anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Stabilizacja - którą wybrać?

armalite
Początkujący

Stabilizacja - którą wybrać?

No i stało się - mam pierwszy obiektyw z własnym układem stabilizacji. Dodatkowy przełącznik wygląda super, jest taki profi, od razu ludzie zaczynają mnie inaczej traktować :)

Ale poważniej - Czy ktoś już robił testy, który układ mu sie lepiej sprawdza? Na optycznych czytam, że układ stabilizacji matrycy w A500 działa gdzieś na granicy 3 EV. Podobny wynik zanotowała Sigma 17-70 2.8-4 HSM. Czyli w teorii układy są tak samo skuteczne. Wiem, że można wyłączyć stabilizację w menu Alphy ale znając moje gapiostwo prędzej czy później po zmianie na tele zapomnę na powrót włączyć i zanim dojdę do tego, o co kaman z rozjechanymi zdjęciami to już mi kilka wiewiórek czy sikorek ucieknie.

Pytanie brzmi - czy warto mocować się z przełączaniem na stabilizację w obiektywie, czy lepiej wyłączyć, zapomnieć, zdać się na stabilizację matrycy?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Obiektywy z własną stabilizacją z bagnetem "A", pokazały się stosunkowo niedawno. Trudno będzie zebrać kilka opinii "z doświadczenia". Na pewno łatwiej (wygodniej) będzie wyłączyć SSS w menu i używać wyłącznika na korpusie. A który system jest efektywniejszy? O to boje toczą się od czasu jak Konika-Minolta wypuściła D7D :c20
Myślę, że jak popróbujesz obydwu - sam podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami.

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Na pewno łatwiej (wygodniej) będzie wyłączyć SSS w menu i używać wyłącznika na korpusie.



Niestety, cały myk polega na tym, że w A500 nie ma przełącznika na korpusie. Trzeba się przebić do menu.
A swoją drogą to głupie, w A300 był, w A500 nie ma :c25

A który system jest efektywniejszy? O to boje toczą się od czasu jak Konika-Minolta wypuściła D7D



"Fachowcy"zawsze pisali, że efektywniejszy jest w obiektywie, ale w liczbach bezwzględnych wygląda to tak samo :c18

Myślę, że jak popróbujesz obydwu - sam podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami



Jeśli nie będzie innego wyjścia, choć z drugiej strony nie lubię wyważać otwartych drzwi. Jesli ktoś już coś takiego sprawdzał...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

armalite napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Na pewno łatwiej (wygodniej) będzie wyłączyć SSS w menu i używać wyłącznika na korpusie.



Niestety, cały myk polega na tym, że w A500 nie ma przełącznika na korpusie. Trzeba się przebić do menu.


A co ja napisałem? :c7

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

A co ja napisałem? :c7



Dla mnie "korpus" to body aparatu, ale niech Ci będzie :)

Z tym, że takie roziwązanie właśnie nie jest wygodne, bo potem trzeba znów wejść w menu i włączyć SSS. A jak na jednej wycieczce nad rzekę zmieniam obiektywy przynajmniej kilka razy to trzeba się naklikać.
Chyba jednak pozostanę przy stabilizacji matrycy, chyba, że ktoś mnie przekona, iż nie warto :)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Bawiłem się różnymi 'zabawkami' ze stabilizacją i bez. Jedno, co mogę napisać: nie wyczułem, że lepsza jest ta czy owa, ale ważne żeby była jakakolwiek. Dłuższa ogniskowa, mniej światła i od razu da się odczuć różnicę.
Która lepsza? - nie wiem.
Ale wiem, że jeżeli będziesz przy tym źle trzymał aparat/obiektyw (w znaczeniu niedbale), to najlepsza stabilizacja Ci nie pomoże...