anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mały biały piksel na telewizorze

profile.country.PL.title
kkacperek1
Poszukiwacz

Mały biały piksel na telewizorze

Witam kupiłem telewizor Sony 55 cali i po jakim czasie zauważyłem mała biała plamkę na telewizorze zgłosiłem to na reklamacje i facet który był to oglądać po rozmowie z drugim panem przez telefon stwierdzili ze jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega reklamacji ,zrobiłem chyba dziurkę szpilka ze taki mały punkcik jest masakra nie wiem co mam robić nic przy nim nie robiłem ani nie uderzyłem obchodzę się z nim jak z jajkiem kontaktowałem się z znajomym elektrykiem i on stwierdził ze jest to niemożliwe tak uszkodzić matryce ale jest to uszkodzenie mechaniczne nie wynikające z mojej winy najprawdopodobniej jest to wada telewizora 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

na forum nie zajmujemy się tematem reklamacji ani gwarancji. W razie pytań, skontaktuj się z Supportem przez formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kkacperek1
Poszukiwacz

Dzień dobry
Chciałem zapytać gdzie mogę zgłosić reklamacje, reklamacja nie została uznana serwis stwierdził uszkodzenie niestety mam inne zdanie mam nadzieje ze przychyla się państwo do mojej próżny gdyż jesteście duża i solidna firma która sprosta wymagania klijenta

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

wszelkie kwestie związane z reklamacją lub gwarancją należy zgłaszać do Supportu przez formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lukasz_K01
Poszukiwacz

Witam

Nie jest Pan sam z tym problemem. Ja zakupiłem tv 27.01.2020 model KD - 55XG8596 w sklepie Media Expert po 20 dniach użytkowania kiedy kalibrowałem sobie kolory i wyłączyłem tv po czym za chwile włączyłem telewizor moim oczom ukazał się właśnie świecący piksel na środku ekranu. Szukałem po internecie podobnych przypadków i znalazłem właśnie na forum Sony post o tytule Martwy piksel z dziurką  napisany w 2012 roku  a ostatni wpis 2 tygodnie temu. Ludzie opisują takie same przypadki. Ja oddałem tv do sklepu w ramach rękojmi oczywiście sklep wysłał sobie do autoryzowanego serwisu. Odpowiedz serwisu czyli sklepu "Uszkodzenie mechaniczne wierzchniej warstwy polaryzatora  matrycy lcd nie podlega gwarancji". Sprawę oddałem do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w moim mieście.  Lecz sklep dalej podtrzymuje stanowisko ze to moja wina. Pozostaje mi rozprawa sądowa jak ustanie psełdo Pandemia. Lecz wcześniej będę dzwonił do serwisu Sony czy ktoś w tym kraju uznaje gwarancje czy Sony wogólę wyznaje jakieś wartości  i ma honor założycieli  Akio Moritę  i Masaru Ibukę przyznać się do wady produkcyjnej swojego sprzęty skoro jest to problem wielu klientów i stanąć po stronie klienta. Pracownik sklepu dopiero po zakupie jak przyszedłem się z nimi kłócić aby mi wymienili telewizor powiedział "Serwis Sony i sama marka zawsze będzie wszelkie usterki zwalać na wine klienta ponieważ w ich telewizorach matryca zalana jest razem z elektroniką i każda usterka wiąże się z wymiana całego telewizora co przewyższa 2 krotność zakupu TV"  Gdybym to wiedział to nigdy bym nie kupił i nie kupie już nic co produkuje i składa SONY. Jeśli nic to nie da pozostaje mi napisać do siedziby Sony w Japonii. Być może będą mieć więcej honoru niż dyrektorzy i kierownicy w Polskim Oddziale Sony. W normalnym kraju dostałbym nowy telewizor ale nie w naszej POLSCE z góry zakładają ze kłamiemy tak jak to mi w sklepie powiedzieli ze chce wyłudzić NOWY TELEWIZOR  ze pewnie nożem lub długopisem zrobiłem dziurkę wielkości szpilki. Oczywiście mam 20 dni tv i nagle mi odwala bo chce dostać nowy i dżgam go nożem w taki sposób, że żadne piksele się nie wylewają, nie ma pajączka wokół uszkodzenia.  

profile.country.PL.title
kkacperek1
Poszukiwacz

Witam dokładnie jest tak jak opisujesz ja właśnie wysłałem reklamacje do Sony ale jak mniemam pewnie nic to nie da może razem złożymy pozew do sądu i jeszcze pare osób nazbieram myśle ze to jedyne wyjście może wtedy potraktują nas poważnie jak narazie to dostałem taka sama odpowiedz i mam taki sam jak ty i jest to samo wypalony 1 piksel i tez chyba szpilka wydłubałem wyglada jakby coś z środka się wypaliło do zewnątrz strasznie słabe jest to co robi Sony z swoimi klientami zapłaciłem duże pieniądze za ten telewizor i po 1,5 roku włączam i widzę wypalony punkt i nic z tym nie mogę zrobić chce się cieszyć tym telewizorem a nie mogę może ktoś się znajdzie jeszcze kto ma chęci i cierpliwość żeby walczyć o swoje prawa

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
Lukasz_K01
Poszukiwacz

Ja dzwoniłem do Sony w Polsce miły pan powiedział żebym opisał cala sytuacje, że serwis podchodzi indywidualnie do każdej reklamacji. Wystosuje pismo do Sony z prośba o pomoc zobaczymy jak podejdzie do całej sprawy. Jeśli nie napisze maila do Sony w Japonii jeśli trzeba to zadzwonię do nich. A czy widział Pan post o tytule" Martwy piksel z dziurka" na forum. Takie same przypadki co nasze. Jest to wina produkcyjna wygląda to jakby podczas produkcji gdy zalewają matryce dostało się powietrze albo jakiś pyłek i podczas użytkowania poprostu odpryska folia polaryzacyjna i cały czas świeci w tym miejsc nie jest to spalony piksel. Jeszcze jest opcja jedna mój e-mial to snopek6@interia.pl proszę napisać wymienimy się numerami tel.

profile.country.PL.title
kkacperek1
Poszukiwacz

Spoko nie ma problemu bardzo chętnie porozmawiam na żywo a nie pisząc podam meila i tam wymienimy się numerami kkacperek1@wp.pl czekam na kontakt

Wysłane z iPhone'a