anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie; luźne pytanko

Cylin-----
Początkujący

Zdjęcie; luźne pytanko

Witam serdecznie. Mam nadzieję że się nie narażę ale chciałem spytać bardziej doswiadczonych czy w tym zdjęciu jest to "cos" ? Zdjęcie jest surowe oprócz zmiany rozdzielczosci. Domyslam się że ta fotka łamie wiele zasad poprawnej fotografii ale kiedy je zobaczyłem na kompie cos mnie w nim urzekło. Proszę o opinię. Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie rozumiem pionowego kadrowania :?
w poziomie byłoby lepsze, ale i tak jak dla mnie nie jest aż takie "wow" jak dla autora :c20

edit:
a czy znasz i używasz taką technikę jak "korekcja ekspozycji" ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Cylin-----
Początkujący

Kris dzięki za opinię, ale chyba źle mnie zrozumiałes. Nie jechałem w to miejsce dla TEGO zdjęcia. TO zdjęcie tak naprawdę jest wynikiem pomyłki, poniewarz nie zmieniłem nastaw po poprzednich ujęciach. Z tego co pamiętam to korekcja była ustawiona na -2.0 EV. Mam kilka innych ujęć tego widoku o wiele jasniejszych i w poziomie, ale chodziło mi nie o opinie od strony technicznej tylko bardziej estetycznej. Ale dzięki i pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Estetycznie to ciachnąłbym 3/4 dołu bo nic nie wnosi do zdjęcia (czyli znów wracamy do poziomu) :D
Natomiast nastrojowe jest bezapelacyjnie i podoba mi się taki kierunek :thumbsup:

No i podejrzewam, że w normalnej wielkości (przed zmniejszeniem) wygląda dużo lepiej ;)

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

za krisem i doslavem-kadr poziomy to primo glowne:)
podobac sie wtedy bedzie najbardziej :c20

Cylin-----
Początkujący

Czyli tak będzie lepiej? Może jestem slepy a może za mało doswiadczony ale to pierwsze ma jakis klimacik. No nie żeby od razu "wow" ale jakies takie małe cos. Dzięki za odpowiedzi.



PS sorki za wartosci w exifie, ale program w którym kadruję cos knoci

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

jak robisz takie widoczki to trzymaj proporcje 1/3 lub 2/3 dla horyzontu
to foto lepsze w poziomym kadrze ale ten slup z kablem psuje ciut.


co za program ci robi takie jaja?? :o

Cylin-----
Początkujący

A może rzeczywiscie ta czerń niewiele wnosi i tak byłoby lepiej, niestety na niebie była tylko ta jedna chmurka też jest pusto.

Cylin-----
Początkujący

Słupa umiesciłem specjalnie. Gdyby go tam nie było to nie wiadomo byłoby co to za linia nad horyzontem. A co do programu to Helicon Filter :c12

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

spoko to ty jestes Panem aparatu i decydujesz co ma byc na fotce,ja mowie z mojego punktu widzenia
lepiej wiedziec ze słup był celowy niz-OJEJ NIE WIDZIAŁEM GO:)

dzialaj:)