby nie robic nowych fotek, to rozumiem że karta jest do "wyrzucenia" ?

Chodziło o to, żeby nie nadpisywać nic po sformatowaniu, a przed odzyskaniem.
Ale na Twoim miejscu, trzymałbym tę kartę jako "awaryjną", a nie główną. Też mam jednego kingstona w zapasie i... czasem się przydaje.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Chodziło o to, aby po sformatowaniu ale przed odzyskaniem nie robić nowych zdjęć.
Ale to już Tadeusz wyjaśnił. Osobiście polecam rozejrzeć się za kartą Sonego - ostatnio w sklepie "nie dla idiotów" kupiłem 8GB, z 10 letnią gwarancją za 109zł.

Edit: widzę, że masz :c56 230, więc karta Memory Stick Pro-HG Duo może być dobrym uzupełnieniem ;)

PS. Jutro mają jakąś promocję Pół w dół, może warto się przejechać.

Kar-----
Początkujący

witam z kolejnym pytaniem do znawców tematu :thumbsup:
posiadam :c56 230 i w niedalekiej przyszłości planuje go zamienić na :c56 450/500/550.
i tu pojawia się moje pytanie szczególnie do osób które miały do czynienia z wymienionymi modelami: który wg Was model najlepiej zastąpi 230? jakie każdy ma parametry to sie orientuje, chodzi mi o takie małe porównanie na plusy i minusy 230 z wymienionymi. z góry dziękuje za przydatne rady!

profile.country.pl_PL.title
kasiakaaz
Początkujący

Kar napisał(a):

witam z kolejnym pytaniem do znawców tematu :thumbsup:
posiadam :c56 230 i w niedalekiej przyszłości planuje go zamienić na :c56 450/500/550.
i tu pojawia się moje pytanie szczególnie do osób które miały do czynienia z wymienionymi modelami: który wg Was model najlepiej zastąpi 230? jakie każdy ma parametry to sie orientuje, chodzi mi o takie małe porównanie na plusy i minusy 230 z wymienionymi. z góry dziękuje za przydatne rady!


Wszystkie nowe wymienione przez Ciebie modele mają matrycę CMOS Exmor, taki sam zakres ISO, LV, którego A 230 nie miała. A500/550 mają funkcję wykrywania twarzy (mz zbędny wodotrysk). A 450 ma taki sam LCD, jak A 230. A500/550 mają większy i uchylny LCD. Wizjer jest największy w A 450 (taki jak w A 230). Z tych trzech - A 450 jest najlżejszy. Teraz pytanie - czego poszukujesz i Ci jest potrzebne? Jeżeli ruchomy ekranik niekoniecznie i wystarcza taki wyświetlacz jak w 230, to ze względu na wielkość wizjera zdecydowałabym się na ten model.

P.S.
Aha, znawcą tematu nie jestem.. :c20

Kar-----
Początkujący

wybór padł pomiędzy :c56 450 a :c56 500.
Oba ma ją takie same zakresy ISO- który z nich ma mniejsze szumy ?
Proszę o jakieś trafne uwagi czy porównania odnośnie tych dwóch modeli. z góry dziękuje!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Kar napisał(a):

wybór padł pomiędzy :c56 450 a :c56 500.

masz świadomość, że oprócz innej matrycy różni je jeszcze jedna ważna sprawa - LivieView, czyli podgląd na żywo na odchylanym ekranie (a500)



Kar napisał(a):


Oba ma ją takie same zakresy ISO- który z nich ma mniejsze szumy ?
Proszę o jakieś trafne uwagi czy porównania odnośnie tych dwóch modeli. z góry dziękuje!


skorzystałem z bazy zdjęć testowych na stronie:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
nie ma tam modelu a450, ale jest a550, który ma tę samą matrycę co a450.
Różnic wielkich nie ma, dopiero przy iso 6400 widać minimalną różnicę (przewaga matrycy a450-a550)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Kar-----
Początkujący

dziękuje za rady kasiakaaz i kris !