anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja i Reklamacja SONY

didus0
Początkujący

Gwarancja i Reklamacja SONY

Na poczatku napisze ze mam FIOŁA na punkcie SONY !!!!! :c37 Kupilem corce laptoka SONY VAIO i po okolo czterech miesiacach padl ekran LCD. Pojechalem do sklepu SONY CENTRE i zglosilem usterke. Kazano mi zadzwonic , dano kazda wskazowke jak to zrobic i oczywiscie nr tel na infolinie. Tel odebral doswiadczony pracownik, zapytal o wszystko o dane itp..Powiedzialem ze mam na dysku wszystki dane i, ale pracownik poinformowal mnie ze zaznaczy ze sa dane i zeby nie byly kasowane. Poinformowal mnie ze jutro przyjedzie kurier UPS i odbierze laptopa i ze musi byc wyslany do servisu do NIEMIEC !!! Troszke mnie to zmartwilo ze tak daleko i czas sie wydluzy :( Powiem tak jestem po wielkim wrazeniem firmy kurierskiej UPS za szybkosc !!! Na drugi dzien moj sprzet byl w NIEMCZECH !!! O czy zostalem poinformowany przez wiadomosc tekstowa SMS !!! Naprawa trwala razem z transportem tam i z powrotem 6 dni !!! Oczywiscie naprawa zostala naprawiona, jestem pod WIELKIM wrazeniem jak firma SONY traktuje swoich klientow !!! Nie zdarzylo mi sie jeszcze byc tak mile zaskoczony przez gwaranta !!! Pelen szacunek dla SONY i firmy kurierskiej UPS !!! Moja awaria nie zniechecila mnie do kupowania produktow SONY wrecz jeszcze bardziej zyskala chodz chyba nie ma co , bo tak jak pisalem mam bzika na jej punkcie !!! Dziekuje wszystkim i nie bojcie sie reklamacji !!!!PELEN PROFESJONALIZM !!! Pozdrawiam ... :c22

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Marek 13, kontaktowałeś się z Infolinią VAIO za pośrednictwem usługi:0 801 382 462?

Powiem szczerze, że nie spotkałem się z sytuacją, żeby poprzez VAIO-LINK nie uzyskać satysfakcjonującej odpowiedzi.

Jeśli masz zastrzeżenia co do pracy Działu obsługi Klienta, proszę się kontaktować pod numer 0801 500 500 lub 22 33 88 700.

Powodzenia! :)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z informacji jakie posiadam mogą aktualnie mogą pojawiać się chwilowe problemy z Działami Obsługi Klienta, ponieważ trwa ogólnoeuropejski projekt ich restrukturyzacji i następuje proces transferu obowiązków polskiego Działu Obsługi Klienta do nowego partnera. Całkowity transfer ma nastąpić z końcem czerwca. Zmieni się numer infolinii 0801 382 462, godziny pracy Pn-Pt 8-18.

profile.country.pl_PL.title
sobieska
Początkujący

Ciekawe czy moderator kasuje wszystkie posty krytyczne dla SONY? same pochwały?
A mnie się zepsuł SONY Brawia na gwarancji i nie mogę sie doczekać naprawy. Firma Sanserwis z Rzeszowa twierdzi, że nie ma części i musi je sprowadzać. Ostatni wynik to 5 dni czekania i nie wiadomo czy to koniec. To pewnie taka specyficzna promacja majęca zniechęcić klientów. Ciekawe czy ktoś miał podobne problemy i na jak długo będę musiała byc bez tv?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sobieska napisał(a):

Ciekawe czy moderator kasuje wszystkie posty krytyczne dla SONY? same pochwały?


odpowiedź w sprawie tego co napisałaś masz tutaj (wątek przez Ciebie założony):
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=219&t=12645&p=230294#p230294


Od siebie dodam,że powielanie tej samej treści nie jest tolerowane. Wystarczy raz napisać.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

sobieska napisał(a):

A mnie się zepsuł SONY Brawia na gwarancji i nie mogę sie doczekać naprawy. Firma Sanserwis z Rzeszowa twierdzi, że nie ma części i musi je sprowadzać. Ostatni wynik to 5 dni czekania i nie wiadomo czy to koniec. To pewnie taka specyficzna promacja majęca zniechęcić klientów. Ciekawe czy ktoś miał podobne problemy i na jak długo będę musiała byc bez tv?


Czy możesz podać model swojej Bravii? Być może jest to model z wcześniejszej serii i po prostu serwis nie ma na stanie tych części?

Ja rozumiem rozgoryczenie z powodu awarii - to przykre za każdym razem gdy psuje się sprzęt. Doszukiwanie się jednak w promocji jakichkolwiek przesłanek do zniechęcenia Klienta do produktu to dla mnie dość dziwny wniosek..to przeczy samej definicji promocji.

Życzę szybkiej naprawy i mam nadzieję, że podzielisz się z nami informacją jak to się zakończyło. :)

Pozdrawiam,

spolDon1fhkbr
Początkujący

sobieska napisał(a):

Ostatni wynik to 5 dni czekania i nie wiadomo czy to koniec.



Hmmm nie wiem jakie masz wcześniejsze doświadczenia z innymi firmami. Na niektórych forach (innych marek) można by stwierdzić, że wszystko poniżej 2-3 tygodni to sukces. Tak, że zależy do czego porównujesz. Swoją drogą nie wiem skąd takie oburzenie, jak nikt nigdzie nie gwarantuje usunięcia awarii w ściśle określonym czasie.

witek1
Początkujący

Witam wszystkich.
Jestem, a raczej byłem posiadaczem Bravi. Model z przed 4-ch lat KDL-32V4500. Zgłosiłem w systemie Zgłoszenie naprawy online usterkę 14 września. Serwis przyjechał i odebrał odbiornik do naprawy 18-stego. Po kilku telefonach dowiedziałem się w końcu, że z braku części zamiennych odbiornik został przedstawiony do wymiany. Sosy zaproponowało najniższy na dzień dzisiejszy model 32-ki, co i tak mnie zadowala, ponieważ jest i tak lepszy od tego który miałem, więc się zgodziłem. Minął kolejny tydzień i nadal nie mam telewizora. Telewizor idzie z centralnego magazynu od jakiś 10-ciu dni i dojść nie może. Dziś jest 8-smy października. Minęło dokładnie 14 dni roboczych od momentu zabrania odbiornika przez serwis. Mam już dość czekania, ponieważ to jest czyste olewatorstwo. Nie chce mi się po prostu wierzyć w to, że w centralnym magazynie Sony Poland nie było KDL-32EX650, a taki mi zaproponowano, bez żadnej innej opcji, np dopłaty do wiekszego, bo występuje on w każdym chyba sklepie jak przeglądałem ceneo. W jaki sposób mogę walczyć z Sony o zwrot kasy ?Sam szybciej kupię sobie. Jakbym oddał przez sklep, gdzie zakupiłem sprawa byłaby prostsza, a jak to wygląda poprzez serwis ?

Dodam, że w systemie online, niczego się nie jestem w stanie dowiedzieć - status zarejestrowany. Czyste jaja. Po co nadawać zgłoszeniu jakikolwiek numer, skoro wklepanie go nic nie daje. Zero informacji. Nie chcę już rozpisywać się o bzdurach w stylu telewizor zastępczy itd.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 - ale tak szczerze to o co chodzi? Bo nie rozumiem. O co i do kogo masz pretensję?

Ale mniej więcej po kolei. Jeśli po 4-rech latach to znaczy, że kupiłeś telewizor z gwarancją 5 lat gratis? W innej firmie nie dostał byś nic ponieważ poza sporadycznymi przypadkami telewizor u konkurencji mają 2 lata gwarancji.

Czemu używasz 14 dni jako argumentu? Ktoś gdzieś to gwarantuje?

Telewizor zastępczy? :c7 Ciekawostka gdzie ktoś coś takiego gwarantuje?

witek1 napisał(a):

Jakbym oddał przez sklep, gdzie zakupiłem sprawa byłaby prostsza



Stwierdzasz czy pytasz? Ponieważ z moich obserwacji wynika, że taka droga zazwyczaj jest gorsza od zgłoszenia się do serwisu.

witek1
Początkujący

Don napisał(a):

witek1 - ale tak szczerze to o co chodzi? Bo nie rozumiem. O co i do kogo masz pretensję?

Ale mniej więcej po kolei. Jeśli po 4-rech latach to znaczy, że kupiłeś telewizor z gwarancją 5 lat gratis? W innej firmie nie dostał byś nic ponieważ poza sporadycznymi przypadkami telewizor u konkurencji mają 2 lata gwarancji.

Czemu używasz 14 dni jako argumentu? Ktoś gdzieś to gwarantuje?

Telewizor zastępczy? :c7 Ciekawostka gdzie ktoś coś takiego gwarantuje?

witek1 napisał(a):

Jakbym oddał przez sklep, gdzie zakupiłem sprawa byłaby prostsza



Stwierdzasz czy pytasz? Ponieważ z moich obserwacji wynika, że taka droga zazwyczaj jest gorsza od zgłoszenia się do serwisu.



