anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

slow motion - nagrywanie w zwolnionym tempie

profile.country.pl_PL.title
jpawcio
Początkujący

slow motion - nagrywanie w zwolnionym tempie

Witam.

Mam kamere hdr-sr10e, która ma mozliwość nagrywać w zwolnionym tempie. Polega to na tym, że nagrywa się ok. 3 sekundy normalnym trybem a kamera po 3 sek. nagrywania przerabia to na 12 sekund w zwolnionym tempie. Moje pytanie dotyczy tego, iż na You Tube są filmiki (rzekomo nagrane tą samą kamerą) łuższe niż 12 sek.

Czy ktoś wie jak zrobić dłuższy film w zwolnionym tempie??

Pozdro dla wszystkich, Paweł.

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A nie możesz nagrać w normalnym trybie filmu i przy obróbce go zrobić "zwolnione tempo"? Wszystkie parametry ustawiasz sam, filmik może mieć długość taką jaką chcesz, zwolnienie może być takie jakie chcesz.

adam.malysz
Początkujący

Nagrywanie w zwolnionym tempie to naprawdę fajna sprawa, zrobienie 12 sekund z 3 sekund 240 fps to dobry wynik. Można zwolnić swoje filmy jeszcze bardziej, używając programu np. Sony Vegas, który świetnie daje sobie radę z m2ts. :smileyugeek:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

używając programu np. Sony Vegas, który świetnie daje sobie radę z m2ts. :smileyugeek:



Tylko m2ts jest na tyle skompresowanym formatem, że trzeba zainwestować w porządny sprzęt chcąc obrabiać takie materiały... Kamera robi to bez tego.. Na to nie zwróciłem uwagi.

boston-----
Początkujący

12 sekund z 3 sekund 240 fps to dobry wynik.


Mógłbyś wyjaśnić mi jak to wyliczyłeś? Przez 3 sekundy kamera nagrywa w tempie 100 klatek na sekundę a nie 25. W sumie rejestruje więc w całym wideo 300 klatek. Skąd więc wziąłeś 240 frames per second?

Zimny napisał(a):

Tylko m2ts jest na tyle skompresowanym formatem



m2ts to nie jest format, jest to tylko rozszerzenie pliku. Formatem może być AVC lub HDV

Zimny napisał(a):

A nie możesz nagrać w normalnym trybie filmu i przy obróbce go zrobić "zwolnione tempo"? Wszystkie parametry ustawiasz sam, filmik może mieć długość taką jaką chcesz, zwolnienie może być takie jakie chcesz.



Ale program nie dorobi mu inteligentnych klatek, więc taki zabieg mija się z celem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

boston napisał(a):

m2ts to nie jest format, jest to tylko rozszerzenie pliku. Formatem może być AVC lub HDV



Chodziło mi o format AVC.

boston napisał(a):

Zimny napisał(a):


A nie możesz nagrać w normalnym trybie filmu i przy obróbce go zrobić "zwolnione tempo"? Wszystkie parametry ustawiasz sam, filmik może mieć długość taką jaką chcesz, zwolnienie może być takie jakie chcesz.




Ale program nie dorobi mu inteligentnych klatek, więc taki zabieg mija się z celem.



Ale tu nie wiem o co Ci chodzi. Jeśli masz materiał nagrany normalnym trybem, chcesz zrobić zwolnienie przez powiedzmy Sony Vegas, to co mija się z celem? Efekt spowolnienia jest widoczny naturalnie, nic nie przerywa itd. Spójrz na ten toturial, spowolnienie jest od 1min 33sek.:
http://www.youtube.com/watch?v=rPwWyw0YrEg

boston-----
Początkujący

Niestety nie jest tak pięknie jak sobie wyobraziłeś :)

Weźmy przykład teoretyczny

Rozciągnij teraz 1 sekundę filmu na 25 sekund.
Co uzyskasz? Zwolniony film? Otóż nie, otrzymasz 25 klatek trwających jedną sekundę.
Zauważ, ze każde rozciągniecie filmu (czyli jego zwolnienie) x 2 powoduje skopiowanie klatki.

Mam nadzieję, że udało mi się to wytłumaczyć.

Kamera nie kopiuje klatek wydłużając film z 3 sekund do 12 (a jest to omawiany tu przypadek) a za to robi coś znacznie trudniejszego a mianowicie rejestruje ich wiecej czyli 100 na sekundę, czyli 4 razy więcej niż normalnie. I to jest ta różnica.


Co do twojego pytania "jpawcio" to wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości by wydłużyć w kamerze o którą pytasz ten czas o dłużej niż 3 sekundy.

profile.country.pl_PL.title
jpawcio
Początkujący

Dzięki boston. Czyli wnioskuję, że te filmiki z You Tube są zwolnione za pomocą jakiegoś programu typu Sony Vegas o czym pisał Zimny.

Dzięki wszystkim za odp.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli tak jest jak piszesz, to faktycznie różnica jest. Znalazłem film na youtube w którym jest pokazana różnica o której rozmawiamy (między zwolnieniem z programu SV, a zwolnieniem w kamerze SR10E). Proponuję obejrzeć. Co o tym sądzicie?

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=0R_GH0HQ ... re=related

Tych testów na yt jest sporo, np. ten z kamery SR11E:

http://www.youtube.com/watch?v=oAp5l7OWqUg&NR=1

Stefan-----
Początkujący

Czyli nie ma możliwości nagrania dłużej niż 3 sekund w trybie smooth slowmotion ?