anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najciekawsze wiadomości z targów CES® 2023

profile.country.GB.title
_J.G.M_
Community Team

Najciekawsze wiadomości z targów CES® 2023

CES event .jpgCES® to najbardziej wpływowa impreza technologiczna na świecie. Tegorocznym motywem było „pomagamy ludziom w rozwoju”. Zrobiliśmy właśnie to, prezentując nasze pomysły, od projektu przestrzennego, przez granie w wirtualnej rzeczywistości, po najnowszy samochód Sony.

 

Nowe możliwości dla twórców

  • STAR SPHERE

Projekt STAR SPHERE ma na celu zbliżenie ludzi do kosmosu i pokazanie im „kosmicznych perspektyw”, by stworzyć okazję do refleksji nad globalnym środowiskiem naturalnym i problemami społecznymi. Na stoisku Sony znajdzie się symulator doświadczalny „Space Shooting Lab”. Jest on pomyślany jako przestrzeń do robienia eksperymentalnych zdjęć z kosmosu, jaką w przyszłości zamierza zaoferować STAR SPHERE. Dla zwiedzających przygotowano również makietę nanosatelity wyposażonego w sprzęt Sony.

 

  • Technologia dla twórców

Firma Sony wspiera szereg działań z zakresu produkcji foto i wideo, aby zbliżyć się do różnych środowisk, od czołowych twórców po twórców przyszłości. Na tegorocznych targach zaprezentowana zostanie bogata oferta rozwiązań do produkcji, obejmująca cyfrowe kamery filmowe, w tym VENICE 2, pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe z serii Alpha™, produkty z serii VLOGCAM, profesjonalny dron Airpeak, smartfony Xperia™ i działającą w chmurze platformę do produkcji multimedialnej Creators’ Cloud. Sony pokaże ponadto narzędzia do produkcji dźwięku o wysokiej jakości, w tym mikrofony i słuchawki do zastosowań amatorskich i profesjonalnych.

 

Zwiększanie potencjału świata wirtualnego i fizycznego

 

  • Przyciąganie kibiców do świata wirtualnego

Firma Sony oraz występujący w angielskiej Premier League klub piłkarski Manchester City realizują próbny projekt, w ramach którego weryfikują koncepcję nowego rodzaju społeczności online. Ma ona przyciągać kibiców połączeniem świata fizycznego i wirtualnego, rozbudzając emocje zarówno w obecnych, jak i w nowych miłośnikach sportu. Dla odwiedzających stoisko przygotowano wirtualną przestrzeń, w której zrekonstruowano stadion drużyny Manchester City – Etihad Stadium. Dodatkowo kibice będą mogli wyrażać swoje emocje i uczucia w stosunku do zespołu, tworząc na smartfonach własne awatary i dostosowując je do swoich upodobań. W przyszłości dodana zostanie także możliwość łączenia się z kibicami z całego świata.

 

  • Nowe wrażenia dla kibiców dzięki danym na żywo

Firma Sony przedstawia inicjatywy, które mają zapewnić kibicom nowe wrażenia dzięki wykorzystaniu danych sportowych. Zwiedzający będą mogli poznać cały ten proces, od gromadzenia danych na boisku po tworzenie wirtualnych treści w czasie rzeczywistym i ich oferowanie kibicom za pośrednictwem różnych platform. Działalność Sony w świecie sportu zilustrują technologie firm należących do Sony Group: Hawk-Eye Innovations („Hawk-Eye”), Beyond Sports i Pulselive. Goście stoiska zobaczą, jak bardzo mogą one zmienić doświadczenia z meczu poprzez sposoby gromadzenia, wizualizacji i dostarczania kibicom danych z akcji na żywo oraz możliwości interakcji z takimi danymi.

 

  • Przenośny system do rejestracji danych wolumetrycznych

Prezentowany jest prototyp nowego systemu do rejestracji i dystrybucji animowanych replik 3D osób, przedmiotów i przestrzeni — z minimalnym opóźnieniem i w dowolnej lokalizacji. System wymaga użycia zaledwie siedmiu czujników, dzięki którym szybko dostarcza obraz 3D na żywo. Zwiedzający będą mogli oglądać zawodników i widownię Manchester City w widoku 360°, w trójwymiarowym metawersum, przy użyciu tabletów i wyświetlaczy Sony Spatial Reality.

 

  • Wyświetlacz Spatial Reality: nowy prototyp z dużym, 27-calowym ekranem

Firma Sony po raz pierwszy pokaże prototyp 27-calowego wyświetlacza Spatial Reality (SR), który odtwarza świat rzeczywisty za pomocą trójwymiarowych obrazów. Większy ekran pozwala wyświetlać obiekty w ich rzeczywistych rozmiarach, a w rezultacie zwiększa realizm oglądanych obrazów medycznych, projektów przemysłowych itp. Wyświetlacz SR na stoisku Sony posłuży do pokazów wirtualnej przestrzeni z grafiką komputerową 3D z różnych dziedzin, takich jak chmura punktów stosowana w wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR), architektura czy projektowanie wspomagane komputerowo (CAD). Nowym zastosowaniem wyświetlacza SR — i nową formą rozrywki — jest odtwarzanie wirtualnych postaci oraz obrazu wideo z wieloma perspektywami, generowanego na podstawie danych sportowych z firmy Hawk-Eye.

 

  • Prewizualizacja w systemie mocopi

Do prezentacji technologii prewizualizacji użyty zostanie opracowany przez Sony, mobilny system rejestracji ruchu o nazwie mocopi. Pozwala on twórcom na sprawdzanie materiału filmowego i rozmieszczenia postaci z efektami VFX* na etapie preprodukcji. Na monitorze służącym do podglądu pojawia się generowany komputerowo model, który jest zsynchronizowany w czasie rzeczywistym z ruchami osoby noszącej urządzenie mocopi. Technologia ta usprawnia organizację produkcji – dzięki niej twórcy mogą prowadzić symulację produkcji na jej wczesnym etapie, poprawiając jakość swojej pracy.

 

* Efekty specjalne (ang. visual effects, VFX): zabieg w produkcji filmów i materiałów wideo polegający na tworzeniu lub przetwarzaniu obrazu poza samym planem zdjęciowym.

 

  • PlayStation®VR2 i PlayStation®5

Firma Sony zaprezentuje PlayStation®VR2 (PS VR2) – gogle VR nowej generacji do konsoli PlayStation®5 (PS5™), dzięki którym gry staną się wciągające jak nigdy wcześniej. Działanie pewnych kluczowych cech gogli PS VR2 – informacja zwrotna z gogli, śledzenie oka, dźwięk 3D Audio, adaptacyjne efekty Trigger oraz efekty dotykowe z kontrolera PS VR2 Sense™ – jest oparte na technologii PS VR2 Sense. Goście stoiska będą mogli wypróbować wybrane gry na PS VR2 i PS5 oraz poznać różne akcesoria do PS5.

 

Rozwój mobilności

 

  • Sony Honda Mobility

highlights from CES.jpgNa stoisku firmy Sony znajdzie się prototypowy pojazd firmy Sony Honda Mobility, która chce „poruszać ludzi inspiracjami i dążyć do innowacji”.

 

Dalsze informacje podano na specjalnej stronie internetowej Sony Honda Mobility.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Pinokio
Poszukiwacz

Pomagamy ludziom w rozwoju, dobry kit na miarę czasów "codziennego kitu".
Gdyby producenci sami wierzyli w to, co mówią, to nie ukatrupywaliby smartfonów brakiem aktualizacji już po 3 latach od wydania telefonu na rynek. Gdyby, tak było ... każdy smartfon w dobie bardzo tanich kości nand od dawien dawna miałby minimum 1TB pamięci wewnętrznej poprzedzonej minimum 16GB RAM.
Gdyby tak było, jak producenci mówią, każdy smartfon od dawien dawna posiadałby każdą nowinkę technologiczną. Tymczasem, nawet dla Sony bardzo pomocne w codziennej pracy kamery termowizyjne FLIR okazały się za drogie.
No bo co tam, producenta obchodzi możliwość przejścia nocą przez pusty, duży park w chwili, w której podświetliliśmy sobie teren kamerą termowizyjną i na bank wiemy, że w parku nie czają się gangusy.
Co tam producenta smartfonu interesuje np. bezpieczeństwo na drodze, gdy użytkownik dobrego smartfonu z dobrym FLIR wiesza sobie telefon na szybie przedniej swojego auta i podgląda w trybie live pas drogi o długości 100m widząc w nocy, podczas ulewy, złej aury... czy na bank komuś jadącemu choćby rowerem w pupę nie wjedzie.

Telefonia komórkowa dzisiaj nie ma nic a nic wspólnego z prowadzeniem biznesu i z rozwojem ludzi. Zabawki ustawione na telemetrię, reklamy i gierki dla małych (i dużych) przyszłych imbecyli.
Czemu każdy smartfon Sony wydany po 2018 roku nie ma DVBT-H265-HEVC?
Czemu, każdy smartfon Sony wydany po 2020 roku nie ma termowizji z zasięgiem choćby do 500m opartej na silnych diodach podświetlających Irda? 
Czemu, każdy smartfon SONY nie ma portu IRDA, potrzebnego do zdalnego sterowania urządzeniami Audio/Video/HiFi ??
Czemu w każdym smartfonie SONY podczas mocnego słońca na ekranie nic nie widać?
Czemu w smartfonach SONY nie ma programowalnych krótkofalówek PVR, tak aby można było łączyć się z ludźmi z firmy bez noszenia przy sobie dodatkowego sprzętu?
Czemu każdy smartfon SONY wydany po 2018 roku nie ma DAB+ ?
Dlaczego, smartfony nie mają trybu LIGHT-EMERGENCY, opartego na dodatkowym, malutki wyświetlaczu mono-chromatycznym na tyle telefonu z wyświetlaniem podstawowych funkcji (zasięg, bateria, książka telefoniczna) + trzy przyciski do obsługi ... z możliwością wyłączenia całego energożernego smartfonu i użytkowania tylko i wyłącznie telefonu podstawowego, który na bardzo silnej jak dla niego baterii mógłby wtedy działać nawet i 30 dni bez ładowania? Tak ciężko zamontować w 6 calowym smartfonie dodatkowy moduł, mający może 2 x 2 cm z ekranem wielkości 5x3 cm? Hm?
Wymieniać dalej?

Odpowiedź wspólna do powyższych pytań :   bo to wszystko są zabawki dla chorych dzieciaczków.
Telefon już od dawien dawna nie ma nic wspólnego z rozwojem, no chyba że mowa o rozwoju wstecznym.

Telefony działające na częstotliwościach od 700 do 5300MHz (+ 88-108MHz) nie mają modułu Am/Fm i nie mogą służyć np. krótkofalowcom jako skanery ?
Telefony działające na takich częstotliwościach nie mogą mieć dodatkowego modułu 133>520MHz FM w celu współpracy z VHF/KF, tak aby każdy przewoźnik, kurier, taksiarz lub ktokolwiek inny mógł sobie zaprogramować urządzenie do pracy z swojej sieci radiowej?

I to jest XXI wiek?
Serio?