anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wiecie coś o tej kamerze?

magda.25
Początkujący

Wiecie coś o tej kamerze?

Proszę o obiektywne opinie na temat kamery Sony HDR-CX305E. Jak się sprawdza w praktyce? Interesują mnie wszystkie plusy i minusy. Mile widziane również własne spostrzeżenia. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i uwagę. Z góry bardzo dziękuję, Magda.

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kamera jak na swoją cenę wypada bardzo dobrze. Wady i zalety zależą od użytkownika. Dużo od tego zależy po co chcesz wykorzystać tą kamerę.
Jeśli chodzi o zalety to na pewno:
- stabilizacja
- przetwornik który wspaniale nagrywa przy małej ilości światła
- dobry obiektyw - szerokokątny - nagrywa dużo większy kąt od normalnych. Bardzo przydatne
- czytnik kart mogący obsłużyć różne karty pamięci
- wbudowana pamięć 16GB

minusy:
- cena
- niezbyt duży zoom optyczny
- ekran LCD mógłby być większy

Więcej nie pamiętam ;)
Tak szczerze, chyba największą zaletą według mnie jest właśnie nagrywanie przy małym oświetleniu. Nie ma szumów, a obraz jest ładnie ostry, odpowiednio nasycony.

profi-----
Początkujący

Odnośnie zoomu optycznego to faktycznie może nie jest zbyt wielki, ale po prawdzie w zdecydowanej większości przypadków i tak się z niego nie korzysta, zwłaszcza przy kręceniu z ręki... A do plusów tak jak wspomniałeś to nagrywanie przy stosunkowo niewielkiej ilości światła, przydatne zwłaszcza w pomieszczeniach.

magda.25
Początkujący

Sprzęt ma mi służyć przede wszystkim do zachowania wspomnień rodzinnych czy spontanicznych wypadów w formie obrazów video. Fajnie tak obejrzeć filmik z udziałem swoich najbliższych a nie jedynie oglądać zdjęcia w albumie. Stąd zrodził się właśnie pomysł kupna kamery. Wracając jednak do HDR-CX305E to sporo zalet zostało przez was wymienionych, więc to mnie cieszy. A może jeszcze dla porównania coś innego sony polecicie? Bo tak się uparłam na ten jeden model jakoś :D

oldguest
Początkujący

Model bardzo fajny i w dobrej cenie... Do takich celów będzie na pewno OK :thumbsup:

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

zresetuj swój umysł i rozważ DSC-TX7

oto kieszonkowy aparat który mozesz miec zawsze przy sobie....który pozwala krecic w zasadzie z tą samą jakoscia co kamera...Dzwiek stereo, wiele trybów zapisu....pomyśl

1300-1400zl

oldguest
Początkujący

Tylko że TX7 nie dość że krótko nagrywa na baterii, nie bardzo radzi sobie w nocy, zupełnie inna stabilizacja....

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Tylko że TX7 nie dość że krótko nagrywa na baterii,

- krótko - nie krótko. Z reguły i tak filmuje sie krókimi sekwencjami
Do normalnego filmowania rodzinnych eventów czy wypadów- w zupełnosci wystarcza

nie bardzo radzi sobie w nocy,

a która kamera doskonale radzi sobie w nocy ? Nawet komercyjne filmy realizowane są w ten sposób że np ulica oświetlona jest niemal jakw dzien (w odpowiedni sposob) - tyle ze przytyka się przysłonę...
Mniejsza o to
Przetworniki w obu urzadzeniach są uderzajaco BARDZO

- ta sama technologia
- bardzo podobny rozmiar pixela w matrycy CMOS

zupełnie inna stabilizacja....

inna ? tzn jaka ?

Oba urzadzenia korzystają z optycznej stabilizacji


Pewnie- w pewnych sytuacjach kamera MOZE wykazac swą (niewielką!) przewagę ale warto zwazyc ze TX7 nie wymaga dedykowanej torby którą sie pozniej taszczy na ramieniu. Można go schować do kieszeni, torebki...i zapomnieć o nim aż do chwili gdy będzie potrzebny.
I tu jest jego potencjał

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):


Przetworniki w obu urzadzeniach są uderzajaco BARDZO



Ale jednak CX305 lepiej nagrywa w gorszych warunkach.

Do tego kamera zaczyna z przysłoną F1,8 a aparat... F3,5....

mobor napisał(a):


zupełnie inna stabilizacja....

inna ? tzn jaka ?



W CX305 z trybem aktywnym stabilizuje w 3 wymiarach... Dość duży przełom w porównaniu ze "zwykłą" optyczną.

W każdym razie ja nie neguję DSC-TX7 czy HX5 ale CX305 nagra SPORO lepiej filmy.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

ja nie mam dostepu do CX305 ale nie uklrywam że chciałbym zobaczyc na czym polega to SPORO - mówię o normalnym, wakacyjnym filmowaniu :thumbsup: