anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw do kamery (HC9)

profi-----
Początkujący

Statyw do kamery (HC9)

Mam kamerę stosunkowo krótko, ale w niektórych sytuacjach kręcenie z ręki jest mało satysfakcjonujące, dlatego zacząłem zastanawiać się nad jakimś statywem, co o tym sądzicie dobry pomysł? Korzysta ktoś? Jeśli tak ile może kosztować odpowiedni do domowego użytku?

3 ODPOW. 3
boston-----
Początkujący

Z tego co pamiętam masz HC9 więc kamerę z tych cięższych do amatorskiego użytku, mimo to wystarczy Ci na początek statyw podstawowy, zajrzyj w akcesoria na stronie Sony bądź na allegro. Jeśli będziesz miał jakieś typy to podeślij linka, spróbuje określić czy się nadaje.

Co do statywu to bardzo dobra decyzja, szczególnie jeśli spędzasz dużo czasu z kamerą i kręcisz trochę ambitniejsze ujęcia.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jeżeli ma to być statyw Sony to polecam jeden z trzech:
VCT-50AV
VCT-60AV
VCT-80AV

Różnią się wymiarami i wszystkie posiadają pilota do sterowania kamerą, a także szybko złączkę w głowicy.

profi-----
Początkujący

boston napisał(a):

Z tego co pamiętam masz HC9 więc kamerę z tych cięższych do amatorskiego użytku, mimo to wystarczy Ci na początek statyw podstawowy, zajrzyj w akcesoria na stronie Sony bądź na allegro. Jeśli będziesz miał jakieś typy to podeślij linka, spróbuje określić czy się nadaje.

Co do statywu to bardzo dobra decyzja, szczególnie jeśli spędzasz dużo czasu z kamerą i kręcisz trochę ambitniejsze ujęcia.



Ile kręcę to ciężko stwierdzić, bo kamerę mam stosunkowo krótko, ale zaczyna mi brakować jakiegoś usztywnienia, stabilizacji w kwestii statywów przeglądając różne oferty natrafiłem na dwa rodzaje klasyczne takie jak do lustrzanek są, oraz naramienne i zastanawiam które są bardziej użyteczne...