anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Witam wszystkich

boston-----
Początkujący

Witam wszystkich

Witam użytkowników forum Sony. Jestem posiadaczem kamery hd CX106. co prawda zaledwie miesiąc, ale używam jej intensywnie. Mam nadzieję, że znajdą się tutaj osoby, które chciałby się wymienic doświadczeniami i podzielic wiedzą zarówno o technikach filmowania jak i postprodukcji. Ze swojej strony również służe w miare mozliwosci pomocą :c10
Ps widzę że dział fotograficzny jest olbrzymi :) mam nadzieję, że znajdą się też osoby używajace kamer!

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Również Witam!
W temacie kamer jestem amatorem. Kupiłem w weekend XR520VE i jak narazie to pilnie studiuje instrukcje obsługi - która nie jest taka krótka - ale jest sporo informacji. Co do mojej wiedzy w tematyce kamer, to nie mam za bardzo czym się podzielić, ale ambicje do zdobywania wiedzy mam ogromne, i powiem Wam, że tematyka związana z kamerami jest naprawdę ciekawa... Przynajmniej narazie, na początku taka się dla mnie wydaje ;)

boston-----
Początkujący

witam, cieszę się że będzie z kim wymienic doświadczenia : ) , choc widzę że masz trochę lepszy sprzęt od mojego : ) Również pierwsze kroki rozpocząłem od podręcznika użytkownika (tego w pdf na płycie) i tutaj brawo dla tych, którzy to przygotowali bo czytało się to bardzo miło. Poza tym kamerka o dziwo łatwa w użytkowaniu, porównywalnie wręcz do aparatu kompaktowego, nie wiem czy też będziesz miał takie wrażenie? Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie liczy się sprzęt, a umiejętność posługiwania się nim ;) . Co do .pdf na płycie, narazie korzystam z manuala w książkowej wersji. Skoro mówisz, że jest taki dobry, to zacznę jego przerabiać. Ja bym tak bardzo nie porównywał kamery do aparatu fotograficznego. Mi na początku sporą trudność sprawiało poruszanie się po menu. W końcu okazało się, że jest dotykowy ekran, to było trochę łatwiej ;) Generalnie trzeba poznać te funkcje, jak się nimi posługuje, kiedy się czego używa, mapę menu... Nie jest to wyjątkowo proste, ale łatwiejsze niż się spodziewałem. Najbardziej przeraża mnie montaż. Sporo czasu trzeba poświęcić...

boston-----
Początkujący

Zimny myślę, że trochę przesadzasz z tym skomplikowaniem ;) chyba, że model 520 jest jakiś dużo bardziej zaawansowany niż 106 ;) Podręcznik użytkownika zdecydowanie polecam jest on dobrym uzupełnieniem instrukcji i tak naprawdę jeśli komuś starszy chęci by go przeczytać pozna wszystkie funkcje kamery. Montażu też się nie bój, oczywiście wszystko zależy od tego co będziesz chciał zrobić, ale wiesz mi nawet zrobienie teledysku z własnych ujęć jakieś trudne nie jest.