anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

stałe oświetlenie i parasolki

TMiN-----
Początkujący

stałe oświetlenie i parasolki

mam pytanko, obecnie do oświetlenia 5500k używam parasolek ze srebrnym wnętrzem. Jaka będzie różnica przy użyciu białych. Porównywał ktoś ?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

TMiN napisał(a):

mam pytanko, obecnie do oświetlenia 5500k używam parasolek ze srebrnym wnętrzem. Jaka będzie różnica przy użyciu białych. Porównywał ktoś ?


Temperaturę barwową 5500k daje zastosowana lampa, wydaje mi się, że parasolka nie ma na to dużego wpływu (chyba, że złota ociepli nam troszkę światło). Biała parasolka da Ci bardziej miękkie, mniej kontrastowe i mocniej rozproszone światło.

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

wpływu nie będzie na temperaturę barwową. jak byś złotą dał to już inna bajka.
te żarówki same z siebie dają miękkie światło, więc parasolka transparentna zabierze tylko światło.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

dawno dawno temu ...............kupiłem biało srebrne(srebrne w środku) ale przerobiłem je tak że teraz mogę używać obu stron
biała bardziej rozprasza i zmiękcza światełko

TMiN-----
Początkujący


te żarówki same z siebie dają miękkie światło, więc parasolka transparentna zabierze tylko światło.



w sumie to mi głównie o to chodziło .... czy przy białej nie stracę światła w sensie natężenia

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

na pewno stracisz. ja przy świetle ciągłym używam albo strumiennicy własnej roboty lub parasolek srebrnych do odbijania