anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyostrzanie w Adobe PhotoShop CS3

wojttekk_foto
Początkujący

Wyostrzanie w Adobe PhotoShop CS3

Witam. Otóż jak w temacie. Jak w Adobe PhotoShop CS3, wyostrzyć zdjęcie po zmniejszeniu ??

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
jakaspe45
Poszukiwacz

Filtr/ wyostrzenie

A230 | S.18-55 | T.70-300 |
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Funkcją: Unsharp Mask...
Możesz także wyostrzać przy zmniejszaniu. Na samym dole wybierasz (resample image) - Bicubic Sharper.

wojttekk_foto
Początkujący

Dzięki wielkie. A jak zmniejszyć zdjęcie w Adobe PhotoShop ??

I jeszcze jedno pytanie, wie ktoś może jak dodać efekt bardzo starego zdjęcia??

Coś takiego jak jest tutaj??

http://img246.imageshack.us/i/4e35466e4 ... edrl2.jpg/" target="_blank" target="_blank

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Funkcją: Resize?

A co do reszty, to :c49 w :c50

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Wsadzę tutaj swoje "3 grosze" i odeśle do tutorialu:
helps.pl - Społeczność Adobe
Tutaj masz resztę, pozatym naprawdę w takich sprawach google nie gryzie :slight_smile:
Temat w google

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Filrers > sharpen > sharpen - wyostrrzenie
Zmniejszenie u mnie np. alt+ctrl+i zmieniasz np na pixele 800 i gotowe.
Jeśli chcesz domowym sposobem postarzeć fotkę otwierasz tą którą chcesz postarzeć robisz sobie fotkę brudnej białej ścierce, obrusowi czemukolwiek z plamami wrzucasz jako nowa warstwa w trybie mieszania dajemy nakładka dodajesz efekt sepii i masz jak znalazł. To jest jeden z wielu i bardzo prostych przykładów.

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

Z tym wyostrzaniem to polecam przejść na kanały, znaleźć najmniej zaszumiony (najczęściej zielony lub czerwony) i na nim skorzystać z filtr->wyostrzenie-> inteligentne wyostrzenie.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

A ja wyostrzam filtrem górnorzepustowym. Powielasz obraz, tryb mieszania Soft Light, filtr> górnoprzepustowy (high pass) i wartość zmieniasz obserwując efekty na podglądzie (najczęściej 3 jest OK)
edit: teraz doczytałam temat. Chodzi o CS3. Ja mam CS4. Mam nadzieję, że w CS3 jest ten filtr... :c7

docentstopczyk
Początkujący

Powielasz obraz, tryb mieszania Soft Light



imo lepiej jest użyć trybu mieszania vivid light. i high pass najlepiej robić na "dużej focie" w tiff. a przy zmniejszaniu użyć algorytmu bicubic sharper, jak już mat_czok napisał.

poza tym jeśli używać unsharp mask to warto to robić na kanale jasności po uprzednim przekształceniu foty w tryb LAB. to pozwala na w miarę daleko idące wyostrzenie, a przy tym jest mniejsze ryzyko jasnej obwódki na konturach.