anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który telewizor wybrać

profile.country.PL.title
jakuza110
Nowicjusz

Który telewizor wybrać

Witam mam do was pytanie, otóż zastanawiam się nad kupnem waszego telewizora, tylko problem w tym, iż mam problem z wybraniem tego jedynego, mam dylemat pomiędzy Sony X940E, a Sony X900F, cena nie gra roli, zależy mi tylko i wyłącznie na znakomitym obrazie podczas oglądania filmów, a także na oglądaniu zwykłych programów, dźwięk nie gra tutaj większego znaczenia, bardzo proszę o odpowiedź.

Oby dwa telewizory mają po 75 cali.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Hej!

Mając wybór tych dwóch modeli, brałbym X900F bo bardziej mi się podoba design. Parametry mają naprawdę bardzo zbliżone. No i "F"jest nowszej generacji - 2018r. (litera "E" oznacza rok 2017) co może przełozyć sie na dłuższy okres wsparcia/szybsze aktualizacje.

 

Dla spokoju przeszedłbym się jednak do sklepu i porównał oba modele. 

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Wg specyfikacji X900F ma bezpośrednie podświetlanie LED podobnie jak X940E. Modele bardzo zbliżone, ale wybrałbym podobnie jak @Lajam. X900F.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jakuza110
Nowicjusz

Tylko mam dylemat, ponieważ czytałem na różnych forach, iż TV Sony XE940 ma lepszą jakość wyświetlanego obrazu, ździwiło mnie to, bo specyfikacje mają niemal identyczne, natomiast z tego co wiem, ubiegłoroczny model jest droższy od XF90, dlateg składam to zapytanie, który telewizor firmy Sony ma lepszą jakoś obrazu podczas codziennego użytku.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

X94E ma pełnego FALDa i w przeważającej liczbie wypadków będzie prezentował się lepiej od X90F. Spójrz na porównanie TUTAJ.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@TomTheMenace masz rację źle spojrzałem X94 ma FullAray (już się poprawiłem wyżej). W teście do którego podrzuciłeś linka X94 wypada lepiej od X900F.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Proszę zwróćcie uwagę, że XF90 jest następcą modelu XE90, który był pozycjonowany niżej, niż XE94, który w roku 2017 razem z modelem XE93 był modelem najwyższym (oprócz niesamowitego ZD9). Oczywiście nie jest tak, że XE94 będzie we wszystkim najlepszy - chociaż przy oglądaniu filmów sprawdzi się znacznie lepiej, dzięki większemu kontrastowi natywnemu i bardziej dopracowanemu wygaszaniu. Również w HDR będzie lepszy. Może mieć gorszą płynność (XF90 ma BFI) i większy blur przy dynamicznych grach.