anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony alpha a6000 + adapter commlite + tokina ( canon ) POMOCY

profile.country.PL.title
Darek_a6000
Nowicjusz

sony alpha a6000 + adapter commlite + tokina ( canon ) POMOCY

Witam wszystkich, 

 

Potrzebuje porady w temacie podobnym jak w opisie, poniżej rozwinę temat precyzyjniej. 

 

Posiadam aparat sony alpha a6000 do którego zakupiłem adapter commlite CM-Ef-E HS i podłączyłem do tego zestawu obiektyw Tokina At-X 11-16 Pro DX II. ( bagnet canona )

 

Adapter ma elektronikę i obsługuje AF, jednak po podłączeniu do aparatu w menu funkcja af jest nieaktywna, w trybie af obiektyw ostrzy i wraca, ale po naciśnięciu spustu migawki brak jest reakcji - aparat nie robi zdjęcia. 

W ustawieniu mf na obiektywie aparat robi zdjęcia.

 

Próbowałem różnych ustawień w menu aparatu i zawsze efekt jest taki sam ... 

 

będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

 

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, poszukaj w necie informacji na temat adaptera i obiektywu, czy taki zestaw dobrze działa (niekoniecznie na sony). Ja bym widział problem w adapterze, a dokładniej w jego sofcie. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Może adapter nie dogaduje się z Tokiną i stąd problem?
Czy jest tak w każdym z trybów PASM?
profile.country.PL.title
Darek_a6000
Nowicjusz

Witam, 

 

okazało się że obiektyw Tokiny nie jest kompatybilny z tym adapterem ( commlite ) w związku z czym załozyłem obiektyw canona 10-22 i stała się ciekawa rzecz :

 

 

przy ustawianiu ostrości w trybie af wszystko ładnie działa, do czasu kiedy albo przestaje ostrzyć ( pomaga wyłączenie aparatu i włączenie ponownie ) następnie często w przypadku zrobienia kliku zdjęć aparat w jakiś sposób przestawia wartości przesłony, albo czasu ekspozycji.