anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A99 + Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon)

profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Sony A99 + Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon)

Witam,

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zestawu: Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon).

 

Znalazłem na zagranicznych forach informacje, że zestaw pomimo iż nie przeznaczony niestety (jak zwykle:/ ) do Sony tylko Nikon Canon, działa jednak z naszą nową stopką. Po tych informacjach złożyłem zamówienie w sklepie z możliwością zwrotu gdyby jednak coś nie działało. Ostatecznie jednak towar nie dotarł do mnie - przed wysyłką zadzwonił do mnie serwisant ze sklepu w którym dokonałem zakupu i poinformował mnie że nasza stopka oraz gniazdo są jednak inne od tych Canon/Nikon, zakończona jest sporą ilościąstyków i podczas mocowania wspomnianego zestawu może dojść do zwarcia i uszkodzenia aparatu, uszkodzenia wspomnianych styków - po tym wiadomo nie chcąc uszkodzić a99 na który spro oszczędzałem :wink: zrezygnowałem z zakupu.

 

Aktualnie, po kilku miesiącach, jako że alternatywą jest jedynie ZNACZNIE droższy zestaw Phottix'a (odin), znów zastanawiam się nad zakupem Yongnuo YN-560IV + wyzwalacz YN560-TX (Nikon). Tutaj moje pytanie, czy ktoś wie jak to ostatecznie jest z tym zestawem, ktoś faktycznie używa i wie że nie odbije się to negatywnie na sprzęcie(awarii)

 

 

Proszę o pomoc - najlepiej osoby który faktycznie używają, mam nadziję że są takowe na forum :)....

 

Jeszcze jedno, czy może ktoś próbował powyższego zestawu z body (stara stopka) + przejściówka na ISO?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj tad29.

Od blisko roku używam z powodzeniem na moim A77II (to ta sama stopka) Y-N 560III. Nieco krócej dodatkowo wyzwalacz YN560-TX (zamierzam dokupić dodatkowe lampy i wyzwalać je w grupach, ponadto bardzo wygodne jest to, że mogę również zdalnie - z poziomu sterownika umocowanego na aparacie - sterować parametrami lamp).

Stopka lampy jest do Canona (bo taką testowałem przed zakupem), prawdopodobnie stopka z Nikona też będzie współpracować, ale pewności nie mam.

Mogę jeszcze dodać, że jestem bardzo zadowolony z tego (na razie) tandemu :slight_smile:

 

I jeszcze dodam, że YN560IV to to samo, co YN560III + YN560-TX, z pewnymi ograniczeniami (można sterować mniejszą ilości grup), no i potrzebny jest i tak dodatkowy sterownik, by sterować lampą zdalnie.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


tad29----- napisali:

Witam,

 

Jeszcze jedno, czy może ktoś próbował powyższego zestawu z body (stara stopka) + przejściówka na ISO?


Cześć :slight_smile:

 

Ja używałem na A700, A900 i śmigało to pięknie. Kostka na ISO też Yongnuo była.

 

Pozdrowienia

profile.country.pl_PL.title
tad29-----
Poszukiwacz

Czyli nie ma ryzyka uszkodzenia stopki/aparatu bo u nas styki faktycznie są (mam na myśli to wszystko na końcu stopki) a w Nikon Canon nie mam pojęcia? :thinking:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na temat ryzyka się nie wypowiem, nie jestem np. serwisantem... Jedynie stwierdzam, że ja używam z powodzeniem od dłuższego czasu.

I najczęściej na sankach mam sterownik YN560-TX - lampa stoi sobie gdzieś tam i świeci równo po wszystkim (z odbicia od sufitu, lub ściany). Ale gdy jest na sankach, spisuje się równie dobrze.

No i, jak wspomnialem - mam lampę i sterownik dedykowane do Canona.

------------------------------
fotoamator