anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego sony sprzedaje w Polsce urządzenia zablokowane na NTSC 60 Hz

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Dlaczego sony sprzedaje w Polsce urządzenia zablokowane na NTSC 60 Hz

Posiadam telefon sony xperia xz 60 Hz NTSC Japan/USA. Zakupiłem go legalnie w Polsce gdzie obowiązuje PAL 50 Hz. Po przekonwertowaniu filmów z kamer z NTSC na PAL lub odtwarzaniu bezpośrednim na urządzeniach PAL widać uszkodzenia i przeskoki. Urządzenie nie posiada stabilizacji co w połączeniu ze złym standardem daje kupę nie film. To jest jakaś tragedia. Zewnętrzne aplikacje do kamery albo nie działają albo zawieszają się. Odradzam produktów sony do rejestrowania obrazu jak nie chcecie się ośmieszyć. Iphone 4s lepiej kręci z dodatkową aplikacją. sony to dla mnie dno.

 

Dlaczego sprzedajecie urządzenia które nie są kompatybilne z Polskim systemem PAL 50 Hz?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

OrbitePL widze, że kompletnie nie rozumiesz tego co do Ciebie piszemy. Masz telefon z rynku amerykanskiego... super, że kupiłeś go w PLAY tyle, że jak sam napisałeś oni zaopatrzyli się w telefony nie w sony, a w ALSO, które najpewniej zakupiło okazyjnie telefony na rynek USA, a PLAY je wypuścił na nasz rynek, podobna sytuacja była z telefonami blackberry z niemiec gdzie na fizycznej klawiaturze y i z są zamienione miejscami...

Gwarantuje Ci, że żadna kamera, aparat, czy telefon wyprodukowany przez Sony na rynek europejski będzie miał poprawnie działający PAL.

 

Dobrze, że zgłosiłeś sprawę do NIK i UOKiK-u mam tylko nadzieje, że przeciwko PLAY, a nie Sony, bo Sony Europe, czy Sony Mobile Europe nie jest stroną w tym sporze. To Play Cię oszukał sprzedając Ci niepełnowartościowy produkt.

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź i mam pytania pomocnicze ponieważ wyślę do NIK oraz UOKiK kolejne zawiadomienie. Jak tutaj nie zadziała to napiszę do prezydenta Japonii żeby ukarał sony, bo mi zareklamowali urządzenie, które źle działa. Oszukali małego, biednego, ciężko pracującego, Polaka cebulaka, na grube jeny. Ja zdaję sobie sprawę, że większość jest zadowolona z NTSC w dobie czasów Youtube i całkowite przełączenie spowoduje większe awantury, ale moje urządzenia, oprogramowanie oraz filmy archiwalne i miejsca docelowe, jeszcze pracują w PAL 50 Hz Polska/Europa/Rosja 25/50 fps. To jest kilka linijek kodu ale problem widocznie jest głębszy. Załatwię to na poziomie rządowym jak sony nie potrafi dopisać kilku linijek kodu.

 

Napisałem o moim problemie do sony Polska oraz Sony Mobile Polska, także na ofocjalnym głównym forum sony support, przez oficjalne formularze, telefon, social media. Otrzymałem dziwne tłumaczenia i wyśmano mnie, i zbanowano konta, posty zostały skasowane.

 

- Czy sony Polska ma przygotowaną wersje oprogramowania z mozliwością przełączenia swoich urządzeń na PAL, skoro reklamuje je w Polsce?

- Jeżeli reklama jest Polska to do kogo kierowany jest amerykański produkt?

 

Podkreślam, że na urządzeniach innych firm, możliwa jest instalacja alternatywnych aplikacji ze sklepu Google Play, które umożliwiają poprawną pracę w PAL 50 Hz. To jest oficjalna domena www.sony.pl i na tej stronie admini będą wiedzieli gdzie przesłać moją wiadomość dalej. Ja oczekuję tylko sprawnego urządzenia.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Myślałem że jasno sie wyrazilem ale chyba jednak nie. Zrozum, że sony na rynek europejski produkuje i sprzedaje sprzęt działający w systemie PAL, a Ty masz telefon dedykowany na stany zjednoczone. I serio nie rozumiem Twojego problemu ja bym od razu zaniósł telefon do play i poprosił o wymianę telefonu na zgodny z rynkiem eurpejskim...

