anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony dsc hx400v współpraca z lampą nissin i60A

profile.country.PL.title
Exuderion
Poszukiwacz

Sony dsc hx400v współpraca z lampą nissin i60A

Witam wszystkich bardzo serdecznie.jestem pierwszy raz na forum i jest to mój pierwszy post.pytanie techniczne dotyczące współpracy aparatu z lampą nissin i60A dedykowaną do sony z stopką multi interface.nie działa ( może nie wiem jak ustawić ) wspomaganie AF z lampy (czerwona kratka). Świeci tylko dioda w aparacie ale to jest nie wystarczające.proszę forumowiczów o pomoc.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

aby sprawdzić, czy lampa działa ustaw tryb P na kole programowym, w menu FN upewnij się, czy lampa błyskowa jest włączona - możesz wymusić błysk, ustawiając, np tryb błysku wypełniającego. Jeżeli nie zadziała, skontaktuj się z firmą Nissin - jako firma Sony nie gwarantujemy pełnej współpracy z akcesoriami firm trzecich.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Exuderion
Poszukiwacz

Dzień dobry.dziekuję za odpowiedź.lampa działa aparat wyzwala błysk.i niby wszystko ok.problem jest tylko taki ze mimo podłączonej i włączonej lampy przy niedostatecznych warunkach oświetleniowych nie działa wspomaganie AF z lampy tylko i wyłącznie świeci dioda AF zamontowana w aparacie. Czyżby firmware aparatu nie pozwalało wysłać impulsów przez stopkę do lampy z odpowiednią instrukcją.czy bląd jest gdzie indziej ? Lampa błyska przy robieniu zdjęć. W przestrzeni internetu krążą opinie że Sony wie o problemach współpracy niektórych akcesoriów ze swoimi produktami i mimo pisanych i wysyłanych petecji w tych sprawach nie jest zainteresowane wypuszczeniem nowego firmware z poprawką.czy to prawda ?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, o ile mnie pamięć nie myli to z bezlusterkowcami nie działa wspomaganie z lampy i prawdopodobnie tak samo jest z hx400v, proponuję przejść się do Sony center i spróbować z lampą Sony jak będzie tak samo to znaczy że jest ograniczenie po stronie aparatu

profile.country.PL.title
Exuderion
Poszukiwacz

dzień dobry.dziekuję za konstruktywną odpowiedź.w Gorzowie raczej nie mam chyba takiej możliwosci.koledze raz jeszcze dziękuję.Nie ukrywam też że na konkretną odpowiedź liczę ze strony kompetentnego przedstawiciela Sony.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

przedstawiciel Sony może odpowiedzieć tylko w przypadku zapytania o sprzęt Sony trudno żeby odpowiedział na temat lampy błyskowej nie będącej produktem Sony :wink: