anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom i znikający Exif

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Lightroom i znikający Exif

Wie ktoś może, gdzie szukać ustawień, by lightroom nie usuwał EXIF przy eksportowaniu zdjęć z RAW do JPG.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

To z lenistwa, bo nie chciałem jak wrzucam na forum foty, 2 razy ich obrabiać, bo to rozmiar nie ten, a to za dużo plik zajmuje ;).

Wale się w piersi, bo :smileyredface: pierwsze foty, z Pszczyny wrzucałem bez jakiejkolwiek obróbki i jestem z nich totalnie nie zadowolony.

PS. dzisiaj w zagrodzie żubrów było piękne słońce i mały jelonek szwendał się przy karmieniu :D.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Sam miałem kiedyś podobną sytuacje dlatego wiedziałam co i jak :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rezasurmar napisał(a):

To z lenistwa, bo nie chciałem jak wrzucam na forum foty, 2 razy ich obrabiać, bo to rozmiar nie ten, a to za dużo plik zajmuje ;)


ja patrzę na rozmiar wyeksportowanego zdjęcia i jeśli jest za duże to szybko zmieniam rozmiar w irfanie. Dając kompresję 98-99%



rezasurmar napisał(a):

Wale się w piersi, bo :smileyredface: pierwsze foty, z Pszczyny wrzucałem bez jakiejkolwiek obróbki i jestem z nich totalnie nie zadowolony.


no wiesz.....grunt to umieć wyciągać wnioski.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Lata wywoływałem zdjęcia metodami klasycznymi, czyli ciemnia z łazienki, powiększalnik, chemia, a płukanie w wannie :D.

Dopiero nie dawno zacząłem się przekonywać do obróbki elektronicznej :). Przez co masę zdjęć zalega na dyskach nie "wywoływana".

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Swoją drogą dziwny ten lajtrum :c18 Miałem rację, że mi sie nie podobał ;)
W PSie nie ma takich numerów :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Mnie się podoba ;), potrzebowałem jakiegoś "prostego" programu do sortowania zdjęć i zarządzania zasobami, oraz do prostej i tej bardziej zaawansowanej edycji. Wcześniej przez to, że nie miałem takiego softu nie chciało mi się edytować i katalogować zdjęć z palca.