anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z nagrywaniem sygnału cyfrowego

kormoran
Początkujący

problem z nagrywaniem sygnału cyfrowego

Zwracam się do Wielce Szanownych użytkowników tego forum, czy zechciałby ktoś udzielić informacji laikowi takiemu jak ja? Oto moje pytania. Czy nagrywarka Sony RDR HX 980 może nagrywać audycje tv nadawane cyfrowo? Jeśli tak to jak to podłączyć do telewizora również Sony. Otóż do tej pory nagrywałem tv analogowe, ale obecnie na zwykłej antenie odbieram tv cyfrowe (Polsat, Polsat sport TVN, TV 4, TV 6, TVN 7 i kilka czeskich). W tv to proste, naciskam digital i już, ale nagrywarka łapie tylko programy nadawane analogowo. Bardzo dziękuję, jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania i raczy mi odpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kormoran napisał(a):

Czy nagrywarka Sony RDR HX 980 może nagrywać audycje tv nadawane cyfrowo? Jeśli tak to jak to podłączyć do telewizora również Sony. Otóż do tej pory nagrywałem tv analogowe, ale obecnie na zwykłej antenie odbieram tv cyfrowe (Polsat, Polsat sport TVN, TV 4, TV 6, TVN 7 i kilka czeskich). W tv to proste, naciskam digital i już, ale nagrywarka łapie tylko programy nadawane analogowo.



Witaj.
Nie wiem, jaki masz telewizor ale mogę sie domyślać, że ma on wbudowany dekoder do odbioru DVB-T czyli właśnie telewizji cyfrowej naziemnej (lub korzystasz z zewnętrznego dekodera ale w to wątpię bo brez problemu pewnie podłączyłbyś wtedy i nagrywarkę berz pomocy forum). Nagrywarka którą masz nie posiada dekodera cyfrowego a więc może odbierać jedynie programy nadawane analogowo.
Jest możliwość nagrywania sygnałów z telewizji cyfrowej ale nie będzie to z jakością cyfrową bo sygnał będzie musiał być zdekodowany, przetworzony na analog i dopiero wtedy możesz go zarejestrować.
Aby połączyć taką konfigurację musisz wejście na nagrywarkę podłączyć do analogowego, kompozytowego wyjścia z telewizora (np. SCART czyli tzw. kabel Euro). Zależy to od telewizora, gdy napiszesz model to pewnie ktoś znajdzie jakie ma złącza i opisze sposób podłączenia (gdy zdążę to mogę być i ja :c20 ).

kormoran
Początkujący

Bardzo Panu dziękuję za odpowiedź. W pełni mnie satysfakcjonuje, ale chyba nie będę inwestował w dekoder cyfrowego zapisu na analogowy, chyba, że to nie jest drogie, przecież wkrótce ma być tylko cyfra. Telewizor to Sony KDL 40S5600. Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Lat już trochę mam i nie nadążam za tymi cudami techniki, ale najlepsze programy telewizje nadają późno, więc je nagrywam by w przyzwoitszym czasie je odtworzyć.