anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY model HVR-HD1000

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

SONY model HVR-HD1000

Witam jako nowy urzytkownik forum.
Mam pytanka dotyczące właśnie tej kamery bo mam zamiar ją nabyć tylko nie wiem o niej nic :roll: , no może oprócz tego z innych for że ta kamera jest bardzo ciemna.
Może posiada ktoś z Was właśnie ten model i mi opisze jej plusy i minusy, wady i zalety - tylko proszę nie zaliczać jej gabarytów jako ninus bo właśnie taką naramienną kamere mi potrzeba.
Za doradę i jej ewentualny opis wad i zalet z góry dziękuję.

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

ta kamera nie jest naramienna

podobne parametry obrazu maja Canony HV30 kosztujace 3 tys zł /to nie dowcip - są strony www skad mozna pobrac materiały filmowe tzw surówki z obu kamer które filmowały side-by-side/ Siłą HV'ek jest duża, nieprzepakowana pixelami matryca dajaca bardzo dynamiczny i świetnie nasycony obrazek. Porównywano ją nawet z HL-1 Canona - roznice były nieznaczne, widoczne tylko w specyficznych warunkach
Na stronie HV20.com znajdziesz sporo przykladow co mozna z tej niepozornej konstrukcji zrobic /statywy, uchwyty itp/
1000 to zabawka - wg mnie program minimum do powaznej pracy /także chauturzenia/ zaczyna sie dopiero przy EX1/EX3.
Zaden klient z ulicy nie zobaczy roznicy w obrazie miedzy canonem HV20/30/40 a sony 1000
Pamietaj ze ta kamera kosztuje 10000zł drozej, piorunem straci na wartosci a zaden Klient ci nei zaplaci tylko za to ze krecisz drozszą kamerą /wiem bo to przerabiałem już z DSR-250/
Teraz zmądrzałem i kieruję się wyłacznie rachunkiem ekonomicznym. W Polsce 99% osób chce jak najlepiej ale tylko 1% jest gotowa za to zapłacić.
Fakt - przy HV problemem może być kulejąca ergonomia ale wszystkeigo można sie nauczyc!
Grunt to opanować funkcję Exposure

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

" mobor " piszesz że ta kamera nie jest naramienna a ja ją widziałem w salonie i wiem że jest kamerą naramienną - nie wiem czy nie pomyliłeś modeli z jakimś FXem bo skoro piszesz że koszt tej kamery jest ponad 10000 zł. Dlatego sądzę że się pomyliłeś z modelem bo ta na dzień dzisiejszy to niecałe 8000 zł i właśnie o ten model mi chodzi. Jeśli można by było to proszę podaj mi linki do tych stron www z surówkami.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

przeraszam - pomylilem z fx1000 :)

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

hv20.com

to fotum- znajdziesz tam wszystko

sam sie przymierzam do zakupu hv30 i adaptacji jej na potrzeby lokalnych uslug video /statyw, islona obiektywu itp/
za lepszy sprzey - nikt mi do uslugi i tak nie dopłaci

hv30 zwroci ci sie po 2-3 imprezach, hd1000 po 6-8 a jakosc finalna i tak bedzie lepsza z canona

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

mobor dzięki za link do forum ale raczej mi nie pomoże bo z angielskim u mnie strasznie kiepsko.
Co do kamerki to ja wolę raczej naramienną - mniejsza z tym po ilu imprezach się zwróci- a widzę że kolega też chce spróbować lokalnych usług video.
Co do mojego wyboru kamery to kieruje się tym iż już parę imprez nakręciłem małą kamerką i powiem Ci że choć to stara sony DCR-TRV145 co waży niecały 1 kilogram to na dłuższą metę stważa problemy związane z bólem ręki no i jeszcze ta kamerka nie posiada stabilizacji to się chyba domyślasz jak może wyglądać nagranie które trwa np.30 minut - a takowe nagrania się zdażają. Dla przykładu:
1) Wejście Młodych na salę, później życzenia ( dobrze jeśli mało gości weselnych a jak bedzie ze 100-ka ? ) i później Pierwszy taniec.
2) Oczepiny.