A więc może po kolei. Jeden -Gdzie dostane dłuższą gwarancję - np. LG na dzień dzisiejszy i ta za free. Samsung za dopłatą, Sony - w sklepach brak danych o przedłużonej gwarancji.

Dwa, telewizor zastępczy kto oferuje , - ano firma Sony, co prawda zabezpieczyła się przypiskiem "w miarę możliwości) - powinni tak napisać przy każdym punkcie,


Serwis Extra Plus na Telewizory BRAVIA to:

5 lat bezpieczeństwa
Bezpłatne usuwanie usterek wynikających również z nieszczęśliwych wypadków

W ramach serwisu oferujemy również:

krótkie terminy napraw
naprawy serwisowe dokonywane przez naszych specjalistów w Autoryzowanych Centrach Serwisowych Sony
naprawy wykonywane w domu Klienta
telewizor zastępczy na czas naprawy jeśli naprawa w doku okaże się niemożliwa – oferowany w miarę dostępności
możliwość zakupu serwisu do 360 dni od daty zakupu produktu
for 801 382 462 - Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada

sam się domyśl skąd jest ten cytat.

3. Reklamacja przez sklep : zapoznaj się z ogólnymi warunkami gwarancji i reklamacji jakie daje ci ustawodawca. W tym kraju prawo ustanawia Sejm RP (wiem,, że często durnowate) a nie firma Sony. W wyniku tych przepisów w ciągu 14 dni roboczych itd, itd

Od 1 stycznia 2003 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące sprzedaży konsumenckiej. Zmiany te wprowadziła ustawa z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego. Nowe przepisy zamiast rękojmi wprowadzają pojęcie "niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową".
To klient decyduje, czy wybiera formę reklamacji ( u sprzedawcy), czy korzysta z gwarancji - producent. Często zdarza się, że zapisy gwarancyjne są mniej korzystne dla klienta od zapisów K.C. Na podstawie zapisów "konsumenckich" zgłaszam do sklepu (nie gwaranta) towar niezgodny z umową. Ustawa przewiduje konkretne terminy.

A poza tym nie mam do nikogo na tym forum pretensji, tylko przedstawiłem problem i szukam ewentualnej podpowiedzi w jaki sposób w miarę normalnym terminie otrzymać to co mi się prawnie należy i do czego zobowiązał się gwarant, w tym wypadku firma Sony Poland. Dziś przeprowadziłem rozmowę z panem z infolinii i przypominała raczej rozmowę jąkającego się ucznia, którego nauczyciel złapał w kiblu na fajkach. Przyznał owszem, ze został mi przyznany telewizor do wymiany na nowy (wymusiłem sprawdzenie wg nr zgłoszenia) i że mam się dopytywać w serwisie obsługującym moja reklamacje. Na moje pytanie, jak długo mogę oczekiwać, nie potrafił odpowiedzieć. Nie potrafił również odpowiedzieć kiedy z magazyny centralnego Sony zostanie wysłany do serwisu ów egzemplarz na wymianę i czy w ogóle są na stanie magazynu centralnego. Ogólnie jaki konsultant firmy Sony odbił piłeczkę do Bogu ducha winnego serwisu,a jego ulubionym zwrotem było słowo "niewiem", który jedynie co może odpowiedzieć to to, że jeszcze nie otrzymali odbiornika. I kółko się zamyka.
Sony telewizor na wymianę przyznało i Sony telewizora nie przysyła. Serwis nie jest w stanie wywiązać się umowy naprawy -brak części i wymiany - brak odbiornika. Cyrk

Mam również pytanie dotyczące gwarancji na nowy odbiornik jaki chyba otrzymam. Wg zapisów ustawy gwarancja leci od początku, tylko teraz pytanie : 24 miesiące, czy 5 lat, tak jak było w poprzednim egzemplarzu.

spolDon1fhkbr
Początkujący

witek1 napisał(a):


A więc może po kolei. Jeden -Gdzie dostane dłuższą gwarancję - np. LG na dzień dzisiejszy i ta za free. Samsung za dopłatą, Sony - w sklepach brak danych o przedłużonej gwarancji.



