anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

gibraltar
Początkujący

Gwarancja

Witam!
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa gwarancji na wymienione podzespoły w urządzeniach sony, np. płyta główna,potencjometr?
Czy jest to gdzieś dokładnie opisane bo w ogólnych warunkach umowy nie ma nic, a jak nie jest napisane znaczy ze nie ma gwarancji:(
Z góry dziękuję

2 ODPOW. 2
spolDon1fhkbr
Początkujący

Gwarancja jest wydawana na zasadach, które definiuje gwarant. I jeśli chodzi o wymianę podzespołów na gwarancji to gwarancja na te elementy nie jest przedłużana (objęte są gwarancją do końca okresu gwarancji na sprzęt). Zresztą to jest standard. Nie spotkałem się z inną praktyką.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Również nie spotkałem się z firmą, która przedłużałaby gwarancje po wymianie jakiegoś podzespołu. Albo w takim wypadku gwarancja musiałaby być spisana na nowo lub dopisany aneks do gwarancji. W głównym dokumencie gwarancyjnym, żadna znana mi firma nie ma zapisu mówiącego o doliczeniu czasu gwarancji na wymieniony podzespół. Idąc takim tokiem (choć zaznaczę, że nie jestem prawnikiem i nie znam dokładnej treści karty gwarancyjnej) Sony też nie przedłuży gwarancji na płytę główną czy inny element (takie moje zdanie). W końcu kupujesz cały TV a nie zbiór części, które wchodzą w skład urządzenia.

Pozdrawiam Stubb