anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony RX100 m3 jakość filmów i zdjęć

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Sony RX100 m3 jakość filmów i zdjęć

Witam,

niedawno zakupiłem aparat rx100 m3. Jednocześnie posiadam telefon samsung s7 oraz s8.

Wydaje mi się że zarówno zdjęcia jak i filmy lepsze znaczy ostrzejsze i bardziej żywe kolorystycznie wychodzą z telefonu.

Szczególnie problem mam z ostrością na zdjęciach małego ciągle ruchliwego dziecka, na rx100 zazwyczaj są poruszone.

Kolejny problem mam z ostrością zdjęcia z ludźmi w różnych odległościach na planie. Osoby bliżej aparatu są ostre, ale już te stojące za nimi są traktowane jako tło i są rozmyte. Można to jakoś zmienić ??

Największy szok zobaczyłem na nagranym filmie w lesie. Telefon ma kolory nasycone i ogólnie jest lepsza ostrość nagrania,są  bardziej szczegółowe i znacznie szybciej łapie ostrość na obiektach trychomycyn. Rx100 to aż tak słaba kamera czy to kwestia ustawień ??

 

Byłbym wdzięczny za pomoc z ustawieniami aparatu rx100 m3. 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Aby uzyskać najlepszą jakość filmu, należy wybrać kodek XAVC-S i wysoki bitrate do nagrań wideo. Konieczne będzie wtedy użycie szybszej karty pamięci. 

 

Twój aparat nagrywa w mniejszej rozdzielczości niż wymienione telefony (FullHD w aparacie, 4K w telefonie). Stąd różnica. Kolory, kontrast to kwestia ustawień w aparacie (strefa twórcza). Telefon z reguły podbija kolory, dodatkowo jak oglądasz je na telefonie, to wyłącz wszystkie ulepszenia obrazu (Superamoledy itp) bo to przekłamuje rzeczywiste kolory. 

 

W kwestii rozmycia drugiego planu - to jest normalne. Aparat ma większy fizycznie przetwornik (matrycę) co w połączeniu z jasną optyką skutkuje rozmywaniem tła. 

 

Nagrywanie filmów aparatem jest znacznie trudniejsze niż telefonem. Na pewno przy użyciu zbliżenia (zoom) aparat będzie ustawiał ostrość wolniej niż na szerokim kącie. Trzeba o tym pamiętać przy planowaniu kadru wideo. A jeśli w niektórych warunkach telefon spisuje się lepiej, to po prostu nie ma co kombinować tylko użyć telefonu. 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

dzięki za odpowiedź,

 

bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w podpowiedzi jak ustawiać aparat, szczególnie jak chce zrobić zdjęcia ruchliwego dziecka. 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Hej!

 

Jeśli zdjęcia są zbyt rozmyte, ustaw aparat w tryb S i czas przynajmniej 1/60-1/100s (na zewnątrz, przy świetle słonecznym możesz pracować w trybie A i tam aparat dobierze bezpieczne czasy).

 

Pracuj w trybie AutoISO ustawiając graniczne wartości od 125 do 3200.

 

Pozdrawiam