anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia Panoramiczne i HDR

ikar39-----
Początkujący

Zdjęcia Panoramiczne i HDR

Witam mam pytanko jaki jest najprostszy sposób połączenia zdjęć w panoramę i zrobienie jej ,dotyczy też zdjęć HDR. Trochę zacząłem się tym tematem interesować i zaczynają mi te zdjęcia wychodzić ale jest to żmudna praca.Więc może ktoś podpowie jak zrobić ekspresowo.Może ktoś wrzuci jakieś fotki przykładowe?
dzięki z góry :c7

9 ODPOW. 9
oldguest
Początkujący

Ja swoje panoramy łącze w programie The Panorama Factory (lecz mam wersje 30 dniową i nakłada ona na zdjęcie znak wodny). W tym programie nie trzeba wkładać w to żadnej pracy gdy zdjęcia są wykonane w miarę równo polecam statyw.
Przykładowa panorama

ikar39-----
Początkujący

zdjęcie ładne, ale bez statywu ani rusz.A mam jeszcze do ciebie pytanko jak ustawiasz parametry puszki żeby zdjęcia były identyczne

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Do panoramy tylko tryb manualny M i wtedy masz pewność że parametry zdjęć się nie zmienią :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
ikar39-----
Początkujący

Tak myślałem i tak też robiłem na trybie P ustawiałem pierwszą fotkę zapamiętałem ustawienia i przełączałem tryb M.A jeszcze jedno wyczytał w profesjonalnym poradniku że zdjęcia panoramiczne winno robić się w pionie wtedy są mniej zniekształcone krawędzie to prawda czy fałsz.Powiedzcie mi panowie jak utworzyć swoją galerię w profilu.

oldguest
Początkujący

Tryb M jest najlepszy ale program którego używam analizuje każde zdjęcie i gdy różnią się od siebie poprawia je.
A szczerze przyznam ze panorama stadionu wykonywana była z ręki składana chyba z 5 zdjęć.

ikar39-----
Początkujący

no to szacunek chyba ci ręce w ogóle nie trzęsą.Znalazłem funkcję łączenia automatycznego w CS4 tak że zabieram się do pracy , a jutro w plener statyw pod pachę i nauka!!!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ikar39 napisał(a):

Powiedzcie mi panowie jak utworzyć swoją galerię w profilu.


Bardziej łopatologicznie się nie da: viewtopic.php?f=32&t=2390

------------------------------
fotoamator
ikar39-----
Początkujący

ok ja rozumiem Panie Tadeuszu ale chodzi mi o takie ustawienie profilu jak ma np Szczupic
cytuję "mój skromny albumik"

profile.country.PL.title
jakaspe45
Poszukiwacz

ikar39 napisał(a):

ok ja rozumiem Panie Tadeuszu ale chodzi mi o takie ustawienie profilu jak ma np Szczupic
cytuję "mój skromny albumik"może


Wejdź w profil/ edytuj podpis i wpisz tam coś takiego

tu wklej adres swojej galerii ] tu wpisz tekst (np. moja galeria)

Mam nadzieję, że o to chodziło.

Pozdrawiam
Jarek

A230 | S.18-55 | T.70-300 |