anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
kamaz12
Użytkownik

Problem odbioru DVB-T2 w TV BRAVIA KDL-32WD750

Dobry wieczór, witam Wszystkich którzy mają podobny problem. Zebrałem sporo informacji i mam propozycję petycji w tej sprawie do Firmy SONY.

Petycja składana jest w imieniu sporej grupy użytkowników telewizorów BRAVIA, które sprawując się bardzo dobrze mimo upływu ponad 5 lat, za niedługo utracą możliwość odbioru telewizji naziemnej na terenie Polski, po zmianie systemu nadawania.

 

Dotyczy: Umożliwienia odbioru DVB-T2 w telewizorach BRAVIA

serii KDL-xxWDxxx, w których firmowo zainstalowano

tunery DVB-T1, bez możliwości wymiany na II generację.

 

Telewizory BRAVIA, posiadające wysokie parametry techniczne i bardzo elegancką linię wzorniczą, miały duży popyt i cieszą się do dziś uzasadnioną, dobrą oceną wielu użytkowników. Mówiąc prosto, jest to wyrób wyższej „półki”. Kupując ten sprzęt, użytkownicy byli przekonani, że jakość, parametry techniczne i wysoka niezawodność, pozwolą cieszyć się nim przez spory okres eksploatacji.

Tak w zasadzie jest ale po zmianie systemu nadawania telewizji w Polsce, po przejściu na DVB-T2/HEVC, niektóre telewizory serii KDL-xxWDxxx utracą możliwość odbioru telewizji naziemnej. Dotyczy to tych modeli, w których fabrycznie zainstalowano tunery RE243ZP DVB-T. Po prostu, po przejściu na DVB-T2, te modele przestaną „widzieć” nadawanie telewizji naziemnej. To bardzo przykry fakt tym bardziej, że w tej serii jest prawidłowo zaimplementowany kodek HEVC 8b i można byłoby nadal eksploatować te modele, gdyby możliwa była wymiana tunera RE243ZP na DE243ZP DVB-T2 lub CE243ZP DVB-T2/DVB-S2.

Sama fizyczna operacja wymiany jest bardzo prosta, (dzięki decyzji SONY – zastosowania złącza na płycie głównej, umożliwiającego wymianę tunera). Po wymianie tunera RE na inny, fakt ten jest prawidłowo odnotowywany ale nie jest akceptowana zamiana i moduł tunera nie jest „ zapraszany” do podjęcia pracy.

Tuner.JPG

Postulujemy o dopuszczenie w serii WD, podobnie jak w seriach RE/WE, wejście w Memu Serwisowym do opcji zmiany zapisu bitów tak, żeby zamiana tunera została zaakceptowana.

Jeśli to możliwe, najlepiej byłoby, postulowaną zmianę umieścić w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Poważne potraktowanie naszej prośby byłoby wyrazem uszanowania wyboru wielu użytkowników nie tylko telewizorów, którzy przed laty zaufali Firmie SONY, kupując właśnie taki sprzęt.

 

Pozdrawiając, pozostaję z przekonaniem na odpowiedź Kazimierz Mazurkiewicz

Kto dodał ten temat do Ja też