Ale mniejsze z tym każdy wybiera to co lepsze dla Neigo :thumbsup: .
Mi chodzi o to by mieć pewność że nie będzie z tej kamery (HVR-HD1000) lipnego nagrania,
bo ta kamera ma przwie takie same parametry optyczne co ta DCR-TRV145 tylko z tą różnicą że nagrywa w HD a co do jakości video z tej małej to nie mam i nikt nie miał zastrzeżeń co obrazu jak i dźwięku.
Pisząć o "lipnym nagraniu" mam tu na myśli to czy ona nie bedzie ciemniejsza od tej co posiadam czyli TRV-145 z powodu tego że nagranie bedzie w HDV, bo z tego co czytałem o niej to każdy twierdzi że jest ciemną kamerą a mając porównanie z optyką z TRV145 wcale tak nie sądzę że jest ciemno.
No i jeszcze jedno pytanko się mi nasuwa, bo nigdzie nie mogę znajść na nie odpowiedzi a mianowicie chodzi mi z jaką rozdzielczością ta kamera (HVR-HD1000) nagrywa :
czy to jest HD czyli 1440x1080?
czy też Full HD czyli 1920x1080?
Jeśli byś mi to Ty lub ktokolwiek wszystko wytłumaczył byłbym bardzo wdzięczny za takie info.
Z góry pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedz na moje pytanka.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

napiszę tak

kup HV30, wejdz na www.foton.kalisz.pl i zamow sobie za 300zl statyw naramienny - i masz problem z głowy /jestem w interesie od 12 lat wiec niczego nie chce spróbować tylko raczej chce dostosowac sprzet do mozliwosci finansowych klienteli - a nie mam zamiaru po raz kolejny dokaldac do interesu/ :)

Pozdro

oldguest
Początkujący


No i jeszcze jedno pytanko się mi nasuwa, bo nigdzie nie mogę znajść na nie odpowiedzi a mianowicie chodzi mi z jaką rozdzielczością ta kamera (HVR-HD1000) nagrywa :
czy to jest HD czyli 1440x1080?



1440x1080. Ale wszystkie programy obsługują to rozdzielczość i "widzą" jako format 16:9. Podobne rozwiązanie jest też w droższych kamerach HDV HVR-V1/Z1 czy HDR-FX1/7/1000.

Co do jakości to myślę że jest jak najbardziej ok za tą cenę. Ocenić warto to jak radzi sobie z mniejszą ilością światła ale to najlepiej osobiście bo każdy ma swoje wymagania. A szum redukuje się w dużym stopniu jeśli potem z materiału HD nagrywamy w jakości DVD na płytę.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

HD1000 oparta jest na komponentach zywcem wyjetych z amatorskich kamer sony /przetwornik obrazu, obiektyw, procesor/ - jedyna roznica- wygląd imitujący PRO

W kwestii jakosci obrazu w tym segmencie cenowym- bezdyskusyjnie królują Canony

http://www.camcordeinfo.com" target="_blank sekcja RATINGS

A taką HV20/30/40 porównywano bezposrednio z Canonem HL1 kosztujacym 30 tysiecy - roznica była nieznaczna- podobnież wypadło porównanie HV10 z FX1 /pod wzgledem przejść tonalnych canon wypadł nawet lepiej od Sony !/ A pamietajmy ze taka Z1 to tylko rozwiniecie FX1 /trwalsza mechanika+kilka dodatkowych frameratów oraz trybów obrazowych/

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):

HD1000 oparta jest na komponentach zywcem wyjetych z amatorskich kamer sony /przetwornik obrazu, obiektyw, procesor/ - jedyna roznica- wygląd imitujący PRO



Ring który można programować, lepszy mikrofon, sanki na np. Lampę inna bateria serii L to nie tylko wygląd.

mobor napisał(a):


W kwestii jakosci obrazu w tym segmencie cenowym- bezdyskusyjnie królują Canony



Pozwól każdemu samodzielnie ocenić

mobor napisał(a):

A pamietajmy ze taka Z1 to tylko rozwiniecie FX1 /trwalsza mechanika+kilka dodatkowych frameratów oraz trybów obrazowych/



Podstawową różnicą jest zmontowanie miksera dźwięku i wejść XLR. Ale te kamery już nie powinny być w sprzedaży. Ze starszych modeli dalej dostępny powinien być FX7 tylko.