anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego sony sprzedaje w Polsce urządzenia zablokowane na NTSC 60 Hz

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Dlaczego sony sprzedaje w Polsce urządzenia zablokowane na NTSC 60 Hz

Posiadam telefon sony xperia xz 60 Hz NTSC Japan/USA. Zakupiłem go legalnie w Polsce gdzie obowiązuje PAL 50 Hz. Po przekonwertowaniu filmów z kamer z NTSC na PAL lub odtwarzaniu bezpośrednim na urządzeniach PAL widać uszkodzenia i przeskoki. Urządzenie nie posiada stabilizacji co w połączeniu ze złym standardem daje kupę nie film. To jest jakaś tragedia. Zewnętrzne aplikacje do kamery albo nie działają albo zawieszają się. Odradzam produktów sony do rejestrowania obrazu jak nie chcecie się ośmieszyć. Iphone 4s lepiej kręci z dodatkową aplikacją. sony to dla mnie dno.

 

Dlaczego sprzedajecie urządzenia które nie są kompatybilne z Polskim systemem PAL 50 Hz?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, poszukałem w instrukcji i rzeczywiście telefon Xperia XZ oferuje nagrywanie tylko w 60 lub 30 kl/s w rozdzielczości FullHD. Potwierdzili to również koledzy z Francji, u których jest tak samo.

Link do instrukcji.

 

Wygląda na to, że jest jedna wersja Xperii XZ. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zachęcam cię do odwiedzenia forum Sony Mobile, ponieważ to ich działka i biznes.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Na tym forum nie zajmujemy się telefonami/smartfonami Xperia - skontaktuj się z działem Sony Mobile:

https://support.sonymobile.com/pl/

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ja dodam od siebie, że w legalnej dystrybucji nie mogłeś kupić telefonu produkowanego na rynek amerykański. Najpewniej wersja na USA była tańsza od wersji do kupienia w jednym ze sklepów w Polsce będących legalną dystrybucją (np sony center). Wg mnie zwalanie winy na telefon, że nie chce działać w standardzie PAL 50 Hz jest podobne do sytuacji gdzie kupiłbyś auto z kierownicą z prawej strony za niższą cene niż ten sam model z kierownicą z lewej strony i miałbyś pretensje, że producent za darmo nie zrobi Ci przekładki...

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Drodzy Experci sony. Smartfon sony xperia xz premium, który posiadam, był sprzedawany przez legalne źródło, czyli sieć sklepów PLAY a dystrybutorem jest ALSO Polska. Po uruchomieniu kamery były dwie opcje 30 kl/s oraz 60 interpolowana. Jest to NTSC 60 Hz USA/Japan. W Polsce obowiązuje system kodowania 50 Hz Poland/Europa/Russia czyli 50 i 25 klatek na sekundę. Posiadam kamerkę za 300 zł samsung, nokię 735, iphone 4s i stary smarfon samsunk. Wszędzie działa poprawnie PAL 50 Hz jak nie w oryginale to na alternatywnym sofcie android. Różne urządzenia sony sprzedawane w Polsce nie mają systemu PAL a smarfon który posiadam jest zablokowany na NTSC. Żaden program alternatywny ze sklepu Google i damowy i płatny nie działa lub kraszuje się w trakcie. Piszę tutaj dlatego, że jesteście firmą sony a to jest forum sony. Na oficjalnym forum sony, na facebooku sony i na stronach sieci PLAY moje posty są kasowane a konta banowane. Obecnie sprawę zgłosiłem do NIK i Urzędu Ochrony Konsumenta ale tam siędzą stare krowy smierdzące czosnkiem więc nici z rozwiązania problemu. Pracownicy sony naśmiewają się ze mnie, żę 20 lat temu przestali produkować telewizory CRT a ja mam w domu dwie sztuki. sony upokorzyło mnie maksymalnie i napluło mi w twarz. Zapłaciłem prawie 3000 zł za wraka który nie działa w moim kraju i chcę odpowiedzi dlaczego tak się stało? Co więcej ja tygodniowo piszę 200 komentrzy na ten temat, teraz jestem w trakcie uświadamiania Rosjan, że ich oszukujecie a niedługi idę na Europę. Wy więcej stracicie na tym niż ja. Obiecuję na rany chrystusowe, że będzie zemsta.PAL_NTSC.png

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, @orbiterPL

Niestety na tym forum nie zajmujemy się telefonami, zachęcam do skontaktowania się z Supportem SonyMobile, gdzie będą w stanie udzielić ci o wiele bardziej konkretnych porad. (Forum Xperia istnieje, ale jak dotychczas tylko w jęz. angielskim).

https://support.sonymobile.com/pl/contactUs/

 

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

 

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Przyszedłem na forum sony. Na tamtym forum kasuja moje wiadomości i zbanowali mi konto. Pół roku popsuty smartfon leży i nikt mi nie chce pomóc.

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Jeszcze chciałbym zauważyć, żę jesteśmy na forum sony w dziale:

 

 

 

 

  •  Dot.: Dlaczego sony sprzedaje w Polsce urządzenia ...

 

Więc ja nie widzę problemu a piszę jak wspomniałem 200 postów tygodniowo.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@orbiterPL jak już wspomniała @Agnieszka_J i zresztą ja też na tym forum nie zajmujemy smartfonami. Smartfonami zajmuje się dział Sony Mobile i ich forum (w języku angielskim). Nie wiem z jakich powód dostałeś tam bana - nie wnikam w to. Zawsze oprócz forum Sony Mobile możesz problem zgłosić do ich supportu korzystając z linka poniżej:

https://support.sonymobile.com/pl/contactUs/

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Ponieważ w Polsce setki tysięcy ludzi posiada stare nagrania w PAL oraz TV i wiele osób nagrywa jeszcze w PAL, uważam, że urządzenia sprzedawane na terenie Polski powinny posiadać PAL. Problem nie leży tylko w smartfonach ale w aparatach z możliwością nagrywania, kamerkach ręcznych oraz w innych urządzenia. Odnosząc problem do smarfonów i blokady na NTSC, której padłem ofiarą, uważam, że blokowanie urządzeń jest nieetyczne. Wysłałem wiele wiadomości e-mail przez Polski i zewnętrzny support, dzwoniłem telefonicznie, próbowałem dowiedzieć się w sieci Play, dlaczego mam zablokowany smarfon na NTSC, pisałem na Polskim FB sony, na oficjalnych forach supportu, na social mediach. Wszędzie kasują moje posty i banują konto. Odpowiedzi są bardzo głupie. Naśmiewają się, że mam stary telewizor sprzed 25 lat itd. Na większości urządzeń w Polsce da się uruchomić PAL ale na sony nie bo jest zablokowane. Na ios bez problemu, samsung tanie kamerki miały pal a na smartfonach działa ok, nokia, praktycznie wszystkie urządzenia DJI mają PAL i inne urządzenia Google Android jakie miałem. Na sony wszystko się zawiesza. Nie jest kompatybilny z Google Android a żeby było śmiesznie w ustawieniach systemowych spamują reklamami. Nie mam gdzie napisać o moim problemie. Sony napluło mi w twarz a zapłaciłem za urządzenie prawie 3000 zł.

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Tutaj tez porady filmowania oraz utrwalania obrazu urządzeniami sony. sony jak chce robić urządzenia niekompatybilne z systemem Google Android to niech zrobi swój system operacyjny i sprzedaje:

https://talk.sonymobile.com/t5/Software-Updates/Camera2-API/td-p/974742