anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony slt a58 - migawka

profile.country.PL.title
Szczota123
Poszukiwacz

Sony slt a58 - migawka

Witam,mam pewien problem ze „starsza” wersja lustrzanki sony a58. Otóż zależy mi aby w trakcie nagrywania czas naświetlania migawki był cały czas stały. No właśnie.Chce mieć 1/50, a w trakcie nagrywania zmieniając kąt padania kamery, czy to spojrze w lewo, prawo - w zależności od zmiany światła - migawka zmienia mi się automatycznie na inne wartości. O co chodzi? Tryb mam przełączony na Manual, wiec wydaje mi się ze żadnych automatycznych funkcji nie powinienem mieć. Sprawa może wydawać się banalna i głupia, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Czytałem instrukcje itd, ale jedyna deska ratunku to Wasza pomoc. Czy może być taka możliwość,że lustrzanka pochodzi z aż takiej lini amatorskiej produktów,że producent uznał,że trzeba użytkownikowi ułatwić przez wymuszenie automatu i nie ma innej opcji? Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Jeśli aparat nie utrzymuje 1/50 sekundy to prawdopodobnie nie ma wystarczającej ilości światła.

 

Masz kilka opcji:

a) ustawić wyższą czułość ISO

b) ustawić większą przysłonę (czyli mniejsza literka F na wyświetlaczu - oczywiście o ile to możliwe).

c) nagrywać wideo używając jaśniejszego obiektywu

 

W zasadzie najlepiej byłoby gdybyś umieścił film obrazujący Twój problem. Na razie mogę tylko domyślać się dlaczego tak się dzieje. :wink:

 

Pozdrowienia

 

profile.country.PL.title
Szczota123
Poszukiwacz

Dzięki za szybka odpowiedz :wink:

Czyli jeśli dobrze rozumiem - sama migawka nigdy nie będzie w trybie manualnym ? Jeśli będzie zły dobór światła , ona zawsze będzie się samoczynnie zmieniać nawet w trybie M? Porównując np. Do ISO. Funkcja iso ma opcje auto oraz inne manualne wartości. Migawka nie ma już tej opcji trybu manualnego ? 

Moj problem tkwi w tym, ze jeśli próbuje nagrywać na zewnątrz by dużym świetle ( w słońcu ) - moje nagrania są prześwietlone. Ustawiam 25kl/s, 1/50 migawkę, oraz ISO na min. ( 100 ) - wtedy obraz jest zbyt jasny, dlatego wtedy zamykam przesłonę na ok. f.11.

Problem w tym, ze w trakcie ruchu, nagrywania obiektu - migawka zaczyna się zmieniać, a co za tym idzie traci mi płynność obrazu. Wiem ze powinienem mieć filtr na obiektyw, ale zastanawiam się jak w obecnej sytuacji sobie z tym poradzić. No i jeszcze ta zmieniająca się migawka 😕

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Może zrezygnuj z trybu manulanego?

 

Ustaw tryb preselekcji migawki, a przysłona będziie regulowana automatyczne przez aparat. Raz, że szybciej, dwa, że ne zarejestrujesz żadnych dodatkowych dźwięków np. dźwięków pokręteł. Auto ISO też się przyda.

profile.country.PL.title
Szczota123
Poszukiwacz

Ok super, na pewno to spróbuje, dzięki :wink:

to tak przy okazji pytanie mam dot. zaawansowanych nagrywek. Jak zachowują się w takim wypadku profesjonaliści używając wszystkiego w trybie manualnym ? To tak dziala? Ze wszystko jest manualne ? Czy tylko ten mój stary sprzęt zmaga się z takimi problemami, ze wartości zmieniają się automatycznie ?