anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy można prowadzić rozmowy w słuchawkach Sony WF-1000X

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Czy można prowadzić rozmowy w słuchawkach Sony WF-1000X

Proszę o informację dot. słuchawek WF-1000X :  czy można   np. w czasie jazdy rowerem (moja Xperia XZ jest włożona do pokrowca na ramie roweru) ,nie tylko odbierać rozmów, ale także rozmawiać z dzwoniącym, czy jest to możliwe ?  Nigdzie do chwili obecnej nie znalazłem żadnej wiadomości na ten temat. Dla mnie wyłącznie te słuchawki służą dla dobrego słuchania muzyki (oczywiście po uprzednim sparowaniu z BT lub NFC).

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Oczywiście, że jest to możliwe. Po więcej szczegółów odsyłam do instrukcji - link.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Witam. Bardzo dziękuję za informację dot. słuchawek WF-1000X. Przeczytałem dużo wiadomości z podanego linku, jednak nie bardzo rozumiem niektórych. Wg instrukcji moja Xperia XZ nie ma ustawienia BLUETOOTH HFP lub HSP, jest tylko połączenie przez Bluetooth lub NFC.  I dalej nie wiem, czy będę mógł prowadzic rozmowę telefoniczną w czasie jazdy rowerem.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Mam co prawda 1000X ale nauszne i działają z Z3, huawei P9 i xiaomi (jeden z tańszych modeli), wg mnie nie masz się co martwić o to, że będą jakieś problemy z Twoim telefonem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

Wg instrukcji moja Xperia XZ nie ma ustawienia BLUETOOTH HFP lub HSP, jest tylko połączenie przez Bluetooth lub NFC.  I dalej nie wiem, czy będę mógł prowadzic rozmowę telefoniczną w czasie jazdy rowerem.

Pozdrawiam.


Skoro Twój telefon nie ma HFP/HSP to tylko się cieszyć, bowiem "zestaw nagłowny może nie być połączony ze smartfonem lub telefonem komórkowym przy użyciu profilu HFP lub HSP

 

Czyli nie masz się czym martwić w kwestii połączenia. 

 

Pozostaje pytanie na ile komfortowe będzie rozmawianie w trakcie jazdy. 

 

Pozdrowienia

 

 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Bardzo dziękuję za informację. Najważniejsze jest  to, by coś było słychać w lewym uchu jak ktoś dzwoni i odwrotnie, dzwoniący słyszał moje "głośniejsze oddychanie". Mam słuchawki nauszne MDR-1RBT, fajnie się słucha muzyki, czy filmów w TV, jednak głupio bym wyglądał w czasie jazdy na rowerze. Pomocny jest kask w kamerką C5, pięknie nagrywa , bdb słychać i muzykę i rozmowy ale jest trochę ciężki szczególnie na dłuższe trasy. Dlatego używam innego lekkiego kasku i chciałbym kupić takie słuchawki SONY WF-1000X, bym nie musiał schodzić z roweru, wyciągać smartfona i rozmawiać. Czy to będzie sprawne w działaniu, pewnie wypróbuje, a jak nie to zawsze można towar zwrócić odstępując od umowy bez podawania przyczyny.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. WM.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W specyfikacji twojego telefonu, znalezionej w internecie, jak najbardziej występują oba profile, jak i mase innych. Pamiętaj, że profil połączenia to nie typ. Telefon sam dostosuje odpowiednie ustawienia przy łączeniu obu urządzeń.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Bardzo dziękuję za obszerne informację, bez których trudno by mi było zrozumieć (mam blisko 72) dzisiejsze błyskawiczne postępy w informatyce.  Ostatnio zapytałem sprzedajcego na Allegro czym się różnią WF-1000X od WF-1000XB, czy WF-1000XB (oprócz oczywiście cen, które kształtują się od 699 zł do 899 zł) z różnymi opisami: "mają mikrofon i regulację głośności inne  nie mają mikrofonu, ale można rozmawiać bez dotyku rąk" - ciekawe  jak  i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam. WM.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@ojciec2008  napisał(a):

Ostatnio zapytałem sprzedajcego na Allegro czym się różnią WF-1000X od WF-1000XB, czy WF-1000XB 

 


WF-1000X to oznaczenie ogólne serii.

 

WF-1000XN - to słuchawki w kolorze złotym

WF-1000XB - to słuchawki w kolorze czarnym

 

Sprzedawcy na Allegro w znacznej mierze nie mają większego pojęcia jak należy odczytywać oznaczenia producenta. Nie ufałbym im zbytnio.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję. Tak przewidywałem, ale nie byłem pewny, że to oznaczenie kolorystyczne słuchawek.

Pzdr. WM.