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Ja wyrażam się równie jasno. Gdzie są smarfony sony dedykowane na Europę?  Ja ich nie widziałem, a to nie jest jedyny problem. Dlatego teraz wyślę zapytanie do PLAY, dlaczego sprzedali mi wersję dedykowaną na Amerykę a później zgłoszę sieć do NIK i tutaj wrócę z kolejnymi pytaniami.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Miałem 3 telefony sony i wszystkie miały PAL czyli były przewidziane na europę.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


orbiterPL napisali:

Jak tutaj nie zadziała to napiszę do prezydenta Japonii żeby ukarał sony, bo mi zareklamowali urządzenie, które źle działa.


Obawiam się, że Twój list może nie dotrzeć. Japonia nie ma prezydenta. 

 

Twój cały problem polega na tym, że nie bardzo chcesz zrozumieć co stara Ci się wyjaśnić tu kilka osób. 

To trochę jakbyś miał pretensje do producenta samochodów, że jakiś nieautoryzowany sprzedawca, wcisnął Ci samochód z kierownicą po prawej stronie, a przecież Ty potrzebujesz mieć po lewej. 

 

W ogóle zastanawia mnie dlaczego tuż po zakupie nie oddałeś telefonu sprzedawcy/operatorowi. To przecież oni kombinują ściągając produkty dedykowane dla innego regionu na świecie. Skoro nagrywanie wideo jest dla Ciebie tak istotne, naprawdę dziwi mnie, że nie reagowałeś od razu. A jeśli reagowałeś to w złym kierunku bo czy jak kupisz nieświeży nabiał, to oddajesz go do sklepu w którym kupiłeś, czy piszesz protest do producenta?

Ogarnij się trochę.

 

I zrozum, że tutaj nie zajmujemy się smarftonami Sony. Tak samo jak nie zajmujemy się projektorami Sony czy konsolami Playstation. 

 

 

profile.country.PL.title
orbiterPL
Użytkownik

Czy oficjalne salony samochodowe w Polsce oferują samochody z kierownicą tylko po prawej stronie danego modelu? Kierownicę widać od razu a u mnie jest wada ukryta. Ja nie wiem po co do mnie piszesz, już jest wszystko wyjaśnione z twojej strony. Chodzisz i produkujesz się po forum a nic nie wnosisz i nie ma z ciebie żadnego pożytku. Weź się już uciesz, czekam na konkretną, konstruktywną odpowiedź. Weź już się nie ośmieszaj. To tak wyglądają Experci z Polski jak wy? Smarfon o którym rozmawiamy czyli sony xperia xz premium reklamowana jest i jako aparat fotograficzny i jako kamera video więc dział jest dobry tylko supportu nie ma.

 

Może inaczej. Skoro Play sprzedaje w Polsce Amerykańskie wersje smarfonów sony xperia a my jesteśmy na oficjalnej domenie www.sony.pl w kraju w którym miało miejsce to zdarzenie, to ja zgłaszam oficjalnie do firmy sony Polska, że firma Play sprzedaje smarfony sony xperia na terenie Polski, które nie są dedykowane na ten region. Zostaliście o tym oficjalnie poinformowani. Proszę naprawić swój błąd i zbadać jak do tego doszło. Proszę również o wycofanie wszystkich reklam z Polski, urządzeń z ALSO czy komputronik, które mają blokadę regionalną na zewnętrzną strefę.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Kolego póki co w kraju jest demokracja i play może kupować i sprzedawać co mu się podoba, bo to on jest gwarantem i w razie problemów to on nie Sony Mobile Polska jest stroną. Poczytaj trochę o rękojmi/gwarancji, przepisy są dosyć jasne. Ja bym skorzystał od razu z praw jakie masz i oddał telefon do play właśnie z tytułu niezgodności towaru, bo jak by nie było sprzedali Ci produkt niepełnowartościowy.