Może Pan przytoczyć jakieś informację na jakiej zasadzie jest realizowana ta przedłużona gwarancja na LG czy Samsunga? Przedłużenie gwarancji na telewizory Sony jest bez problemu realizowana w każdym Sony Centre i Sony Store na terenie całego kraju (telewizor nie musi być zakupiony w salonie firmowym).

witek1 napisał(a):

Dwa, telewizor zastępczy kto oferuje , - ano firma Sony, co prawda zabezpieczyła się przypiskiem "w miarę możliwości) - powinni tak napisać przy każdym punkcie,



Ten wycinek to jest regulamin Serwis Extra Plus, a 4 lata temu to była Gwarancja Extra. Proszę zapoznać się z tamtym dokumentem, który Pana dotyczy, a nie pierwszym lepszym z brzegu. Dodatkowo Serwis Extra Plus nigdy jeszcze nie był oferowany gratis. Tutaj, żeby Pan długo nie musiał szukać mam od swojego telewizora ten dokument:

2.6 Wymiana Produktu
Sony Poland będzie dokładać wszelkich starań celem dokonania naprawy Produktu
w możliwie najkrótszym terminie. W niektórych przypadkach, gdy Sony Poland uzna,
iż naprawa Produktu nie jest możliwa z powodu braku ekonomicznego uzasadnienia
jej dokonywania, może on zostać wymieniony na taki sam model lub inny o równorzędnej
wartości i zbliżonych parametrach technicznych. Pierwotny Produkt przejdzie
wówczas na własność Sony Poland. W przypadku wymiany klient otrzyma
odpowiednio zmienioną Kartę Gwarancji Extra na pozostały okres ważności.



Nic o telewizorze zastępczym ani o 14 dniach nie ma w tym dokumencie... A ten dokument jest praktycznie jedynym które reguluje to co się Panu należy i czego może Pan wymagać od gwaranta....

witek1 napisał(a):


3. Reklamacja przez sklep : zapoznaj się z ogólnymi warunkami gwarancji i reklamacji jakie daje ci ustawodawca. W tym kraju prawo ustanawia Sejm RP (wiem,, że często durnowate) a nie firma Sony. W wyniku tych przepisów w ciągu 14 dni roboczych itd, itd



Nie prawda. I to 2 razy. Proszę dokładnie zapoznać się z cytowanymi fragmentami. W ciągu 14 dni to sprzedawca (jeśli zgłosimy produkt jako niezgodny z umową) ma obowiązek ustosunkować się do roszenia klienta, a nie naprawić/wymienić/oddać pieniądze za produkt. Dodatkowo proszę nie używać zamiennie pojęcia gwarancja i niezgodność towaru z umową są to całkowicie odmienne rzeczy. I tak z ciekawości jak Pan chciał skorzystać z niezgodności towaru z umową w 4 roku użytkowania? :c7 Odpowiedzialność sprzedawcy wygasa po 24 miesiącach (w praktyce wygasa po 8 miesiącach).

witek1 napisał(a):

A poza tym nie mam do nikogo na tym forum pretensji, tylko przedstawiłem problem i szukam ewentualnej podpowiedzi w jaki sposób w miarę normalnym terminie otrzymać to co mi się prawnie należy i do czego zobowiązał się gwarant, w tym wypadku firma Sony Poland.



Jeśli uważa Pan, że to się Panu prawnie należy to zawsze jest rzecznik praw konsumenta lub sąd. Ale ja wpierw sugerował bym zapoznać się z gwarancją i tym do czego zobowiązał się gwarant.

witek1 napisał(a):


Sony telewizor na wymianę przyznało i Sony telewizora nie przysyła. Serwis nie jest w stanie wywiązać się umowy naprawy -brak części i wymiany - brak odbiornika. Cyrk



Jakiej "umowy naprawy"?

witek1 napisał(a):

Mam również pytanie dotyczące gwarancji na nowy odbiornik jaki chyba otrzymam. Wg zapisów ustawy gwarancja leci od początku, tylko teraz pytanie : 24 miesiące, czy 5 lat, tak jak było w poprzednim egzemplarzu.



To zależy. Jeśli Sony by chciało to by gwarancje mogła być stara (tak jak we fragmencie zamieszonym wyżej), ale z doświadczenia wiem, że biegnie 24 miesiące od nowa tak "frontem do klienta"... Chyba, że zostało więcej niż 24 miesiące starej gwarancji.

Proponuję wziąć na wstrzymanie i poczekać na nowy telewizor. Ponieważ zastępczy się nie Panu nie należy, a 14 dni nie wiem skąd Pan wziął. Jeśli telewizora nie ma stanie to jest to uzasadniony powód przedłużającej się wymiany, dodatkowo o ile telewizor nie został zakupiony na firmę (a jakby był na firmę to teoretycznie nie działa Gwarancja Extra) nie przysługuje Panu prawo do przedłużenia gwarancji o okres kiedy nie posiadał Pan telewizora.

Jedyne co mogę zasugerować to poprosić na infolinii żeby monitorowali sprawę i coś w tej sprawie działali. Ja zawsze miałem taką zasadę że im głośniej klient krzyczy to mniej mogę.