anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a 6300

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Sony a 6300

Dzien Dobry,

Może temat był już poruszany. Jesli tak, wskażcie mi prosze link. Męczą mnie ustawienia wideo w sony a 6300, czy np. mogę aparat przestawić na NTSC i jakie są tego konsekwencje? kartę trzeba na nowo formatować, czy ten format ma wpływ na zdjęcia, czy tylko na filmy. z jakiego pwoodu jest różnica w formatach wideo i które sa lepsze - te w sutawieniach PAl, czy w NTSC? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Slog 2-3 tam gdzie potrzebujesz mega rozpiętości tonalnej, tam gdzie ma to wedle uznania sens, jeśli potrafisz go później pokolorować. Slog nie jest polecany do low light, aczkolwiek to kwestia umiejętności.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Standardem w Europie jest Pal. Z tego co wiem, to plik ntsc i pal o tej samej długości waży tyle samo, a to oznacza, że przy większej liczbie klatek w ntsc na czymś musi być strata. Zgaduje, że na kolorze. Ja bym używał standardu europejskiego, czyli Pal.

profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. Niemniej, żeby uzyskać zwolnienie 5 razy trzeba
przejść na NTSC. W PAL zwolnienie na maks. jest tylko czterokrotne.

Musze jeszcze gdzies poszperać, bo jest masę ustawień, które nawet nie wiem
czy warto stosować, np. S-LOG3 i inne.
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Slog 2-3 tam gdzie potrzebujesz mega rozpiętości tonalnej, tam gdzie ma to wedle uznania sens, jeśli potrafisz go później pokolorować. Slog nie jest polecany do low light, aczkolwiek to kwestia umiejętności.