Uwierz nam w końcu, że nawet jakbyś założył sprawę w sądzie przeciwko Sony, to zostałaby umorzona ze względu na to, że stroną jest play. 

Nie podobał Ci się przykład z autem, to dam przykład z telefonami. Jest taka fajna marka na rynku Xiaomi i przez długi czas nie było oficjalnej sprzedaży tej marki w Polsce. Oczywiście były sklepy nieoficjalne, ale gwarantem nie był Xiaomi tylko jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Sprowadzali oni telefony z Chin i wgrywali nieoficjalne spolszczenie. Jak coś się działo z telefonem, to Xiaomi, nawet jakbyś do nich wysłał telefon, nic by nie naprawiło, bo telefon nie pochodził z oficjalnej dystrybucji na dodatek miał wgrany nieautoryzowany soft. Tu sytuacja jest podobna telefon nie pochdozi z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na europę i Sony Mobile Polska nie jest tutaj stroną.

 

Zrozum też, że xperia to smartfon, z bardzo rozbudowaną funkcją foto-video, ale jednak tylko smartfon. Zrozum, że to forum zostało stworzone przez Sony Electronics, oprócz niej jest jeszcze Sony Mobile  (smartfony) i chociażby Sony Plastation. Zrozum, że na tym forum i na każdym innym nikt Ci nie pomoże w inny sposób niż my Ci napisaliśmy co powinieneś zrobić. Wbij sobie do głowy, że powinieneś wziąc telefon i zarządać wymiany w play. Weź ze sobą oficjalną specyfikacje telefonu gdzie jest przecież podane w jakim standardzie są nagrywane filmy i pokaż w play jak jest w Twoim przypadku, powinni wymienić Ci telefon na nowy, a jak nie, to z odmownymi papierami ze strony PLAY idź do UOKiK-u.

 

P.S. Ekspert to zwykły forumowicz, który ma długi staż na forum, a nie tak jak sobie wykombinowałeś pracownik Sony...

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, poszukałem w instrukcji i rzeczywiście telefon Xperia XZ oferuje nagrywanie tylko w 60 lub 30 kl/s w rozdzielczości FullHD. Potwierdzili to również koledzy z Francji, u których jest tak samo.

Link do instrukcji.

 

Wygląda na to, że jest jedna wersja Xperii XZ. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zachęcam cię do odwiedzenia forum Sony Mobile, ponieważ to ich działka i biznes.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


orbiterPL napisali:

 Kierownicę widać od razu a u mnie jest wada ukryta.


Nie można nazywać wadą ukrytą czegoś, co jest w SPECYFIKACJI produktu. Ta zaś dostępna jest PRZED wprowadzeniem produktu na rynek. I zdecydowanie należy się z nią zapoznać przed zakupem.

 

Jak już wspominaliśmy, nie zajmujemy się tutaj telefonami Sony, ale zrobiliśmy wyjątek. Spojrzałem również na specyfikację tego modelu i wyobraź sobie, że NIE MA modeli Xperia XZ Premium, które dawałyby możliwość nagrania wideo w formacie 25/50p. Systemy kodowania o których raczysz wspominać mają związek z sygnałem TELEWIZYJNYM i nie są żadnym kryterium specyfikacji dla smartfonów. 

 

 

Może jeszcze Cię uświadomię, że jakiekolwiek "oficjalne zgłaszanie" do Sony nie odbywa się poprzez forum dyskusyjne.  

 

Proszę Cię jednocześnie o powstrzymanie się od zbytecznego uwalniania emocji bo po prostu za mocno się rozpędzasz w swoich osądach i szczerze mówiąc, nie dziwię się, że na większości platform dostałeś bana.  

 

A ponieważ temat mamy wyjaśniony  w 100%, zamykam wątek.